добрива кава

Чим корисна кава для рослин?

28-11-2023 Katia Pastukh 103
 • Чим корисна кава для рослин?

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Чи корисна кава для рослин? Можна поливати рослини залишками кави або додавати кавову гущу в компостну купу, але знання того, коли і навіщо використовувати каву в саду, захистить ваші рослини. Використовуйте лише чорну каву без смакових домішок для цього методу, щоб надати рослинам джерело азоту, яким можна удобрити певні кімнатні та зовнішні рослини.

Як часто поливати рослини кавою?

Хоча є спокуса вилити в рослини залишки вашої щоденної чашки кави, найкраще вносити добрива кавою 1 раз на тиждень.

Якщо ви вирішили спробувати полити кавою кімнатні рослини або рослини на відкритому повітрі та овочі, уважно стежте за своїми рослинами.

Якщо листя починає жовтіти або кінчики листя стають коричневими, це свідчить про те, що кава додає занадто багато кислотності ґрунту або що вам потрібно скоротити кількість поливу рослин кавою або кавовою гущею.

Спробуйте годувати рослини кавою кожні два-чотири тижні та подивіться, як ваші рослини переносять скорочений графік.

Каволюбні рослини

Рослини, які віддають перевагу більш кислому ґрунту, можуть добре реагувати на щотижневий полив кавою або посипання кавовою гущею. Але візьміть до уваги рослини, які віддають перевагу слабокислому ґрунту, а не рослини, які люблять дуже кислий ґрунт.

Наприклад, троянди та квасоля можуть віддавати перевагу лише дуже слабокислому ґрунту, але чорниця віддає перевагу більш кислому. Ось список кімнатних і вуличних рослин, яким би хотілося випити залишків кави:

Кімнатні рослини:

Зовнішні рослини, дерева та кущі:

 • Азалії
 • Рододендрони
 • Ірис сибірський
 • Люпин
 • Розри́в-трава́ (бальзамін)
 • Сосни та кущі
 • Кущі падуба
 • Магнолієві дерева
 • Троянди
 • Конвалія
 • Горобина

Овочі та фрукти, ягоди:

Як використати залишки кавової гущі?


Підвищує кислотність, служить джерелом азоту

Кавова гуща може бути хорошим джерелом азоту у вашій компостній ямі або якщо її додавати безпосередньо в ґрунт у саду. Якщо їх додавати у досить великих кількостях, вони можуть підвищити рівень кислотності ґрунту для кислотолюбивих рослин. Кавова гуща, посипана землею навколо кислотолюбивих рослин, служить для них м’яким кислим добривом. Кислі умови корисні для деяких рослин, таких як азалії, рододендрони та горобина.

Прекрасний матеріал для компостування

У процесі розкладання в компості чи вірмікомпості, вона може привертати черв'яків, які активно сприяють розкладанню і виробленню поживних речовин для ґрунту. Таким чином, кавова гуща може бути корисною для вдосконалення якості ґрунту і сприяти зростанню рослин у вашому саду.

Відлякує шкідників

Кавова гуща вважається ефективним природним засобом відлякування садових шкідників, таких як слимаки, равлики та мурахи. Кавова гуща завадить пустотливому коту бродити у вашому саду, але її ефективність проти кроликів та інших поширених садових гризунів невідома.

Якщо ви не любитель кави, не забудьте про використане листя чаю. Воно чудово працює як покращувач ґрунту навколо кислотолюбивих рослин і додає поживні речовини до компостних ям.

Як використати залишки рідкої кави?


Використовуючи залишки рідкої кави для рослин, доцільно спочатку розбавити каву більшою кількістю води, особливо якщо ви віддаєте перевагу щоденній чашці яви на сильній стороні. Але врахуйте, що на деяких робочих місцях рослини «поливають» лише виливанням залишків кави в ґрунт, і вони часто справляються досить добре.

Рідкою кавою також можна полити компостну яму, яка стала занадто сухою.

Поширені питання

Які рослини люблять каву як добриво?

Кислотолюбні рослини, такі як азалія та чорниця, рододендрон, горобина люблять каву. Однак помідори та лаванда можуть погано почуватися, якщо ви використовуєте каву для їх удобрення. Перед використанням кави або кавової гущі як добрива обов’язково перевірте, чи любить ваша рослина кислий ґрунт.

Як часто можна поливати рослини залишками кави?

Поливати рослини кавою слід лише раз на тиждень. Зберігайте залишки кави в іншій ємності для використання щотижня.

Чи можна посипати кавову гущу в саду?

Кавова гуща добре працює як добриво для багатьох рослин і їх ґрунту. Просто посипте кавовою гущею ґрунт навколо рослин.

Читайте також: