видалення плям прання

Як вивести плями від червоного вина з одягу?

18-11-2023 Katia Pastukh 109
 • Як вивести плями від червоного вина з одягу?

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Червоне вино можна вивести з одягу, але плями, як відомо, доволі важко видалити зовсім. Якщо можливо, негайно обробіть пляму від вина — чим вона старша, тим стійкішою буде. Хороша новина полягає в тому, що більшість плям від вина можна повністю видалити або принаймні зменшити за допомогою звичайних побутових розчинів для чищення. Майте на увазі, що ви ніколи не повинні класти тканину, забруднену вином, у гарячу сушильну машину, оскільки тепло закріпить пляму та зробить видалення майже неможливим.

Читайте далі, щоб дізнатися, як видалити червоне вино з одягу, у тому числі, коли прати одяг у гарячій чи холодній воді, що виводить свіже червоне вино з тканини та видаляє плями, які «постаріли» на вашому улюбленому одязі.

Тип плями На основі таніну
Тип миючого засобу Побутові засоби для виведення плям, пральний порошок
Температура Холодна або кипляча вода
Тип циклу Залежить від типу тканини
Порада
Розлите вино може залишити плями на одязі, якщо покласти одяг у гарячу сушильну машину. Щоб отримати найкращі результати, спробуйте один із наведених нижче методів, щоб видалити якомога більше пігменту перед пранням і сушінням.

Що вам знадобиться?

Обладнання / Інструменти

 • Паперові рушники або чисті ганчірки
 • Тупий пластиковий ніж або кредитна картка

Матеріали

 • Кам'яна сіль
 • Білий оцет
 • Пральний порошок
 • Рідина для миття посуду
 • Перекис водню
 • Ззасіб для виведення плям (не обов’язково)
 • Харчова сода
 • Білий дистильований оцет

Як вивести свіжу пляму від червоного вина?

Почніть з промокання плями чистою тканиною або паперовим рушником. Акуратно натисніть і промокніть — не тріть. Чистка закріпить пляму. Після того, як пляма витерта, ви готові обробити її за допомогою одного з наведених нижче нетоксичних розчинів для чищення будинку.


Негайно промокніть пляму від червоного вина

Кам'яна сіль

Щедро посипте пляму сіллю (чим більші та плоскіші зерна солі, тим більшу площу забрудненої поверхні вони поглинуть). Потім спробуйте один із наведених нижче варіантів:

 • Залиште сіль на ніч, щоб увібрати якомога більше винного пігменту.
 • Якщо тканина вашого одягу міцна, як-от джинси або важка білизна, покладіть тканину на миску так, щоб пляма була по центру; при необхідності закріпіть тканину резинкою. Потім обережно й повільно налийте окріп на пляму від вина приблизно з висоти 20 см, щоб сила води виштовхнула пляму.
 • Якщо пляма зникла, виперіть одяг як зазвичай.

Нанесення солі на пляму від вина

Білий оцет + пральний порошок

Цей спосіб — хороший спосіб вивести червоне вино з білого одягу та інших тканинних речей. Повністю покрийте пляму білим оцтом і стільки крапель рідкого прального засобу, скільки потрібно. Кислотність оцту розчиняє зв’язок між барвником і волокном тканини, завдяки чому миючий засіб легше очищає залишки пігменту. Залиште тканину на ніч.


Додавання миючого засобу забрудненої речі в оцеті

Рідина для миття посуду + перекис водню

Змішайте перекис водню і засіб для миття посуду у співвідноенні 3:1 (3 частини перекису на 1 частину миючого засобу). Перевірте невелику кількість розчину на непомітній ділянці, оскільки перекис водню є відбілюючим засобом. Якщо ваше пробне місце виглядає добре після висихання, вилийте суміш на пляму та залиште на 20-30 хвилин. Негайно виперіть одяг або прополощіть його холодною водою.

Перекис водню та мило поруч із заплямованим вином предметом

Засоби для видалення плям

Спробуйте професійні засоби для видалення плям. Замочіть одяг у плямовивіднику, змішаному з найтеплішою водою, яку може витримати ваша тканина.

Порада
Можливо, вам доведеться вдатися до кисневого відбілювача, щоб червоне вино розлилося на чистий білий одяг та іншу повністю білу білизну. Покрийте річ відбілювачем на 10 хвилин, потім виперіть її в гарячій воді, щоб видалити пляму. Ви також можете пркрити лише пляму відбілювачем, але покриття всього предмета може призвести до більш рівномірного очищення.
Приклад використання кисневого відбілювача

Харчова сода

Сухий інгредієнт, такий як харчова сода, використана під час розливу свіжого вина, може витягнути рідину з тканини. Рідина, природно, хоче вбратися в будь-що сухе, насипте велику кількість харчової соди на пляму і дайте їй постояти кілька хвилин, щоб ввібрати вино. Як тільки харчова сода стане вологою або розмоклою від вина, скористайтеся тупим ножем або краєм банківської картки, щоб видалити її та замінити іншою великою кількістю свіжої сухої харчової соди, щоб продовжити просочувати вино.

Інший спосіб – насипати харчову соду, щоб покрити пляму від свіжого вина. Потім налийте білий оцет на пляму, щоб покрити її. Поєднання харчової соди та білого оцту може видалити винну пляму з волокон. Промокніть або промийте харчову соду та оцет у холодній воді після того, як бульбашіння припиниться, і повторіть, якщо необхідно.


Приклад використання харчової соди

Як вивести стару пляму від червоного вина?

Якщо у вас є пляма від червоного вина, яку ви не вивели негайно, можливо, вам все одно пощастить видалити або зменшити її. Стару пляму від вина потрібно довго замочувати в холодній воді, щоб мати можливість видалити.

1. Потріть пляму миючим засобом або порошком

Почніть із натирання забрудненої ділянки великою кількістю рідкого прального порошку або мильного засобу.

Рекомендуємо, втирати миючий засіббу в засохлу пляму від червоного вина за допомогою щітки, це дозволить засобу проникнути глибоко у волокна.


2. Замочіть заплямовану річ

Потім занурте одяг у миску або відро з холодною водою. В ідеалі замочіть річ, забруднену червоним вином, у холодній воді на ніч.

Якщо ви не маєте багато часу, то процес замочування має тривати не менше 30 хвилин.


3. Нанесіть засіб для виведення плям

Нанесіть засіб для виведення плям (відповідно до вказівок на етикетці) на мокру пляму та виперіть одяг у звичайному режимі.


Коли звертатись до професіоналів?

Якщо на одязі зазначено, що догляд здійснюється лише в хімчистці, якнайшвидше віднесіть його в хімчистку. Вкажіть і визначте пляму, щоб допомогти вашому професійному очистнику обрати належний догляд. Те саме стосується плями від червоного вина, яка пошкоджує шовк або старовинну оббивку: вам потрібно звернутися до професійного чистильщика, інакше ви, ймовірно, завдасте більше шкоди, якщо спробуєте видалити пляму самостійно.

Додаткові поради щодо обробки плям від червоного вина

Плями від вина важко видалити, тож будьте готові пробувати знову і знову. Усі ці методи можуть бути ефективними, тому почніть із засобу для чищення, який є у вас під рукою. Це допомагає дізнатися, чому так важко видалити червоне вино. Червоне вино містить дубильні речовини, природну речовину, що міститься в рослинах, як-от червоний виноград, яка забарвлює все, до чого торкається, включно з абсорбуючими волокнами (воно також використовується в барвниках для шкіри та чорнилах). Свіжі плями з вмістом таніну дещо легше очистити, ніж плями повністю на основі таніну.

Якщо ваші результати незадовільні, спробуйте інший із цих методів очищення. Оскільки плями від вина є стійкими, а тканини відрізняються за типом волокон і проникністю, кілька методів і повторювані кроки можуть виявитися успішнішими, ніж одна спроба.

Просто пам’ятайте: після прання не сушіть одяг у машині, доки пляма не зникне (або значно зменшиться). Після висихання пляма затвердіє і може ніколи не потьмяніє.

Читайте також: