прання

Правильна температура для прання білого одягу

04-01-2024 Katia Pastukh 170
  • Правильна температура для прання білого одягу

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Зберігати білий одяг білим може бути складним завданням, але використання правильної температури води в пральній машині істотно впливає на ваші зусилля.

Для прання білої бавовняної білизни, наприклад пелюшок, нижньої білизни, рушників, джинсів і простирадл, завжди рекомендується використовувати теплу воду. Для досягнення найкращих результатів періть білу білизну в гарячій воді від 40 до 60°С.

Щоб усі типи білої білизни залишалися яскравими та чистими, дотримуйтесь цих методів для чищення білого одягу, який можна прати.

Чому температура прання має значення?

Сьогодні ми маємо одяг із легких у догляді тканин, кращі пральні машини та чудові пральні порошки, які використовують поверхнево-активні речовини та ензими для видалення та видалення бруду з тканин у холодній воді, тому багато тканин можна прати в холодній воді.

Використання нижчої температури води в пральній машині є вигідним, оскільки це може заощадити на комунальних послугах і зберегти яскравість кольорів. Однак постійне використання холодної води також може призвести до того, що одяг буде наповнений запахами, бактеріями, а білий одяг виглядатиме тьмяним і брудним.


Не всі білі тканини витримують гарячу воду, але всі тканини, окрім найделікатнішого шовку, виграють від більш високої температури води. Тепла вода допомагає більшості менш дорогих миючих засобів ефективніше очищати шерсть, лайкру, спандекс і поліестер, які можна прати, видаляючи жирні залишки та бруд, які спричиняють пожовтіння білих тканин.

Білий бавовняний одяг, як-от нижня білизна чи футболки, які носять біля тіла, потребує гарячої або теплої води, щоб видалити з тіла забруднення та розщепити молекули запаху.

Використання гарячої води для простирадл, кухонних рушників, пелюшок, тканинних серветок і банних рушників знищить більшість бактерій і грибків без додавання дезінфікуючого засобу для білизни, наприклад хлорного відбілювача.

6 найкращих порад щодо прання білого одягу

Ретельно сортуйте брудну білизну

Білий одяг слід прати лише з іншою білою білизною, виготовленою з такого ж типу тканини. Розділення дає змогу використовувати найкращу температуру води для кожної тканини та запобігає появі барвників із кольорових тканин на білій білизні.


Попередньо обробіть плями

Вилікувати плями, як тільки вони з’явилися, завжди найкраща ідея. Однак, якщо ви не обробите їх відразу, перевірте кожен білий одяг, перш ніж кинути його в пральну машину, і дотримуйтеся вказівок щодо видалення плям для різних типів плям.

Більшість плям реагує на точкову обробку засобом для виведення плям на основі ензимів, нанесеним приблизно за 15 хвилин до прання. Це дає плямовивіднику час почати розщеплювати молекули плями, щоб їх можна було змити.


Правильно завантажуйте пральну машину

Коли ви поспішаєте або хочете заощадити трохи грошей, заманливо набити пральну машину до країв одягом. Перевантажена пральна машина не дасть найчистішого або білосніжного білого одягу.

Перевантаження не дозволяє воді змити бруд, і він знову осідає на білих тканинах, залишаючи їх тьмяними.


Використовуйте ефективний миючий засіб

Для найбілішої білизни використовуйте пральний порошок, який містить достатню кількість ензимів для видалення плям і забруднень, щоб поверхнево-активні речовини у формулі могли призупинити бруд у воді для прання, який потрібно змити.

Шукайте миючий засіб, який містить оптичний відбілювач, який обманює око, викривляючи хвилі ультрафіолетового світла, демонструючи синє світло, мінімізуючи жовте світло, яке ви бачите (робить одяг білішим).


Не використовуйте занадто багато прального засобу, інакше залишки знову осідають на тканинах і залишать їх тьмяними.

Додайте прискорювач прання

Якщо ваш пральний порошок не дає бажаних результатів білизни, ви можете підвищити ефективність, додавши половину склянки бури, одну чашку харчової соди або дві столові ложки відбілювача на основі кисню до кожного завантаження.


Використовуйте полоскання оцтом

Додайте одну чашку дистильованого білого оцту до циклу полоскання замість пом’якшувача тканини. М’яка кислота в оцті допоможе видалити будь-які залишки миючого засобу, які можуть спричинити пожовтіння білих тканин, особливо якщо їх сушити в сушильній машині при високій температурі.


Як освітлити брудний білий одяг?

Щоб освітлити тьмяні або пожовклі білі плями, змішайте розчин порошкового кисневого відбілювача та прохолодної води, дотримуючись інструкцій на упаковці. Змішайте достатньо, щоб повністю покрити одяг або білизну. Дайте брудним білим білкам просочитися принаймні чотири години або ніч. Злийте розчин і промийте як зазвичай. За потреби можна повторити цей крок.

Інші варіанти освітлення брудно-білого одягу — використання комерційного засобу для видалення кольору, відбілювача для білизни або старомодного вороніння. Просто дотримуйтесь інструкцій на упаковці.


Як зберегти білий одяг білим і яскравим?

Якщо для прання білого одягу використовується холодна вода, використовуйте найкращий пральний порошок, який можете собі дозволити, і збільште тривалість циклу прання.

По можливості вивішуйте білий одяг на вулицю для висихання. Ультрафіолетові промені сонця допоможуть відбілити тканину.

Використовуючи автоматичну сушильну машину, сушіть білий одяг на нижчому нагріванні та не використовуйте білизну. Вони можуть залишити на тканині сліди, які можуть спричинити пожовтіння.

Хоча хлорний відбілювач може відбілити білий бавовняний одяг, ніколи не наливайте повноцінний хлорний відбілювач у пральну машину, наповнену одягом. Завжди спочатку розбавляйте його водою або використовуйте дозатор відбілювача пральної машини.

Регулярно мийте пральну машину, щоб вона не залишала слідів на білому одязі.

Читайте також: