прибирання

Прибирання: 11 міфів, які можуть принести шкоду

18-01-2024 Katia Pastukh 67
  • Прибирання: 11 міфів, які можуть принести шкоду

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Методи прибирання, що передаються з покоління в покоління, не завжди є найкращими порадами.

Багато людей дізнаються про прибирання по шматочках із різних джерел. Хтось розповідає вам секрет видалення плям крові, інший показує, як мити машину, бабуся дає вам список правил догляду за своєю улюбленою чавунною сковородою, перш ніж передати її наступному поколінню. У наш час також поради щодо прибирання можуть надходити від TikTok, YouTube або вашого улюбленого блогера.

Але що, якщо методи прибирання, які ви виробили роками, не найкращі для використання? Або ще гірше: що, якщо вони небезпечні або можуть завдати дорогої, незворотної шкоди? Щоб допомогти вам розібратися, які звичайні поради та хитрощі щодо прибирання застаріли, а чи просто погані, ось 11 поширених міфів про прибирання, про які слід відмовитися та вибрати кращі способи підтримувати чистоту в домі.

Чавунні сковороди не можна мити миючими засобами

Чавунний посуд має багато правил використання. І хоча деякі правила поводження з чавуном, як-от негайне його сушіння, щоб запобігти іржавінню, є правильними, є одне правило, яке можна відкинути, а саме заборона миття чавунної сковороди з миючим засобом.

Ідея правила «без мила» полягає в тому, що мило може змити масляний шар, який надає чавуну антипригарних властивостей. Реакція, що відбувається, називається полімеризацією, коли тонкий шар олії нагрівається, зв’язує його зі сковородою та змінює склад олії, роблячи її непроникною для мила.


Прилади самоочищаються

Легко не помічати необхідності чистити речі, які ми використовуємо для чищення інших речей, але побутову техніку, як-от посудомийні та пральні машини, потрібно регулярно чистити та обслуговувати, щоб забезпечити їх належну роботу.

Регулярне чищення та технічне обслуговування також гарантує, що прилади не становлять загрози безпеці та запобігають виникненню довгострокової шкоди.

Прати одяг у холодній воді постійно

Рекомендується прати одяг у холодній воді — за деякими винятками. Хоча холодна вода економить гроші та дбайливо впливає на одяг, є обставини, коли рекомендується прання в теплій або гарячій воді.

Сильно забруднені речі, певний білий одяг і все, що носив хтось, хто хворів, найкраще прати в теплій або гарячій воді.


Газета для очищення вікон та дзеркал

Ідея використання газети для миття вікон є правильною: вона може висушити скло, не залишаючи ворсинок чи смуг. Однак використання газети для миття вікон застаріло, тому що існують кращі варіанти.

Замість газети, яка може залишити ваші руки вкритими чорнилом, використовуйте для миття вікон та інших скляних поверхонь серветку з мікрофібри або ракель.


Лак для волосся видаляє чорнильні плями

Ідея використання лаку для волосся для видалення чорнильних плям полягає в тому, що спирт, що міститься в лаку для волосся, вицвітає та видаляє чорнило. Хоча це правда, що спирт усуває чорнильні плями, більшість сучасних формул лаків для волосся більше не покладаються на спирт як один із активних інгредієнтів.

Лак для волосся залишає липкий слід, який сам по собі може залишити пляму

Біле вино видаляє плями від червоного вина

Старий трюк господині, коли дотягнулися до білого вина, щоб вилікувати плями від червоного вина після розливу, справді працює, але це не найкращий вибір для видалення червоного вина з таких тканин, як одяг, м’які меблі чи килим.

Проблема використання білого вина для видалення плям від червоного полягає в тому, що біле вино з часом окислюється, залишаючи власну пляму. Крім того, це марна трата хорошого білого вина!)


Миття автомобілю засобом для посуду

Надто часто можна побачити, як люди використовують розбавлене мило для миття автомобіля ззовні, але це погана ідея: мило може зняти захисний восковий шар автомобіля, зробивши фарбу вразливою до подряпин, вм’ятин і порізів.

Замість цього використовуйте мило для миття автомобіля, яке призначене для використання на автомобільній фарбі, прозорому покритті та воску.

Використання поліролі при витиранні пилу

Що стосується очищення дерев’яних меблів від пилу, чим менше засобів – тим краще. Відмовтеся від використання засобу для полірування меблів, який може залишити сліди, які з часом перетворюються на липкі, липкі нарости, і виберіть натомість тканину з мікрофібри, щоб видалити пил і відполірувати дерев’яні меблі.

Якщо потрібне більш глибоке очищення, використовуйте суміш рівних частин оливкової олії, денатурованого спирту, живичного скипидару та процідженого лимонного соку.


Оцет може очистити все

Це правда, що дистильований білий оцет є універсальним миючим засобом, який можна використовувати для багатьох домашніх справ. Але є деякі звичайні побутові предмети та матеріали, які не слід чистити оцтом, щоб уникнути дорогого пошкодження, а саме:

  • мармур
  • граніт
  • затирка
  • електроніка
  • гума.

Мити посуд вручну ефективніше, ніж користуватися посудомийною машиною

Миття посуду в посудомийній машині, а не вручну, економить воду та енергію, і робить посуд чистішим, ніж миття вручну. Звичайно, ідеальним є повне завантаження посудомийної машини, але якщо ви і не заповните її повністю, це все одно буде економнішим варіантом.

Навіть невелике завантаження посудомийної машини є більш ефективним з точки зору споживання води та енергії, ніж миття посуду вручну.


Пральний порошок — ефективний засіб для миття підлоги

На TikTok багато порад щодо поганого прибирання, включно з використанням ппорошку для миття підлоги. Використання порошку для білизни є марнотратним, потенційно небезпечним і, ймовірно, спричинить дорогу, незворотну шкоду твердій деревині, штучній деревині та ламінату. Натомість дотримуйтеся засобів для чищення, призначених для типу або типів підлоги у вашому домі.

Читайте також: