фруктові дерева

Вирощування фруктів у домашніх умовах

17-12-2023 Katia Pastukh 82
  • Вирощування фруктів у домашніх умовах

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Вам не обов’язково жити в тропіках, щоб вирощувати такі фрукти, як лимони, апельсини, грейпфрути, маракуйя та інжир. Вирощуючи фрукти в домашніх умовах у контейнерах, ви маєте можливість перенести рослини на зиму в захищене місце та вирішити такі проблеми, як поганий ґрунт.

Вирощувати плоди можна в теплиці, в прохолодному підвалі або на сонячному підвіконні. Багато з цих рослин потребують догляду та більше зусиль, ніж звичайна кімнатна рослина, тому дотримуйтесь цих порад, і ви будете на шляху до того, щоб у вашому домі вирощувалися свіжі фрукти.

Контейнерне садівництво

Перш ніж вибрати контейнер для вирощування фруктів у приміщенні, врахуйте свої потреби. Подумайте про розмір, довговічність і вагу. Менші рослини можуть рости пару років у традиційному контейнері для фруктів шириною 8 дюймів; більші сорти, можливо, доведеться перемістити у більші контейнери, поки вони не перемістяться в горщики шириною 90 або 120 см. Майте на увазі, що чим більше контейнер для фруктів, тим важче його переміщати.


Є багато варіантів контейнерів для фруктів, а також деякі переваги та недоліки кожного вибору. Глиняня\і, кам’яні та керамічні контейнери для фруктів міцні, але важкі. Дерев’яні контейнери для фруктів привабливі і, як правило, легкі, але з часом можуть згнити.

Контейнери для фруктів також доступні з синтетичних матеріалів, таких як пластик, полістирол та інші сучасні композити. Вони легкі, довговічні та виготовлені, щоб нагадувати багато видів матеріалів. Переконайтеся, що обраний вами контейнер має дренажні отвори.

Вибір ґрунтосуміші

Контейнери для фруктів дозволяють забезпечити ідеальний ґрунт — поєднання оптимальної аерації та дренажу з хорошим збереженням вологи та здатністю утримувати поживні речовини. На жаль, садові ґрунти рідко дреновані належним чином, зазвичай занадто важкі та часто містять хвороботворні організми.

Існує багато горщикових сумішей, розроблених спеціально для вирощування фруктів у контейнерах. Багато з них взагалі не містять ґрунту. Розгляньте можливість використання суміші з поправками для контролю вологи та добрива з контрольованим вивільненням, щоб зменшити частоту поливу та годування.


Ви також можете приготувати власну суміш для заливки. Виходячи з формули: на 1 кубічний метр візьміть рівні частини торф’яного моху або компосту ялицевої чи соснової кори та додайте перліт, зволожуючи суміш по ходу.

Якщо бажаєте, додайте до суміші добриво з повільним вивільненням. З’єднайте, зачерпнувши інгредієнти в конусоподібну купу, дозволяючи кожній лопатці ковзати по конусу. Щоб отримати ретельно перемішаний продукт, повторіть нарощування конуса три-п’ять разів.

Полив і підживлення

Субтропічні фрукти, вирощені в контейнерах, вимагають більш частого поливу, ніж вирощені в землі. Обов’язково використовуйте достатньо води, щоб просочити всю кореневу кульку. Слідкуйте за вологою, яка виділяється з горщика під час поливу. Якщо здається, що він виривається з дренажних отворів, ваша рослина надто довго обходилася без води, а суміш для горщиків відводить вологу, а не вбирає її. Повільно додайте невелику кількість води, щоб допомогти суміші для заливання води.


Підгодовуйте рослини принаймні раз на місяць повним рідким добривом, що містить мікроелементи, щоб компенсувати поживні речовини, втрачені під час поливу. Багато садівників підгодовують щотижня в районах із жарким літом, де полив є постійною роботою. Почніть підгодівлю ранньою весною та припиніть наприкінці літа або на початку осені, щоб уникнути заохочення пізнього росту в морозні сезони.

Гранульовані добрива також можна використовувати для контейнерних рослин, але їм потрібен час, щоб розчинитися, перш ніж поживні речовини стануть доступними для коренів. Добриво з повільним вивільненням забезпечує поживними речовинами з часом, від тижнів до місяців, залежно від продукту. Це може допомогти підтримувати постійне постачання, але вам може знадобитися додати рідке добриво під час піку росту.

Обрізка коренів

Під час вирощування фруктів у кімнатних умовах у ваших рослин рано чи пізно закінчиться кореневий простір, навіть якщо вони добре адаптовані до контейнерів. Без кореневого простору щільну кореневу кульку стає важче поливати, що спричиняє затримку росту та затримку утворення плодів.

Хоча це може здатися радикальним, обрізка коренів не така складна, як звучить:

  1. Обріжте верхню частину рослини принаймні на одну третину, щоб компенсувати коріння, яке ви збираєтеся обрізати.
  2. Вийміть рослину з ємності.
  3. Гострим ножем відріжте від однієї чверті до однієї третини (не більше 5-8 см, залежно від розміру горщика) зовнішньої кореневої кульки.
  4. Помістіть рослину назад у горщик зі свіжим ґрунтом і ретельно полийте.

Це може бути найпростішим способом допомогти кімнатній плодовій рослині з корінням.

Перехід із приміщення на вулицю

Якщо ви тримаєте свої субтропічні фруктові рослини та дерева на вулиці в теплі місяці та всередині взимку, вам потрібно буде акліматизувати свої рослини до нового середовища. Робіть це поступово, якщо ви ставите рослини на вулицю після довгої зими в приміщенні. Спочатку поставте їх у затінене місце, а потім повільно виставляйте рослини на сонце протягом кількох тижнів, щоб уникнути сонячних опіків листя.

Перемістіть плодові рослини з відкритого простору в приміщення так само повільно. Давайте їм все менше сонця, поки вони не будуть готові зайти всередину. Перш ніж занести плодову рослину в приміщення, промийте її зі шланга, щоб змити пил або бруд з листя. При необхідності обприскати для боротьби зі шкідниками, які будуть розмножуватися при занесенні в приміщення.


Налаштуйте догляд

Коли фруктові рослини та дерева залишаться в приміщенні, їм не знадобиться багато води, але не дозволяйте їм повністю висохнути. Їм також не знадобиться багато світла, якщо ви намагаєтеся зберегти їх у прохолоді та спокою до весни. Але якщо ви намагаєтеся визріти кімнатні плодові рослини, то чим більше світла, тим краще. Подумайте про додаткове освітлення за допомогою штучного освітлення. Відрегулюйте підживлення відповідно до того, як ви хочете, щоб рослина росла, але, як правило, підгодовуйте злегка.

Сухе тепло, яке циркулює в більшості будинків у холодні місяці, шокує фруктові рослини, які були на вулиці все літо, і може призвести до того, що вони втратять листя. Зробіть все можливе для підвищення вологості навколо плодових рослин. Наприклад, ви можете поставити контейнери на піддон із каміння, частково зануреного у воду, або згрупувати кімнатні плодові рослини подалі від вентиляційних отворів.

Читайте також: