органайзинг кухня

7 прийомів організації кухні від шеф-кухарів

10-01-2024 Katia Pastukh 70
 • 7 прийомів організації кухні від шеф-кухарів

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Ключ до ефективної організації будь-якого простору — тримати під рукою те, що ви найбільше використовуєте, а все інше — у зручному місці. Це стосується головної комірчини, підвалу, гаража та ванної кімнати. Але в жодному домашньому просторі це не важливіше, ніж на кухні. Ми поговорили з кількома професійними кухарями про облаштування їхніх особистих кухонь і про те, якими порадами вони користуються, коли справа доходить до збереження функціональності цього простору.

Подивіться на простір

Стівен МакДауелл, шеф-кухар готелю Stephen F. Austin Royal Sonesta, каже, що найкраща порада — оглянути всю кухню, перш ніж почати складати речі. «Вам потрібно думати про простір у цілому та про те, чи будете ви розважатися, готуючи їжу для своєї сім’ї чи готувати тільки для себе», – каже МакДауелл.


Ставте все на місце

Незалежно від того, який простір чи планування ви маєте на своїй кухні, наявність того, що вам потрібно, під рукою та напоготові, має велике значення для успішного обіду, незалежно від того, професіонал ви чи новачок. «Останнє, що вам хочеться робити під час приготування їжі, — це возитися в пошуках лопатки, щипців або спецій, які вам потрібні негайно», — каже Макдауелл. «У нас на кухні є приказка — «mise en place» — що по суті означає «поставити на місце». Вам справді треба знати, де що є, перш ніж почати готувати».

Тримайте речі поруч

Мати під рукою своє обладнання та інгредієнти для рецептів, перш ніж почати готувати, безумовно, важливо, але налаштувати кухню так, щоб певні речі завжди були поруч, заощадить багато часу та розчарувань. Номінант Джеймса Бірда Шеф-кухар Марібель Ріверо з Cocina Maribel каже, що навіть якщо у вас є місце для часто використовуваних продуктів у коморі, якщо вона знаходиться близько до події, вона не в тому місці. Одного разу, зайшовши на чужу кухню, вона помітила, що спеції помітно відсутні. «Я не зрозумів, як на плиті немає спецій і приправ поряд з приготуванням їжі. Спеції були в коморі, до якої треба було йти через усю кухню».


Не перестарайтеся

Ворогом організації в будь-якій кімнаті є безлад, і кухня не є винятком. Ріверо каже: «Деякі люди мають занадто багато гаджетів, які мають полегшити їм життя на кухні». Виявляється, ні. Обидва шеф-кухарі погоджуються, що більше не завжди означає краще, коли намагаєтеся підтримувати кухню організованою та оптимізованою. Макдауелл каже, що необхідно позбутися непотрібного або непотрібного обладнання. «Нікому не потрібні електричні відкривачка для консервів, омлетниця, яйцеварка тощо», — каже він. «Збережіть простір, який ці пристрої займуть для вільного місця на стільниці, щоб фактично використовувати його під час приготування їжі».

Використовуйте контейнери

Завжди втрачаєте облік того, що ви робите або чого не маєте, коли збираєтесь готувати. McDowell рекламує переваги наявності правильного типу контейнерів для вашої кухні або комори. Він пропонує знайти прозорі каністри, які можна складати, і позначити їх чистими, щоб ви могли легко бачити, що у вас під рукою та що вам потрібно поповнити. «На наших кухнях ми використовуємо пластикові гастрономічні контейнери об’ємом півлітра та літри, які можна багаторазово використовувати та легко зберігати, коли вони не використовуються».


Залиште лише найнеобхідніше

Отже, що вам насправді потрібно? Виявляється, не дуже. Чим менше речей вам доведеться зберігати на кухні, тим легше буде підтримувати порядок і чистоту. Ріверо та Макдауелл мають свій власний список того, що необхідно мати, з деякими кросоверами. Обидва надають перевагу хорошим ножам, які ви тримаєте гострими. «Зберігання гострих ножів значно полегшить ваше життя», — каже Макдауелл. «Я завжди отримую коментарі, коли друзі та родина приходять до мене додому та користуються моїми ножами про те, наскільки легше різати речі!» Інші його основні речі включають правильно відкалібрований термометр, який гарантує, що ваша їжа буде приготовлена до безпечної температури, і фартухи. «Для когось може здатися дурним носити фартух вдома, але, як професійний кухар, я одягаю фартух кожен день на кухні. Це захистить ваш одяг і шкіру від бризок і розливів жиру».

Замість того, щоб мати кілька предметів, які роблять те саме, інвестуйте в певні каструлі та сковорідки, щоб зменшити надлишок, який призводить до дезорганізації. 

Список Ріверо:

 • велика каструля (8-10 л);
 • 1 або 2 каструлі (1-4 л);
 • 1 антипригарна сковорода для яєць;
 • 1 велика антипригарна сковорода;
 • чаші для змішування;
 • кухарський ніж;
 • зубчастий ніж;
 • поліуретанова обробна дошка для м'яса та риби,
 • дерев'яна дошка для овочів; 
 • окрема дошка для цибулі та часнику.

Використовуйте стільниці за призначенням

Упорядковувати свою кухню означає використовувати стільниці як простір для підготовки замість демонстраційних точок. «Завжди тримайте стільниці вільними від декоративних елементів, які не є утилітарними», — радить Ріверо. «Це економить час на прибиранні предметів, залишених на стільниці, які можуть накопичувати пил. Чиста територія сприяє організованості та полегшує приготування їжі».

Читайте також: