прибирання кухня

9 найбрудніших місць на вашій кухні

18-11-2023 Katia Pastukh 73
  • 9 найбрудніших місць на вашій кухні

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Кухня може бути серцем дому, тому часто це також найбрудніше місце в ньому. На кухні завжди можна знайти самий очевидний безлад, як-от брудний посуд, липка підлога або кірка з пригорілої їжі в духовці. Але часто трапляються зони та об’єкти, на які не звертають уваги, тож запитайте себе, чи є інші місця, які ви забуваєте прибрати?

Подумайте про зони та предмети, які ви можете використовувати щодня під час приготування їжі. Що слід згадати, так це кухонні стільниці, ручки, раковини, губки, багаторазові пляшки для води тощо. До них часто торкаються щодня, тому вкрай важливо дезінфікувати їх щодня або кілька разів на тиждень, щоб уникнути накопичення бактерій і перехресного зараження.

Читайте далі, щоб дізнатися, які найбрудніші місця на вашій кухні та як правильно їх прибирати.

Будь-які ручки, ручки та сенсорні панелі

Кожен прилад на вашій кухні має певний тип панелі керування або ручки, до якої торкаються під час кожного використання. Важливо пам’ятати щотижня мити всі ці ручки, кнопки чи сенсорні панелі, оскільки вони часто залишаються без уваги, коли ми проводимо прибирання кухні. Особливо, якщо ви торкаєтеся до них, коли готуєте або торкаєтеся сирої їжі. Обов’язково почистіть ручки кухонних шаф, ручки приладів і панелі керування за допомогою дезинфікуючої серветки або спрею для дезінфекції та чистої тканини чи паперового рушника.

Раковина

Незважаючи на те, що через вашу кухонну раковину тече багато води, мікроби, ймовірно, ховаються на поверхні, особливо в щілинах, де раковина з’єднується зі стільницею, навколо зливу та сміттєвих пробок.

Кухонну мийку слід дезінфікувати після кожного приготування їжі, миття посуду або принаймні один раз на день, а також не забувайте про ручки, змішувач і стійки біля мийки. Вони вловлюють усі бризки, коли ви змиваєте забруднену їжу. Використовуйте засіб для чищення раковини, який містить дезінфікуючий засіб, і чистий рушник або одноразові дезінфікуючі серветки.

Губки, щітки та серветки

Щоб скоротити використання паперових рушників і зменшити їх вплив на навколишнє середовище, у багатьох домівках використовують целюлозні губки, щітки для миття раковин і тканинні кухонні рушники. На жаль, кухонні губки та щітки для чищення містять високий рівень бактерій, якщо їх не мити та дезінфікувати належним чином.

Якщо ви використовуєте ці продукти, їх слід мити в гарячій воді після кожного сеансу чищення. Щітки для миття раковини та овочів можна поміщати в посудомийну машину для ретельного очищення після кожного використання.

Холодильник

Ми вже обговорювали, що може ховатися на ручках і сенсорних панелях холодильника, але навіть за низьких температур у вашому холодильнику можуть рости шкідливі бактерії.

Більшість фруктів і овочів залишаться свіжими довше, якщо їх не мити перед зберіганням. У цьому випадку краще зберігати їх немитими, щоб уникнути швидкого псування, але важливо часто мити ящики, щоб уникнути забруднення в майбутньому, оскільки там можуть залишитися залишки їжі або бактерії.

Те ж саме відбувається з сирим м'ясом, яке зберігається в холодильнику. Витоки упаковки та рідини накопичуються в шухлядах і по краях полиць. Навіть упаковані продукти, такі як молоко чи бади з маслом, багато разів оброблялися та зберігалися, перш ніж вони потрапили у ваш холодильник.

Щоб позбутися будь-яких бактерій, а також дріжджів і цвілі, які можуть там рости, знімайте ящики або полиці холодильника — якщо це можливо — щомісяця та мийте поверхні м’яким миючим засобом і гарячою або теплою водою. Висушіть чистою тканиною або паперовим рушником.

Між ретельним чищенням витирайте будь-які розлиті рідини та швидко протирайте внутрішні поверхні серветкою для дезінфекції.

Крім того, витріть пил із верхньої частини приладу та пропилососіть ззаду та знизу. Зніміть вентиляційну кришку, щоб пропилососити котушки. Пил на змійовиках змушує холодильник інтенсивніше працювати, щоб залишатися холодним, споживаючи більше енергії, а частинки їжі, що ховаються під ними, є магнітами для комах.

Обробні дошки

Обробні дошки, особливо дерев’яні, можуть утримувати бактерії в крихітних закутках і щілинах, які з’являються навіть після одноразового використання. Важливо мати принаймні дві окремі дошки: одну для фруктів і овочів і одну для м’яса. Це зменшить перехресне забруднення під час приготування їжі.

Мийте кожну дошку після кожного використання гарячою водою з милом і добре споліскуйте гарячою водою. Потім повністю висушіть паперовим рушником або чистим кухонним рушником. Не залишайте дошки висихати, оскільки бактерії люблять тепле вологе середовище. Ви також можете вибрати обробні дошки, які можна помістити в посудомийну машину для ретельного очищення.

Кавоварка, блендер і дрібна побутова техніка

Навіть чиста вода, яка залишається в теплому вологому середовищі, як-от кавоварка, може створити ідеальне середовище для розвитку бактерій, дріжджів і цвілі. Деякі невеликі прилади потрібно чистити після кожного використання. Принаймні раз на тиждень розбирайте та ретельно очищуйте дрібну побутову техніку. Деякі компоненти можна безпечно поміщати в посудомийну машину, а інші слід помити в гарячій воді з милом, потім сполоснути в гарячій воді та повністю висушити.

Таку саму процедуру очищення слід застосовувати до такого посуду, як відкривачки для консервів, мірні ложки та чашки.

Ланч-бокси, пляшки, пакети для покупок

Щоразу, коли ви використовуєте багаторазовий контейнер, багаторазовий ланч-бокс, господарську сумку чи пляшку з водою, існує ймовірність перехресного зараження бактеріями, якщо вони не були належним чином очищені.

Контейнери слід повністю розібрати та помістити в посудомийну машину або помити гарячою водою з милом, сполоснути гарячою водою та повністю висушити. Більшість ланч-боксів і багаторазових сумок для покупок можна кинути в пральну машину для ретельного очищення.

Додаткова порада щодо пакетів та сумок для покупок — тримайте їх окремо — призначте один або кілька для засобів побутової хімії, один — для сирих фруктів і овочів, один — для сирого м’яса, а інший — для упакованих товарів.

Стільниці

Не нехтуйте своїми кухонними стільницями — це місця, де щодня кладуть гаманці, сумки для покупок та предмети для приготування їжі.

Візьміть дезінфікуючу серветку або чисту тканину та дезінфікуючий спрей і очищуйте перед приготуванням їжі або принаймні один раз на день. Не використовуйте для цього стару губку або вживану ганчірку для миття посуду, оскільки вони можуть містити бактерії та мікроби.

Принаймні раз на тиждень виділіть час, щоб зайти в кути, під дрібну побутову техніку та по краях між плитою чи холодильником і стільницею. Ви навіть не уявляєте скільки бруду приховано в цих темних просторах.

Сільнички та перечниці

Останнє брудне місце, на яке варто звернути увагу, — кухонні сільнички та перечниці. Шейкери часто використовують під час приготування їжі. Ретельно протирайте їх дезінфікуючою серветкою після кожного приготування їжі та ретельно мийте щотижня.

Читайте також: