пахіра розмноження

Як розмножити пахіру?

27-04-2024 Katia Pastukh 40
 • Як розмножити пахіру?

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Можливо, ви раніше чули про пахіру, оскільки воно отримало своє прізвисько завдяки популярному віруванню фен-шуй. Повір'я, що і дерево, і догляд за ним приносять велику удачу. Виразний плетений стовбур – це те, що «замикає» удачу.


За пахірою (Pachira aquatica) досить легко доглядати, і воно добре розвивається в помірно вологому приміщенні. Вони віддають перевагу рідкому поливу, але переконайтеся, що під час поливу вода витікає з дренажного отвору. І чудова особливість пахіри полягає в тому, що їх досить легко розмножити, тобто ви можете мати стільки, скільки забажаєте, і навіть дарувати друзям і родині.

Коли розмножувати пахіру?

Найкращий час для розмноження пахіри за допомогою стовбурових живців, коли воно здорове і добре росте. Ви хочете знайти тверді стебла з вузлами. Вузол виглядає як шишка, і саме там почнуть утворюватися нові корені.

Найкраще розмножувати рослини навесні або влітку, коли умови у вашому домі кращі.

Можна спробувати восени або взимку, але введення опалення і протяги можуть сповільнити ріст. Все, що вам знадобиться, це хороші ножиці або секатор, скляна ваза, трохи гормону вкорінення (необов’язково), свіжа вода, грунт для горщиків і невеликий горщик.

Що вам знадобиться?


Обладнання / Інструменти

 • Ваза або скло
 • Маленький горщик
 • Секатор

Матеріали

 • Обладнання/Інструменти
 • Гормон укорінення (необов'язково)
 • Прісна вода
 • Грунт для горщиків

Як розмножити пахіру?

Розмножити пахіру найпростіше у воді

Серед усіх способів розмноження, розмноження у воді є чудовим способом спостерігати за прогресом, коли ваш черешок відростає нове коріння. Коли корінці стануть достатньо довгими, ви зможете легко перенести його в ґрунт. 

1. Візьміть стеблові живці

Для цього кроку вам знадобляться пара гострих ножиць або секатор.

Знайдіть здорове тверде стебло з парою вузлів. Спробуйте взяти живець довжиною не менше 10 см і мати принаймні два-три вузлики, щоб він мав оптимальний шанс укорінення.

Переконайтеся, що ножиці, якими ви користуєтеся, чисті та стерилізовані, щоб вони не передали хвороб вашій материнській рослині чи новому живцю.


2. Видаліть зайве листя

Видаліть кілька нижніх листків, щоб, коли ви помістите живець у воду, вони там не плаватимуть. Не хвилюйтеся, ваш новий живець виросте нове листя, коли він дозріє!


3. Додайте гормон укорінення (Необов’язково)

Якщо ви хочете, щоб ваш живець дуже швидко вкоренився, ви захочете додати трохи гормону укорінення в нижню частину живця. Це допоможе йому швидше рости. Це абсолютно необов'язково!


4. Помістіть живці у воду

Ви захочете знайти невелику ємність і наповнити її свіжою водою. Переконайтеся, що вузли повністю занурені, а у воді немає листя. Дуже цікаво використовувати прозору скляну банку або вазу, щоб ви могли спостерігати, як ваш живець відростає коріння.

Міняйте воду раз на тиждень або доповнюйте, якщо бачите, що рівень води знижується.

Нові коріння згодом почнуть рости. Майте на увазі, що живці пахіри не вкорінюються так швидко, як інші рослини, і може знадобитися кілька місяців, щоб побачити коріння.


5. Посадіть укорінені живці в ґрунт

Як тільки ваш черешок матиме коріння довжиною від 8-10 см, його можна перемістити в ґрунт.
 • Знайдіть невеликий горщик, додайте трохи добре дренованого ґрунту 
 • Зробіть у ґрунті отвір, достатньо великий для живця та коренів.
 • Розкладіть суміш навколо основи стебла, щоб вона залишалася на місці.

Перші кілька тижнів підтримуйте ґрунт вологим, поки коріння звикнуть до відсутності води. Потім ви можете відновити звичайний графік поливу та дозволити ґрунту повністю просохнути між поливами!


Читайте також: