баклажан топ-сусіди овочі

10 найкращих сусідів для баклажанів

09-05-2023 Katia Pastukh 1368
  • 10 найкращих сусідів для баклажанів

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Висаджуючи баклажани з рослинами-компаньйонами, ви можете збільшити урожай та уникнути шкідників. Посадіть баклажани разом із такими квітами, овочами та травами, і у вас буде менше проблем із шкідниками. Крім того, ви збережете свої рослини здоровими та продуктивними природним шляхом.

Чорнобривці

Чорнобривці можуть допомогти відлякати низку поширених шкідників баклажанів, у тому числі нематодів. Під час цвітіння чорнобривці також приваблюють у ваш сад корисних комах, як-от щитівки, які полюють на попелицю.

Квасоля

Головним шкідником баклажанів, а також інших представників сімейства пасльонових є колорадські жуки. Кущові боби справді можуть уберегти від цього шкідника, тому поєднання кущової квасолі з баклажанами може допомогти захистити ваші рослини. Оскільки кущові боби залишаються меншими, ніж виноградні сорти квасолі, вони менш ймовірно переповнять ваші баклажани.

Кріп

Кріп — це не просто смачна трава, це також дивовижна рослина-супутник, яка пропонує багато переваг для баклажанів. Коли кріп зацвіте, він абсолютно стійкий до паразитичних ос та інших корисних комах. Ці комахи живляться черв’яками та іншими шкідниками, завдяки чому ваші баклажани виглядатимуть якнайкраще.

Огірочник

Огірочник — рослина, яку висаджують ріко, але ця гарна рослина-запилювач може похвалитися барвінково-блакитними квітами та листям, які на смак трохи нагадують огірок. Якщо посадити поряд із баклажанами, борщівник може допомогти підвищити рівень запилення та збільшити ваш урожай.


Настурція

Настурція — ще одна фантастична рослина-запилювач, яка може допомогти підвищити врожайність баклажанів. Але настурція також є найкращою «культурою-пасткою», яку можна використовувати для захисту баклажанів від шкідників. Настурція буває як насипних, так і насипних сортів, але насипні типи, як правило, легше утримувати на грядках, оскільки вони ростуть більш компактно.


Шпинат

Шпинат – низькоросла рослина, яка швидко дозріває. Посів насіння шпинату під баклажани – це розумне використання садового простору, оскільки ви можете зібрати один-два врожаї шпинату до того, як ваші баклажани дозріють. Більше того, зберігаючи листя шпинату під високими баклажанами, ви можете уповільнити тенденцію шпинату до висихання та збільшити ваш урожай.


Орегано

Як і багато інших квітучих трав, орегано корисний як для залучення корисних комах, так і для відлякування шкідників. Бджоли обожнюють квіти орегано, і посів цієї трави біля ваших баклажанів може збільшити ваш урожай овочів. На кухні аромати орегано та баклажанів чудово поєднуються у класичних стравах.

М'ята

Рослини м’яти можуть відлякувати блішок, попелиць та інших шкідників, а їхні квіти дуже привабливі для запилювачів. Вирощування м’яти поруч із баклажанами допоможе природним чином захистити грядки від шкідників. Тільки пам’ятайте, що м’ята може розростатись досить агресивно, тому можна тримати цю рослину в контейнерах або горщиках, розміщених серед ваших баклажанів.

Гострий перець

Зазвичай краще уникати вирощування рослин з однієї сім’ї поруч, оскільки вони можуть бути чутливі до тих самих хвороб. Оскільки гострий перець і баклажани є членами сімейства пасльонових, висаджувати ці овочі разом на перший погляд може бути не найкращим вибором. Однак рівень гостроти у червоному перці робить його природно стійким до більшості шкідників, і він має такі ж вимоги до вирощування, як і баклажани, а це означає, що вам не доведеться робити багато додаткових підготовчих робіт у саду, щоб вирощувати ці рослини разом.

Естрагон

Полин-естрагон (або тархун) — ще одна рослина, яку часто не помічають у саду, хоча іноді її зберігають як рослину-запилювач. У поєднанні з баклажанами полин може відлякати настирливих блощиць. Представник родини Artemisia, полин відомий своїм дуже ароматним листям, яке часто використовують для приготування домашнього попурі.


Читайте також: