монстера

Обвисле листя монстери: причини і як виправити

20-12-2023 Katia Pastukh 104
  • Обвисле листя монстери: причини і як виправити

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews
  • Може бути дуже неприємно витрачати багато часу на догляд за своєю монстерою, а потім побачити, як вона починає в’янути. Але позитивною стороною цього є те, що, поникнувши, рослина може сказати вам, що потребує додаткової уваги. Монстери, наприклад, можуть опускатися, щоб дати нам знати, що їм потрібно більше води або їх потрібно перенести на світло.

Є кілька причин, чому ваша монстера може бути обвислою. На щастя, є деякі речі, які ви можете зробити, щоб допомогти вашій рослині знову вирости та отримати гарне листя. У цій статті ми поговорими про те, чому листя монстери обвисла, і як досвідчені садівники рекомендують виправити цю проблему.

Пошкодження від холоду

Найпоширенішою причиною пониклої монстери (особливо Monstera deliciosa), з якою я стикався, є пошкодження від холоду.

Комфортні умови для монстери в приміщенні за температури вище 10°C. Якщо темпереатура нижче, це може завдати шкоди.

Будьте особливо уважні до різких змін температури між теплим і прохолодним кліматом. Наприклад, якщо ви купили рослину взимку, то навіть короткостракове перебування монстери на вулиці в холод по дорозі від магазину до автомобіля може завдати шкоди, якщо рослину не захищено.


Як виправити?

Якщо ваша монстера пошкоджена холодом, їй просто знадобиться час, щоб відновитися. Поки ви даватимете рослині те, чоговона потребує — достатню кількість світла, води та вологості — все повинно бути добре. Однак ви не побачите, як пошкоджений холодом ріст відновиться, "але новий ріст має бути в порядку", каже експерт з садівництва.

Монстера не повинна знаходиться поблизу холодних протягів або вентиляційних отворів.

Ґрунт занадто сухий

Монстера також може поникнути, якщо її ґрунт занадто сухий.  «Це особливо часто трапляється з більш м’якими видами, як-от Monstera adansonii», — каже експерт.


Як виправити?

Переконайтеся, що ви регулярно поливаєте свою рослину, щоб підтримувати її вологість: засуньте палець у ґрунт, щоб перевірити наявність вологи та води, коли верхні 5 см ґрунту висохнуть.

Також варто переконатися, що рослина має достатню вологість, оскільки це тропічна рослина. Є дкілька варіантів, як це зробити:

  • встановити поруч зволожувач повітря (найкращий варіант)
  • поставити монстеру  у вологу ванну кімнату з великою кількістю природного світла
  • згрупувати кілька рослин разом.

Надмірне внесення добрив

Невеликий надлишок добрив також може зробити монстеру пониклою (хоча ця причина є найменш ймовірною).

Якщо ви сильно удобрили свою рослину, вона буде коричневою, а не зів’ялою.

Як виправити?

Якщо ви вважаєте, що перестаралися з удобренням рослини, найкраще промити ґрунт водою, щоб очистити його. Це допоможе видалити зайві поживні речовини або солі.

Якщо ви збираєтеся удобрювати свою рослину, переконайтеся, що ви розбавляєте добриво та читаєте інструкції на упаковці.

Поширені питання

Чому стебла та листя монстери пониклі?

Монстера може поникнути з кількох причин, у тому числі через те, що грунт вашої рослини занадто сухий, рослина зазнає пошкоджень від холоду та надмірне внесення добрив.

Як поправити монстеру, листя якої поникло?

Щоб виправити пониклу монстеру, переконайтеся, що грунт не пересохла, і полийте її, якщо вона є; вимийте надлишки поживних речовин і солі з ґрунту, щоб допомогти при надмірному внесенні добрив; і тримайте його подалі від холодних і протягів місць.

Чи варто обприскувати монстеру?

Використовувати бризкалку для монстери. Обприскування тропічної рослини, як-от монстера, є більш терапевтичним для садівника, ніж для самої рослини», — каже експерт. Розпорошення може забезпечити лише тимчасове підвищення вологості, пояснює він. Щоб збільшити відносну вологість пропонується додати зволожувач або групу рослин навколо основи вашої монстери.

Як виглядає монстера, якій бракує зволоження?

Листя монстери делікатесної або монстери перу, залитої водою, трохи втрачають блиск. Листя монстери адансоні може бути більш бляклим або злегка сіро-зеленим. Якщо рослину не поливати, ознаки прогресують до в’янення, а потім побуріють кінчики та краї листя.

Читайте також: