прання одяг

Як прати светри та доглядати за ними?

13-12-2023 Katia Pastukh 170
 • Як прати светри та доглядати за ними?

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Якщо ви навчитеся прати, сушити та змінювати форму светрів вдома, ви уникнете високих рахунків за хімчистку. Витративши трохи часу та терпіння, ваші светри можуть виглядати чудово, пахнути свіжістю та бути м’якими на дотик протягом багатьох років. Більшість светрів з бавовни, акрилу, рамі, бамбука та вовни, а також деякі кашемірові нитки можна прати вдома, але вам потрібно визначити, як слід прати светр вручну чи у пральній машині.

Який вид прання обрати?

Ручне прання є найбезпечнішим вибором для очищення натуральних тканин.

Якщо є плями, попередньо обробіть їх перед пранням. Переповненість раковини або умивальника може перешкодити видаленню бруду, тому краще прати по одному светру.

Плануючи ручне прання одного чи кількох светрів, майте на увазі, що вам потрібно буде на те, щоб висушити їх щонайменше 2 дні.

Багато светрів з синтетичних волокон, а також деякі бавовняні трикотажні вироби можна прати в машині. Однак будьте обережні, перучи бавовняні светри в машині, оскільки натуральні волокна більш схильні до усадки або розтягування.

Що вам знадобиться?

Обладнання / Інструменти

 • Ванна, раковина або пральна машина
 • Чиста тканина (необов'язково)
 • Гумові рукавички (за бажанням)
 • Сушарка або банні рушники

Матеріали

 • М’який миючий засіб або засіб прання вовни
 • Сітчасті мішки для білизни
 • Плямовивідник (необов'язково)

Як прати светри?

Миючий засіб Для делікатного прання або прання вовни
Температура води Холодна
Режим прання Шерсть або делікатний
Тип циклу сушіння Не використовуйте сушарку
Спеціальна обробка Ручне прання окремо або машинне прання в сітчастому мішку
Прасування Не прасувати
Як часто прати? Після кожних 2-5 одягань

Як прати светри вручну?


Попередня обробка плям

Почніть з точкової обробки плям — інколи це все, що знадобиться светру, щоб знову виглядати свіжим. Ви можете спробувати видалити пляму за допомогою дуже невеликої кількості засобу для виведення плям, тільки не забудьте промокнути розчин тканиною, а не щіткою. Ретельно промийте (за потреби повторіть процес), а потім виперіть як зазвичай.


Наповніть миску або раковину

Використовуйте холодну воду — ніколи гарячу — щоб наповнити пластикову миску для прання або чисту раковину. Вам потрібно буде наповнити посудину один раз для прання, а потім знову для полоскання.


Додайте миючий засіб

Використовуйте невелику кількість гелю для делікатного прання (приблизно 1/2 чайної ложки) або прання вовни, дотримуючись вказівок на етикетці. Якщо ви використовуєте занадто багато миючого засобу, вам буде дуже важко видалити всю піну. Залишки миючого засобу можуть спричинити відчуття жорсткості волокон і подряпин.


Перемішайте вручну

Одягніть гумові рукавички, а потім обережно вичавіть светр у воді, щоб переконатися, що він повністю просочений. Ніколи не віджимайте та не тріть, оскільки це може спричинити розтягнення та появу пігментів. Дайте светру просочитися піною приблизно п’ять хвилин.


Прополоскайте

Ретельно прополощіть светр, доки з нього не зникнуть миючі засоби. Може знадобитися кілька полоскань, щоб вода стала прозорою та звільнилася від піни.


Дайте воді стекти

Вичавіть якомога більше води зі свого светра, не віджимаючи. Підтримуйте светр знизу, коли переносите його, щоб покласти його рівно на вбираючий рушник.


Поглиньте надлишок вологи

Скрутіть светр і рушник разом, міцно притискаючи під час руху. Потім покладіть ще один сухий рушник на рівну поверхню, достатню для того, щоб утримувати светр з витягнутими руками. Покладіть светр на сухий рушник і надайте йому початкової форми.


Змініть форму светра

З’єднайте ребра светра в області декольте, зап’ясть і талії. Якщо светр має прикріплений ремінь, простягніть його рівно від светра з обох боків. Сушіть знімні пояси окремо від светрів.

Дайте светру висохнути протягом 24 годин. Нарешті, переверніть светр на інший сухий рушник, знову розгладьте його та сушіть ще 24 години.


Як прати светри в пральній машині?

Під час машинного прання светра найкраще покласти одяг у сітчастий мішок для додаткового захисту від будь-якого тертя чи хвилювання. Крім того, не кладіть його в прання з будь-якими громіздкими речами, такими як джинси або рушники.


Попередня обробка плям

Попередньо обробіть будь-які плями на светрі залежно від конкретного типу плями.


Помістіть светр у сітчастий мішок для білизни

Виверніть светр навиворіт. Захистіть свій светр, виперши його в сітчастому мішку, щоб запобігти зачіпкам і зменшити сколювання.


Встановіть температуру води на холодну

Використовуйте холодну воду. Тепліша вода розтріпає в’язані речі, а гаряча вода може спричинити їх усадку.


Встановіть режим прання

Під час прання в’язаних речей оберіть програму делікатного чи постійного пресування. Якщо ви використовуєте машину з верхнім завантаженням, запустіть цикл і дайте воді наповнити чашу. Налийте невелику кількість миючого засобу у воду перед тим, як додати светр. Якщо ви використовуєте машину з фронтальним завантаженням, додайте миючий засіб, помістіть светр у машину та запустіть цикл.


Пропустити цикл віджимання

Зупиніть машину перед циклом віджимання, оскільки це може бути стресом для пряжі вашого светра, і рух може втратити форму. Щоб уникнути додаткового розтягування, виймайте светр із пральної машини обережно.


Вберіть надлишок вологи та висушіть на повітрі

Дотримуйтеся тих самих кроків для поглинання надлишкової вологи та сушіння на повітрі, як і для випраних вручну светрів.


Як часто прати светри?

Загальне емпіричне правило — чистити светр після двох-п’яти разів, якщо він не забруднений. Чим міцніше волокно светра (наприклад, шерсть і синтетика), тим рідше його потрібно чистити.

Виведення плям на светрах

Якщо ви помітили на светрі стару пляму, яку неможливо ідентифікувати, спробуйте видалити її засобом для виведення плям, як зазначено вище, перед пранням або скористайтеся кількома іншими способами. Спробуйте промити пляму водою, а потім промокнути її білим оцтом. Дайте оцту постояти кілька хвилин, а потім промийте це місце водою, щоб промити. Якщо пляма залишилася, спробуйте промокнути її перекисом водню (3%), залиште на кілька хвилин, а потім промийте водою. Потім виперіть вручну або в пральній машині, як вам більше подобається.

Догляд і відновлення светрів

Досить часто манжети светрів розтягуються, тоді як решта светра виглядає добре. Щоб затягнути манжети, занурте розтягнуте місце в гарячу воду і злегка промокніть. Покладіть вологі манжети на білий рушник і висушіть їх феном. Це дозволить злегка намацати волокна та затягнути манжети. Для більш стійкого рішення пришийте трохи трикотажної еластичної стрічки всередині краю кожної манжети.

Якщо на вашому светрі є зачіпка, розв’язана нитка або дірка, можна швидко відремонтувати її вдома, але не обрізайте нитку. Дізнайтеся більше про ремонт светрів тут.

Зберігання светрів

Светри добре зберігаються, їх потрібно акуратно складати в ящики.

Ніколи не вішайте в’язаний одяг, особливо якщо він важкий, оскільки вага дуже швидко розтягне плечі.

Якщо ви готові спакувати свої в’язані речі на зиму, переконайтеся, що вони чисті та добре висушені, а потім складіть і помістіть їх у пластикову ванну. Уникайте тканинних пакетів для зберігання, оскільки міль може проїсти їх — і ваш одяг.

Додаткові поради щодо прання светрів

 • Зберігайте оригінальну форму свого светра, обводячи навколо невипраного светра на крафтовому пакувальному папері перед пранням. Тепер у вас є викрійка, на яку ви можете звернутись, коли змінюватимете форму светра. Якщо ви не хочете робити викрійку, виміряйте светр вимірювальною стрічкою до і після, щоб переконатися, що він залишається того самого розміру.
 • Ніколи не змішуйте кольори під час прання. Це може призвести до перенесення барвника, який дуже важко видалити.
 • Карточні столи ідеально підходять для сушіння светрів, оскільки вони зазвичай мають захищений вініловий верх. Якщо ви не використовуєте водонепроникну поверхню, завжди підкладайте під вологий светр і рушник пластикову або вінілову скатертину.
 • Не кладіть светр у сушильну машину, навіть якщо на етикетці зазначено, що можна. Уникайте сушарки, щоб запобігти усадці та надмірному статичному зчепленню акрилових волокон.
 • Якщо ви хочете скоротити час сушіння вдвічі, придбайте сушарку для светрів. Їхні сітчасті полиці дозволяють повітрю вільно проходити над, під і крізь светр, скорочуючи час висихання.
 • Якщо ви випадково зменшите улюблену в’язку, можливо, ви зможете врятувати свій светр, змінивши форму та прикріпивши його на корковій дошці оголошень.

Часті питання

Чи можна прати светр із режимом «ручне прання» на делікатному циклі в пральній машині?

Делікатний цикл може певною мірою повторювати ручне прання, але цикл все одно буде ворушити або віджимати светр, що не так ніжно, як ручне прання.

Чи можна сушити светри в сушарці?

Ніколи не кладіть светр у сушильну машину. Якщо немає іншого вибору, помістіть його в сушарку лише на кілька хвилин на найнижчому рівні та дістаньте светр, поки він ще дуже вологий.

Чи варто прати светри навиворіт?

Якщо ви перете светр у машині, завжди вивертайте його навиворіт. Це зменшить кількість пілінгу, який утворюється на правій стороні светра, коли його перемішують або кидають у пральну машину.

Светри краще прати вручну чи віддати в хімчистку?

Завжди спочатку читайте рекомендований виробником метод очищення. Будь-який светр, як правило, добре підходить для хімчистки, але багато светрів також можуть переносити делікатне ручне прання, включно з вовною та вовняними сумішами. Перевірте прихований шов водою, щоб перевірити, чи він втратить колір. Якщо вам незручно прати светр або ви боїтеся, що кольори розпливуться, хімчистка завжди є найкращим вибором.

Читайте також: