вишня обрізка

Обрізка вишневих дерев

14-05-2023 Katia Pastukh 128
  • Обрізка вишневих дерев

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Збережіть ваше вишневе дерево здоровим і приносить багато плодів за допомогою цих порад щодо обрізки.

Вишневі дерева чудово доповнюють сад своїм багатством весняних квітів і яскравим жовтим та помаранчевим осіннім листям. Залишені напризволяще, звичайні вишні виростуть у невеликі дерева з густим гіллям і щільним листям, створюючи глибоку тінь внизу. Але щоб ваші дерева щороку приносили повний урожай, необхідна щорічна обрізка. Незалежно від того, посадили ви пару дерев чи цілий гай, ось що вам потрібно знати, щоб легко й ефективно обрізати вишневі дерева на роки врожаю.

Обрізка вишневих дерев не є обов'язковою процедурою, але має ряд переваг для вашого врожаю фруктів:
  • Полегшення збору врожаю: вишневі дерева можуть досягати великої висоти, щорічна обрізка приносить користь, сповільнюючи зростання дерева вгору, що значно полегшує збір врожаю.
  • Збільшення врожаю: регулярне обрізання відкриває крони дерев, щоб забезпечити більший потік повітря та проникнення світла. Чим більше світла, потоку повітря та доступу до запилювачів, тим більше плодів можна отримати.

Коли обрізати вишневі дерева

Найкращий час для обрізки плодоносних вишневих дерев – пізня зима, до того, як почне з’являтися листя. У стані спокою видно повну форму та структуру дерева, а будь-які зламані або схрещені гілки можна легко ідентифікувати. У деяких регіонах дерева черешні можуть бути більш сприйнятливими до бактеріальних і грибкових захворювань. Через це деякі садівники можуть віддати перевагу обрізанню своїх черешневих дерев наприкінці літа після повного зав’язування плодів.

Інструменти та матеріали для обрізки вишневого дерева

Перед тим, як почати обрізати дерева, обов’язково стерилізуйте інструменти розчином однієї частини хлорки (хлорного вапна), змішаної з дев’ятьма частинами води (пропорція 1:9). Хлорка знищить будь-які потенційні бактерії, грибки чи віруси, які сплять на ваших інструментах, щоб проникнути на рослини через рани.

Щоб обрізати вишні, вам знадобиться пара секаторів, ручна пила, а для високих дерев — пилка. Під час обрізання також рекомендується мати рукавички, сорочку з довгими рукавами, штани, закрите взуття та захисні окуляри.

Поради щодо обрізки вишневих дерев

  • Щоб почати обрізку, спочатку подивіться на зламані або пошкоджені гілки. Схрещені гілки часто стираються одна про одну і утворюють надломи, відкриваючи дерево для інфекцій. Мертві гілки виглядатимуть більш тьмяними або світлішими, тому їх слід завжди видаляти.
  • Наступним, подивіться на основу дерева. Обріжте будь-які паростки, що виходять від основи або вздовж стебла. Гілки нижче зрощення щеплення не будуть рости відповідно до типу, і їм ніколи не можна дозволяти рости.
  • Дерева вишні потрібно вирощувати у формі, що нагадує велику вазу. Щойно посаджені та молоді дерева слід "утопити", обрізаючи центральне провідне стебло. А двом-трьом бічним гілкам слід дозволити рости, щоб створити каркас для основної маси дерева. В ідеалі ці головні бічні гілки повинні бути приблизно на 40-50 см над землею і рівномірно розташовані, щоб уникнути скупчення в майбутньому.
  • Стимулюйте подальші бічні розгалуження, обрізаючи вертикальні, звисаючі та тонкі гілки. Обріжте всі гілки, що ростуть до центру крони. Видаліть лише близько третини зростання попереднього року, щоб стимулювати нове зростання. Вишня дає більшу частину плодів на приростах поточного року.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як обрізати сливові дерева?

На відміну від вишні, черешня потребує меншої обрізки,її слід обрізати уздовж центральної верхівки. Як і у випадку з вишнею, видаліть зламані або схрещені гілки, вертикальні пагони, які можуть конкурувати з центральним стеблом, і скупчений ріст. Стимулюйте розвиток бічних гілок, обрізаючи приблизно на третину. Це допоможе у розвитку нових плодових бруньок.

Читайте також: