очищення прикрас

Як почистити прикраси з нержавіючої сталі?

19-01-2024 Katia Pastukh 114
 • Як почистити прикраси з нержавіючої сталі?

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Ювелірні вироби з нержавіючої сталі всюди: від сережок до годинників і обручок. Ювеліри обирають нержавіючу сталь, тому що вона міцна, довговічна та економічно ефективніша, ніж срібло, золото чи платина. Метал також стійкий до іржі та легко чиститься. Дізнайтеся, як підтримувати свої прикраси з нержавіючої сталі в чистоті за допомогою кількох продуктів, які вже є у вас під рукою.

Цікаві факти

 • Нержавіюча сталь - це сплав заліза і хрому. Точні компоненти та співвідношення металу змінюватимуться залежно від передбачуваного використання сталі.
 • Компанія Rolex почала виробляти годинники з нержавіючої сталі в 1920-х роках і викликала величезний фурор завдяки моделі Submariner з нержавіючої сталі 1950 року.
 • Прикраси з нержавіючої сталі гіпоалергенні та не реагують на шкіру.
 • Нержавіючу сталь можна відполірувати, щоб виглядати дуже схоже на прикраси з білого золота та платини. Також може бути позолоченим.

Як часто чистити прикраси з нержавіючої сталі?

Графік чищення ювелірних виробів з нержавіючої сталі сильно залежить від того, як часто вони носяться. Хоча ювелірні вироби з нержавіючої сталі не іржавіють, вони можуть стати тьмяними через забруднення та дрібні подряпини. Якщо ваші ювелірні вироби втратили блиск, настав час ретельно їх почистити.

Ювелірні вироби з нержавіючої сталі слід негайно очистити, якщо вони піддаються надмірному впливу бруду, жиру або агресивних хімічних речовин, таких як хлорний відбілювач.

Що вам знадобиться?


Обладнання / Інструменти

 • Дві маленькі миски
 • Зубна щітка з м'якою щетиною
 • Серветка з мікрофібри
 • Серветка для полірування ювелірних виробів
 • Ультразвуковий очищувач ювелірних виробів

Матеріали

 • М’який засіб для миття посуду
 • Харчова сода
 • Зубна паста без відбілювання

Очищення водою з милом

Цей метод добре підходить для ювелірних виробів з нержавіючої сталі, які можна занурити у воду для замочування. Його не можна використовувати, якщо прикраси містять перли або інші м’які дорогоцінні камені. Якщо ви чистите годинник з нержавіючої сталі, переконайтеся, що він водонепроникний.

Змішайте очисний розчин

Наповніть невелику миску теплою водою. Додайте дві або три краплі м’якого засобу для миття посуду та обережно перемішайте, щоб розчинити мило. Наповніть другу миску простою теплою водою.

Кілька ювелірних виробів з нержавіючої сталі можна очистити в одному миючому розчині. Відрегулюйте розмір чаші відповідно до типу ювелірних виробів, які ви очищаєте.


Занурте, намочіть і обережно почистіть

Занурте ювелірний виріб і дайте йому замочити в теплій воді приблизно на 5 хвилин. Це дає рідині для миття посуду час почати розщеплювати ґрунт. Після замочування скористайтеся зубною щіткою з м’якою щетиною, щоб обережно очистити будь-який видимий бруд. Зверніть пильну увагу на вигравірувані ділянки або невеликі закутки та щілини в ланцюжку.


Промийте та висушіть

Після чищення занурте прикрасу в другу миску з теплою водою, щоб змити залишки. Також можна потримати прикрасу під м’яким струменем проточної теплої води.

Щоб висушити прикраси, використовуйте тканину з мікрофібри без ворсу. Завершіть очищення, відполірувавши поверхню сухою ганчіркою з мікрофібри або ювелірною тканиною для полірування.


Очищення харчовою содою

Харчова сода — це м’який абразив, який добре працює, якщо на ювелірних виробах із складним гравіюванням або невеликих отворах у ланцюжках із нержавіючої сталі є бруд.

Зробіть пасту

У маленькій мисці змішайте дві столові ложки харчової соди з однією чайною ложкою води, щоб отримати пасту. Додайте ще харчової соди, якщо паста занадто рідка.


Обережно почистіть

Використовуйте зубну щітку з м’якою щетиною, щоб нанести пасту на прикраси з нержавіючої сталі. Обережно почистіть кожну маленьку ділянку.


Промийте, висушіть і відполіруйте

Використовуйте миску з теплою водою або потримайте ювелірні вироби під краном теплої води, щоб змити пасту з харчової соди. Можливо, вам знадобиться скористатися зубною щіткою, щоб змити пасту, яка потрапила в вузьке місце. Використовуйте тканину з мікрофібри, щоб висушити ювелірні вироби та відшліфувати їх до гарної обробки.


Очищення зубною пастою

Зубна паста добре працює як поліроль для нержавіючої сталі. Виберіть м’яку формулу без гелю, яка не містить інгредієнтів для відбілювання зубів.


Нанесіть зубну пасту

Змочіть водою зубну щітку з м’якою щетиною або маленьку тканину з мікрофібри. Додайте трохи зубної пасти й обережно очистіть поверхню ювелірних виробів із нержавіючої сталі.


Промийте, висушіть і відполіруйте

Після чищення промийте прикраси в теплій воді, переконавшись, що вся зубна паста видалена. Висушіть серветкою з мікрофібри та відполіруйте, щоб повернути блиск.


Очищення за допомогою ультразвукового очищувача для ювелірних виробів

Ультразвуковий очищувач ювелірних виробів використовує ультразвукові хвилі, щоб видалити забруднення з поверхні ювелірних виробів. Цей інструмент особливо корисний для ювелірних виробів з нержавіючої сталі зі складним різьбленням. Під час використання, обов'язково дотримуйтесь рекомендацій у посібнику користувача.

 Більшість ультразвукових очищувачів небезпечні для м’яких ювелірних виробів, прикрашених дорогоцінним камінням


Поради щодо довшого збереження чистоти прикрас з нержавіючої сталі

 • Зніміть прикраси з нержавіючої сталі перед роботою з агресивними хімікатами або купанням у хлорованому басейні чи гідромасажній ванні.
 • Захищайте свої прикраси з нержавіючої сталі від прямого контакту з лаком для волосся, духами та іншими косметичними засобами, які містять спирт або інші інгредієнти, які можуть потьмяніти та зіпсувати покриття. Загальне правило захисту ювелірних виробів полягає в тому, що вони повинні бути першим, що ви знімаєте, і останнім, що надягаєте.
 • Зберігайте ювелірні вироби з нержавіючої сталі в закритій скриньці або м’яких пакетах, щоб захистити їх від пилу та подряпин від інших металів.
 • Не використовуйте агресивні абразивні засоби для чищення ювелірних виробів з нержавіючої сталі.


Читайте також: