прибирання побутова техніка оцет

Як очистити пралку за допомогою оцту?

09-01-2024 Katia Pastukh 141
 • Як очистити пралку за допомогою оцту?

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Пральна машина вловлює залишки прального порошку та пом’якшувача, мінеральні відкладення з води та бруд щоразу, коли ви перете велику кількість білизни.

Згодом цей накопичений накопичення знову осідає на вашій білизні, залишаючи її брудною та несвіжою.

Регулярне чищення вашої пральної машини забезпечить вам чистішу білизну та подовжить термін служби вашої машини. У нашій статті ми розповімо, як очистити пральну машину кожного типу оцтом.

Чому оцет добре очищає пральну машину?

 • Дистильований білий оцет і оцет для чищення містять оцтову кислоту, яка допомагає розчиняти мінерали, що накопичуються в барабанах пральних машин і шлангах.
 • Кислота також допомагає знищити бактерії та грибки, які викликають неприємний запах.
 • У розведеному вигляді оцет не пошкодить одяг і легко змивається під час циклу полоскання пральної машини.

Як очистити пральну машину з вертикальним завантаженням оцтом

Спорожніть пральну машину та встановіть елементи керування

Переконайтеся, що в автоматичних дозаторах немає миючого засобу, відбілювача та пом’якшувача, а барабан пральної машини порожній.

 • Встановіть температуру гарячої води.
 • Виберіть найбільше завантаження та найдовший доступний цикл прання.


Додайте білий дистильований оцет

Налийте 2 чашки дистильованого білого оцту в барабан і дайте машині пропрацювати весь цикл гарячої води.


Перевірте та очистіть автоматичні дозатори

Перевірте автоматичні дозатори на наявність залишків нальоту.

 • Дозатори, що знімаються. Якщо диспенсери потребують додаткового очищення, вимийте їх у гарячій мильній воді, сполосніть і замініть.
 • Дозатори, що не знімаються. Нагрійте 1 склянку дистильованого білого оцту в чашці для мікрохвильової печі або невеликій каструлі на плиті (він має бути дуже теплим, але не обов’язково кип’ятити). Налийте нагрітий оцет у дозатори та дайте йому постояти принаймні 15 хвилин, щоб послабити залишки. Використовуйте стару зубну щітку або маленьку щітку для пляшок, щоб видалити будь-які залишки, які ви бачите в дозаторах, і запустіть цикл полоскання, щоб змити їх.


Очистіть зовнішню частину пральної машини

Щоб очистити зовнішню частину пральної машини, змішайте розчин теплої води та кількох крапель засобу для миття посуду.

 • Змочіть тканину з мікрофібри в розчині та відіжміть більшу частину води, щоб видалити пил, бруд і краплі засобів для прання з верхньої та бічних частин пральної машини. Зверніть особливу увагу на ручки та електронні панелі.
 • Відкрийте кришку та занурте стару зубну щітку в мильну воду, щоб потрапити в кути та вузькі місця на кришці.


Як очистити пральну машину з переднім завантаженням оцтом

Спорожніть дозатори та додайте оцет

Перевірте автоматичні дозатори та переконайтеся, що в них немає прального порошку, відбілювача та пом’якшувача, а також що пральний барабан порожній. Додайте 2 чашки дистильованого білого оцту в дозатор миючого засобу. Якщо дозатор недостатньо великий, щоб вмістити весь оцет, додайте залишок безпосередньо в барабан пральної машини.


Виберіть цикл і температуру води

Багато пральних машин із фронтальним завантаженням мають визначені цикли очищення, і вам слід вибрати його, якщо це можливо. Якщо ні, виберіть найдовший цикл прання, найбільший обсяг завантаження та гарячу воду.


Очистіть шухляду диспенсера

Якщо можливо, вийміть шухляду дозатора, щоб перевірити та видалити накопичення білизни, яке може спричинити неприємний запах і сприяти розвитку цвілі. Інструкції містяться в посібнику користувача вашої пральної машини або на веб-сайті виробника.

Промийте ящик і вкладиші в гарячій водопровідній воді, щоб видалити сліди накопичених порошків і рідин. Якщо вони сильно вкриті залишками, замочіть їх на 10 хвилин у гарячій воді, а потім промийте. Дайте ящикам висохнути на повітрі.

Використовуйте невелику м’яку щітку, щоб очистити отвір ящика на пральній машині. Коли шухляда та вкладиші чисті, поверніть вставки відбілювача та пом’якшувача тканин у відповідні відсіки та замініть шухляду дозатора.


Очистіть прокладку дверцят пральної машини

Прокладка, яка забезпечує щільне ущільнення в пральній машині з переднім завантаженням, також утримує бруд, залишки миючого засобу та вологу, які є ідеальним середовищем для розмноження цвілі.

 • Після виконання циклу очищення змочіть тканину сумішшю 50% води та 50% дистильованого білого оцту.
 • Обережно зніміть пальцями прокладку зі скла та протріть внутрішню частину прокладки, щоб видалити сміття або цвіль.
 • Використовуйте суху тканину з мікрофібри, щоб висушити внутрішню частину прокладки. Використовуйте розчин оцту та води, щоб протерти всі краї дверей.


Запустіть останній цикл промивання

Після очищення автоматичних дозаторів і прокладки дверцят запустіть останній цикл швидкого промивання, щоб змити сміття, що потрапило в пральну машину.

Очистіть зовнішню частину пральної машини

Під час циклу полоскання використовуйте тканину з мікрофібри, змочену в гарячій мильній воді (використовуйте універсальний засіб для чищення або кілька крапель рідини для миття посуду), щоб витерти пил, бруд і краплі продукту із зовнішнього боку пральної машини.


Краще використовувати відбілювач чи оцет для чищення пральної машини?

Дистильований білий оцет не настільки ефективний у знищенні бактерій і грибків, як хлорний відбілювач, особливо якщо його розбавити водою, необхідною для запуску циклу пральної машини.

Нерозбавлений оцет може розчинити відкладення жорсткої води, але кислота також може пошкодити деякі гумові деталі шайби, такі як шланги та прокладки.

Перед чищенням будь-якої пральної машини, особливо нової, прочитайте рекомендації виробника щодо чищення. Використання оцту для чищення може призвести до втрати деяких гарантій на машину.

Додаткові поради щодо чищення пральної машини оцтом

 • Стандартну пральну машину з верхнім завантаженням слід чистити принаймні чотири рази на рік, особливо якщо ви живете в регіоні з жорсткою водою.
 • Високоефективні пральні машини з верхнім і переднім завантаженням споживають набагато менше води, ніж стандартні машини, і їх слід чистити щомісяця. Чистіть двічі на місяць, якщо ви перете дуже забруднений одяг або живете в жаркому вологому місці, де швидко розвивається цвіль.
 • Пральні засоби та пом’якшувачі тканини можуть накопичуватися в дозаторі та спричиняти неприємний запах і проблеми з роботою. Залишки необхідно видаляти один або два рази на місяць.
 • Після того, як пральна машина з фронтальним завантаженням завантажена білизною, ви повинні залишити дверцята відкритими, щоб вона могла висохнути на повітрі, щоб запобігти появі цвілі та запаху.
 • Щоб пральна машина довше залишалася чистою, використовуйте правильну кількість миючого засобу. Більше не завжди означає краще, оскільки це залишає накопичення в пральній машині.

Читайте також: