прибирання

Прибирання: 15 звичок, яких треба позбутися

22-12-2023 Katia Pastukh 63
  • Прибирання: 15 звичок, яких треба позбутися

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Ми всі шукаємо способи зробити прибирання швидшим і простішим. Вірте чи ні, але інколи вдаючись до певних «ярликів», насправді вам стає важче в довгостроковій перспективі. Можливо, у вас і вашої родини виникли шкідливі звички, які перешкоджають вам виконувати роботу ефективніше (ви навіть можете завдати шкоди своєму дому!)

Настав час позбутися цих звичок, щоб швидше отримати чистіший дім. Щоб допомогти, ми залучили експерта, щоб виправити ці помилки під час прибирання. Якщо ви почнете з вибору однієї або двох шкідливих звичок прибирання, які потрібно змінювати щотижня, незабаром ви будете на шляху до чистішого дому, що залишить більше вільного часу для того, що вам подобається.

Накопичення паперового безладу

Навіть з онлайн-рахунками та банківськими послугами в наших домівках все ще залишається гора паперу. Журнали, газети, реклмні буклети мають тенденцію накопичуватися. Не дозволяйте цьому статися.

Виділіть місце біля входу для всієї пошти, періодичних видань і паперових бланків і тримайте поблизу шредер або контейнер для переробки. Принаймні раз на тиждень перебирайте та виконуйте необхідні дії або викидайте.

Зберігайте лише важливі документи, зробіть цифрові фотографії особливих дитячих робіт або помістіть їх у рамку для показу. Діліться журналами, газетами або просто читайте статті в Інтернеті.


Залишати мокрі рушники та шторку для душу зібрану в пучок

Хочете менше часу проводити в пральні та відчищати цвіль з поверхонь ванної кімнати? Не залишайте мокрі штори для душу зібраними в купу, а мокрі рушники — купою на підлозі або на будь-якій поверхні у ванній кімнаті.

Шторка для душу зібрана в пучок не просихає як слід та може викликати цвіль

Обов’язково закривайте завісу для душу після кожного використання та залиште кілька сантметрів вільного простору з обох боків штори для душу, щоб повітря могло циркулювати та допомагати їй також висохнути. Це зменшить вологість та перешкоджатиме розвитку цвілі.

Мокрі рушники надають ванній кімнаті запах плісняви, а також приваблюють шкідників.

Розвісьте мокрі рушники для висихання, їх можна буде використати повторно і полегшити прання.


Використання великої кількості миючого засобу

Якщо трішки очищувача працює, то багато очищувача працюватиме краще і швидше? Правильно? Це не так працює.

«Відео про прибирання в TikTok із усією піною дуже приємно дивитися, але така кількість мила може залишити плівку, яка притягує бруд», — пояснює експерт.

Коли ви використовуєте занадто багато продукту, існує ризик того, що залишки залишаться активними та вступатимуть у конфлікт з іншими засобами для чищення, утворюючи небезпечні пари.

Експерти з прибирання рекомендують завжди використовувати один продукт за раз у кількості, рекомендованій виробником, і не пропускати полоскання, якщо це рекомендовано на етикетці. Тому ви повинні читати інструкції та завжди використовувати рекомендовану кількість або навіть трохи менше. Ви витрачаєте час і гроші на додатковий продукт і воду, щоб змити його.


Очищення брудними інструментами

Як ви можете очікувати чистих результатів, якщо використовуєте брудні засоби для чищення?

  • Якщо ваша пральна машина має запах бактерій, накопичених у залишках миючого засобу - ваш одяг буде смердіти.
  • Якщо ваш вакуумний мішок або фільтр заповнений пилом - він більше не всмоктуватиме пилу.
  • Брудна швабра або губка просто розсуває більше бруду та бактерій.
Знайдіть час, щоб ретельно очистити інструменти після кожного використання, повністю випорожнивши їх або промивши їх у гарячій воді та додавши дезінфікуючий засіб. Періодично замінюйте на нові інструменти.

Використтання однієї дезінфікуючої серветки для очищення всієї ванної кімнати

Одноразові дезінфікуючі серветки чудово підходять для швидкого протирання раковини у ванній кімнаті. Але цей маленький квадратик навряд чи містить достатньо дезінфікуючого засобу, щоб очистити всю ванну кімнату. Коли ви досягаєте сидіння та ручок унітазу, дезінфікуючі властивості зникають, і ви просто поширюєте бактерії з однієї поверхні на іншу.

Щоб бути ефективною, серветка повинна містити достатню кількість дезінфікуючої вологи, щоб поверхня залишалася вологою принаймні чотири хвилини.

Для ретельного очищення використовуйте кілька серветок або чисту тканину та достатню кількість дезінфікуючого засобу та водного розчину.

Залишання брудного посуду в раковині

Скільки ще знадобиться, щоб поставити цю брудну склянку в посудомийну машину замість раковини або швиденько сполоснути її під краном?

Залишення брудного посуду в раковині є ідеальним середовищем для розмноження бактерій і джекпотом для голодних комах.

Навчіть усіх домочадців або ставити посуд у посудомийну машину, або негайно мити його.


Носіння вуличного взуття в будинку

Якщо ви живете в приватному будинку і маєте звичку не знімати вуличне взуття, дуже наполегливо рекомендуємо її позбутися. Витрачаючи лише кілька секунд, щоб зняти взуття кожного разу, коли ви заходите ззовні, ви заощадите години пилососіння. Не кажучи вже про бактерії та мікроби, які не потраплятимуть у житлові приміщення.

Зробіть цю звичку простою для всіх, забезпечивши лавку чи стілець, щоб легше знімати взуття. Тримайте поруч лоток для мокрого або брудного взуття, щоб не забруднювти передпокій.


Неправильне зберігання миючих засобів

Ви витрачаєте половину призначеного часу на прибирання, намагаючись знайти відповідні засоби для чищення та інструменти? Це погана звичка, яку легко змінити.

Прозорі скляні пляшки можуть гарно виглядати на полиці, але вони підходять не для всіх продуктів. Деякі, як-от перекис водню або хлорний відбілювач, втрачають свою ефективність під впливом сонячного світла. Інші, включаючи розчинники, такі як спирт або ацетон, легкозаймисті, тому їх потрібно зберігати в щільно закритих контейнерах подалі від тепла та світла.

Зберіть засоби для прибирання, необхідні для кожної частини будинку, і зберігайте їх поблизу цієї зони.
  • Засоби для чищення ванної кімнати можна помістити в невелику пластикову сумку та сховати на полицю або під раковину. Створіть два кошики з речами, якщо у вас більше однієї  ванної кімнати і вони знаходяться далеко одна від одної.
  • Зберігайте поруч засоби та інструменти для чищення пилу та меблів разом для швидкого ремонту.
  • Всі вироби для прання повинні надійно зберігатися в пральні або поруч з пральною машиною.

Накопичування їжі в холодильнику

Якщо ви знаєте, що ваша родина ненавидить залишки їжі, то навіщо тримати їх у холодильнику? Якщо ви не збираєтеся вживати їжу негайно, просто викидайте її.

Продукти, що зберігаються неправильно, сприяють розвитку цвілі та бактерій і роблять очищення холодильника набагато складнішим завданням, ніж воно повинно бути.

Залишати ліжко незастеленим

Навіть якщо решта спальні охайна й чиста, незастелене ліжко робить її безладною. Просто застеляти ліжко щоранку – це звичка, яка допоможе підтримувати порядок у решті кімнати (і, можливо, у всьому будинку).

Спростіть завдання, вибравши постільну білизну, яку легко акуратно розкласти. Ліжко з простою ковдрою та наволочками заправити набагато легше, ніж ліжко з безліччю метушливих подушок.


Ігнорування інструкцій

Вам коли-небудь доводилося повторювати таке завдання, як очищення плитки від мильного нальоту, тому що засіб для чищення не спрацював? Можливо, ви не читали інструкції.

Більшість засобів для чищення не діють миттєво, їм потрібен деякий час, щоб інгредієнти могли розщепити наліт і підняти його, щоб його можна було легко витерти або змити.

Витратьте 30 секунд на читання інструкцій, щоб уникнути 30 хвилин додаткового чищення.


Використання "жорстких" очищувачів

Подібно до того, як використання надмірної кількості миючого засобу може бути поганою звичкою, використання очисного засобу, який є надто жорстким для роботи, також є неправильним. Ви можете завдати більше шкоди, ніж користі, якщо засіб для чищення видаляє обробку або створює небезпеку для ваших домашніх тварин і родини.

Хорошим прикладом є хлорний відбілювач. Хоча це хороший дезінфікуючий засіб, він не є хорошим засобом для видалення бруду та пилу, а випари можуть бути токсичними.

Завжди використовуйте найм’якіші миючі засоби, необхідні для досягнення результату.

Видалення пилу в кінці прибирання

Заощадьте трохи зусиль, витріть пил перед  тим, як пилососити.

Видалення пилу в кінці прибирання було правильним шляхом, коли пилососи не мали фільтрів HEPA, щоб запобігти викиду пилу в повітря. Це все ще хороший підхід, якщо ви використовуєте мітлу для чищення підлоги, і з тієї ж причини—ви збурюєте пил, який знову осідає на меблях.

Кімнату слід прибирати зверху вниз, щоб пил потрапляв на підлогу, яку потрібно підмести або пропилососити.

Однак для тих, хто використовує сучасний пилосос, краще спочатку витерти пил, щоб прибрати бруд з поверхонь на підлогу, а потім пропилососіии її.

І пам’ятаєте, що одна дезінфікуюча серветка не може ефективно очистити всю ванну? Те саме стосується ганчірки для пилу.

Якщо минув деякий час після того, як ви витерли пил, візьміть чисту ганчірку, коли використовувана вами стане сірою. Інакше ви просто переноситимете пил брудною ганчіркою з поверхні на поверхню.

Переривання завдань

Нас усіх перебивають, але спробуйте завершити завдання, розпочавши його. Якщо ви виносите прасувальну дошку, не зупиняйтеся на перерві в соціальних мережах, доки не закінчите прасування.

Якщо у вас є лише 15 хвилин на прибирання, почніть із видалення безладу та розміщення предметів на належному місці. Тоді, якщо ви зайшли в сторону, ви можете повернутися пізніше, щоб зробити більш глибоке очищення.


Відкладання прибирання

Відкладати прибирання й чекати, доки завдання стане непосильним, — одна з найважчих поганих звичок, від якої позбутися. Більшість із нас не може зіткнутися з катастрофою і просто уникає її якомога довше.

Але якщо ви та ваша родина щодня трохи прибираєте, наприклад, завантажуєте та випорожнюєте посудомийну машину, перете багато білизни та пропилососите одну-дві кімнати, тоді прибирання всього будинку не буде таким важким.


Читайте також: