шкідники

Як позбутися борошнистих червців без хімії?

07-01-2024 Katia Pastukh 210
 • Як позбутися борошнистих червців без хімії?

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Вони можуть виглядати як маленькі пухнасті ватяні кульки з ніжками, але борошнисті червці завдають серйозної шкоди кімнатним рослинам і в саду. Борошнистий червець, двоюрідний брат інших садових шкідників, таких як щитівка та білокрилка, може завдати шкоди багатьом квітковим і декоративним рослинам шляхом прямого годування та занесення хвороб у сад. Органічні садівники можуть контролювати цього шкідника кількома способами, не вдаючись до пестицидів.

Борошнисті червці — це крихітні комахи, приблизно 0,3 см в довжину, але їх колір і звичка збиратися в скупчення дозволяють легко знайти їх на садових рослинах. Більшість поширених видів борошнистих червців білі та мають нитки, що покривають їхні тіла та надають їм пухнастого або волохатого вигляду. Виняток становить гібіскус борошнистий, рожево-коричневий і без бахроми.

Вигляд борошнистого червця

Борошнисті червці харчуються садовими рослинами, вставляючи гострий ротовий апарат у листя та стебла, щоб висмоктувати сік. Пошкоджене листя виглядає зморшкуватим або зморщеним. Вони також можуть заражати зрізані квіти перетинчастими яєчними мішками та скупченнями личинок. Медвяна роса, яку виділяють борошнисті червці, посилює шкоду від годівлі, оскільки вона містить чорну сажисту цвіль і сприяє поширенню вірусів рослин.

Способи природним чином позбутися борошнистих червців

Ви можете впоратися з невеликими зараженнями борошнистими червцями простими способами.

 • Струмень води. Використовуйте звичайний струмінь води, щоб перешкодити харчуванню жуків, і обприскайте рослини олією німу, щоб перешкодити клопам повернутися.
 • Масляний спрей. Масляний спрей не впливає на бджіл, що робить його ідеальним для ландшафту, сприятливого для запилювачів.
 • Спирт. Ви також можете вбити борошнистих червців безпосередньо, протерши їх ватним тампоном, змоченим у спирті.

Для більш масштабних проблем розгляньте інтегровану боротьбу зі шкідниками (IPM) або біологічну обробку, або ви можете просто обприскати комах органічним інсектицидом.

Інтегрована боротьба зі шкідниками

Стратегії IPM часто використовують природних хижаків цільового шкідника, щоб допомогти знищити його або зменшити його чисельність.

Кілька видів паразитичних ос полюють на борошнистих червців. Якщо у вас є квітник, то залучити цих хижаків можна багатими на нектар посадками деревію, аліссуму запашного, меліси. Сітчастокрилі також живляться борошнистими червцями. Тому будьте обережні, щоб не знищити цих шкідників спреєм від комах, навіть якщо спрей є органічним, щоб уникнути впливу на інших істот.

Медова роса, яку виділяють борошнисті червці, приваблює мурах, які самі по собі не є шкідниками, але вони захищають борошнистих червців від природних хижаків. Посадка звичайної вики (горошок) як покривної культури може відволікти мурах від борошнистих червців, забезпечуючи додаткове джерело нектару. Садівники також можуть перешкоджати колоніям мурашок, обробляючи поверхню ґрунту, щоб порушити гнізда.

Біологічний контроль

Органічні садівники надають перевагу біологічній боротьби з борошнистим червцем. Вид сонечка Cryptolaemus montrouzieri, який зазвичай називають знищувачем борошнистих червців, ненажерливо харчується борошнистими червцями на всіх стадіях розвитку. Насправді садівники повинні бути обережними, щоб не прийняти цю корисну комаху за шкідника, оскільки личинки цього сонечка нагадують борошнистих червців. Садівники можуть наказати випускати знищувачі дорослих борошнистих червців у періоди високого зараження, і це сонечко буде харчуватися іншими садовими шкідниками, такими як попелиця або трипси, коли борошнистий червець зникне. На жаль, на території України цей вид комах не зафіксований, як той, що водиться в дикій природі.

Органічні спреї

Як м’які комахи-шкідники, борошнисті червці чутливі до мильних спреїв від комах. Спреї необхідно наносити безпосередньо на комах, щоб порушити їх клітинну мембрану та вбити їх. Ці спреї не діють як профілактичні засоби. Інсектицидне мило – це спрей короткої дії, і ви повинні повторно застосовувати його щотижня, поки шкідники активні.

Найбільшим недоліком мила від комах є його здатність спалювати або іншим чином пошкоджувати рослини. Щоб зменшити пошкодження рослин, обприскуйте рослини милом увечері, а потім обприскуйте їх водою вранці. Високі температури та сонячне світло посилюють пошкодження рослин милом від комах.

Рослина, уражена борошнистим червцем

Що викликає борошнистий червець?

Борошнистих червців приваблюють багато кімнатних і відкритих рослин для їжі. Крім того, будь-яка рослина, яка зазнала високих рівнів азоту через надмірне внесення добрив, буде особливо привабливою для шкідників.2 Слідкуйте за борошнистими червцями на таких рослинах:

 • Гарденія
 • Грошове дерево
 • Фікус
 • Орхідея
 • Англійський плющ
 • Хойя
 • Пальма
 • Колеус
 • Бегонія
 • Гербера ромашкова
 • Чорнобривці
 • Хризантема

Профілактика борошнистих червців

Борошнисті червці та їхні німфи процвітають у теплицях, тому їх зазвичай можна знайти на нових кімнатних рослинах.

Щоб запобігти занесенню борошнистих червців у ваш дім, ізолюйте нові кімнатні рослини на тиждень, перш ніж розміщувати їх навколо інших кімнатних рослин. Протягом періоду ізоляції щодня оглядайте рослини на наявність білих борошнистих червців або їх сіток і знищуйте комах ватним тампоном, змоченим у спирті.

Зовнішні рослини неможливо надійно захистити від борошнистих червців, оскільки вони не можуть обмежити пересування комах. Проте процвітаючі популяції хижаків борошнистого червця можуть допомогти контролювати їх чисельність.

Обробка кактусу спиртом для запобігання появи червців

Борошнистий червець проти попелиці: відмінності

Борошнистих червців зазвичай групують або обговорюють разом із попелицями, оскільки вони атакують багато тих самих рослин і мають подібний вплив на рослини, і обидві комахи також можна контролювати за допомогою подібних методів лікування. Важко помітити попелиць або борошнистих червців на відстані, тому всі відкриття їх наявність відбувається при ретельному огляді. І на цьому їх схожість закінчується.

 • Попелиці люблять займати нижню частину листя, і вони є активними пересувами, тоді як борошнисті червці часто видно як зверху, так і знизу, і вони люблять залишатися на місці.
 • Попелиці більші за борошнистих червців і можуть бути одного з кількох кольорів, включаючи яскраво-зелений, коричневий, чорний, жовтий, сірий, рожевий або білий. Вони можуть мати восковий пухнастий вигляд, але вони не мають виразного ватного вигляду борошнистих червців.

Зовнішнй вигляд попелиці

Поширені питання

Де шукати борошнистих червців?

Борошнистих червців можна виявити на будь-якій частині рослини, включаючи коріння, квіти та плоди, а також все листя. Вони часто збираються навколо пазух або вузлів стебла.

Чи можуть борошнисті червці літати?

Тільки самці борошнистого червця мають крила і здатні літати. Однак вони не здатні харчуватися; їх основна мета - запліднення самок.

Чи можуть борошнисті червці пережити зиму?

Деякі борошнисті червці можуть пережити зиму як німфи та яйця, але зазвичай вони з’являються під час нового відродження щовесни. Ці комахи не можуть вижити при температурі нижче 47 градусів за Фаренгейтом. Найкраще вони виживають при температурі 86 градусів за Фаренгейтом.

Читайте також: