сансев'єрія кімнатні рослини токсичність

Чи токсична сансев'єрія для собак?

31-05-2024 Katia Pastukh 45
 • Чи токсична сансев'єрія для собак?

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Сансев'єрія (Dracaena trifasciata) — популярна кімнатна рослина, відомі своїм жорстким, довгим, соковитим листям, схожим на траву, а також простим у догляді. Відомо, що вони терпимі до зневаги, що робить їх чудовим вибором для початківців колекціонерів кімнатних рослин.

Однак, незважаючи на їхній унікальний вигляд і жорсткий характер, багато людей задаються питанням, чи безпечно тримати ці рослини вдома з собаками. На жаль, сансев'єрії токсичні, тому їх слід тримати подалі від собак і котів.

Сансев'єрії також токсичні для людей, тому те саме стосується і маленьких дітей!

До 2017 року ботанічна назва рослини була Sansevieria trifasciata, і багато джерел все ще вказують її під цією старою назвою. Рослини також відомі під загальною назвою "тещин язик".


Токсичність

Сансев'єрія вважаються помірно токсичними для собак.

Сансев'єрії містять сапоніни, які викликають гіперсалівацію, розширення зіниць і розлад шлунково-кишкового тракту.

Ця речовина міститься в листі сансев'єрії, і він найбільш шкідливий, якщо його вживати у великій кількості.

Вживання невеликих кількостей зазвичай призводить до менш серйозних симптомів, тоді як вживання великих кількостей може бути більш критичним.

Симптоми отруєння сансев'єрією у собак

До поширених симптомів отруєння сансев'єрією належать:

 • нудота
 • блювота 
 • діарея

Слідкуйте за будь-якими ознаками того, що ваша собака поводиться незвично або що вона відчуває шлунково-кишковий дистрес.

Якщо ви підозрюєте, що ваша собака проковтнула частину сансев'єрії:

 • Негайно зверніться до ветеринара або в лікарню швидкої допомоги для тварин.
 • Не викликайте блювоту, окрім випадків, коли про це вказує фахівець.
 • Якщо можливо, визначте різновид сансев'єрії, яку ковтнула тварина, або принесіть фотографію чи шматочок рослини, щоб ветеринар побачив.

Тим часом уважно стежте за своєю собакою та не допускайте, щоб вона більше ковтала рослину.


Як запобігти тому, щоб ваша собака не з’їла сансев'єрію?

Жорстка природа сансев'єрії та її здатність процвітати в умовах слабкого освітлення означає, що вона добре підходить для багатьох місць у домі.

Хороший спосіб утримати собаку від з’їдання вашої сансев'єрії – перемістити її в недоступне для собаки місце, наприклад, на високу полицю або підставку для рослин.

Зробіть те ж саме, якщо ви переносите рослину на вулицю на літо.

Ви також можете перенести рослину в кімнату, куди вашій собаці заборонено входити. Якщо ваш пухнастий друг відомий тим, що потрапляє в неприємності, і ви стурбовані тим, що він все ще знайде спосіб пожувати вашу сансев'єрію, можливо, вам доведеться вдатися до того, щоб віддати її другові.

Нетоксичні альтернативи сансев'єрії

Іноді найкращий спосіб запобігти з’їданню вашою собакою токсичної кімнатної рослини – це купити нетоксичні рослини.

Навіть якщо цікавість бере верх над вашою собакою, і вона ставиться до ваших кімнатних рослин як до закуски, це не завдасть шкоди, окрім самої рослини.

Ось кілька нетоксичних рослин для домашніх тварин, які є чудовою альтернативою сансев'єрії:

 • Аспідістра висока (Aspidistra elatior): ці унікальні високі рослини мають листя, схоже на меч, як і сансев'єрія, але нетоксичні для собак. Вони також процвітають при слабкому та середньому освітленні, і відомі своєю витривалістю, і їх важко вбити. Це робить цю рослину ідеальною альтернативою.
 • Бокарнея відігнута (Beaucarnea recurvata): ці рослини відомі своїми великими круглими стовбурами та каскадним трав’яним листям. Вони стійкі до посухи і дуже добре справляються з мінімальним доглядом і доглядом.
 • Хлорофітум чубатий (Chlorophytum comosum): Ще одна кімнатна рослина, схожа на траву, з колючим листям, рослини-павуки є дуже популярною нетоксичною рослиною. Їхнє жовто-зелене смугасте листя має подібний колірний візерунок, як у сансев'єрії. Вони найбільш відомі своїми звисаючими, павукоподібними відгалуженнями. Завдяки цій унікальній функції вони виглядають чудово, коли їх підвішують до стелі або ставлять на високу полицю.
 • Калатея Зебріна (Calathea zebrina): ця рослина має вражаюче смугасте листя, схоже на зебру, і може досягати 60-90 см у висоту. Хоча ця рослина потребує більше води та вологості, вона має привабливе листя, яке чудово замінює смугасте листя сансев'єрії.


Поширені питання

Що станеться, якщо моя собака з’їсть сансев'єрію?

Токсичний сапонін у рослині має піноутворюючу дію, що призводить до легких або важких шлунково-кишкових розладів, включаючи нудоту, блювоту та діарею, у важких випадках також розрив еритроцитів. Зверніться до свого ветеринара якомога швидше.

Наскільки токсичні сансев'єрії?

Всі частини рослини токсичні при попаданні всередину. Виразність симптомів залежить від кількості; великі кількості можуть бути смертельними. Навіть до прийому невеликих кількостей слід сприймати серйозно та лікувати якнайшвидше.

Чи може моя собака перебувати в одній кімнаті із сансев'єрією?

Рослина не токсична при контакті, тільки при попаданні всередину.

Чи можна залишити собаку в одній кімнаті з рослиною, залежить від місця розташування рослини, віку та темпераменту собаки. Цуценя може піднятися на підставку для рослин, тоді як старшій собаці бракує допитливості та спритності.

З міркувань безпеки не рекомендується залишати собаку без нагляду в кімнаті, де в межах досяжності є сансев'єрія.

Скільки часу потрібно, щоб собака виявила ознаки отруєння сансев'єрією?

Симптоми зазвичай проявляються досить швидко, коли токсичний сапонін досягає шлунково-кишкового тракту вашої собаки.