картопля топ-сусіди овочі

10 сусідів картоплі для захисту від шкідників

09-05-2023 Katia Pastukh 110
  • 10 сусідів картоплі для захисту від шкідників

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Вибір правильних рослин-компаньйонів картоплі може допомогти захистити ваш урожай від поширених шкідників, таких як колорадський жук, попелиця та совки. Кілька трав, овочів і квітучих рослин можуть допомогти зберегти ваші бульби міцними та вільними від шкідників без необхідності вдаватися до токсичних пестицидів. Нижче ви знайдете деякі з найкращих рослин-супутників картоплі, а також важливі поради щодо максимізації врожаю картоплі за допомогою цих рослин.

Алісум

Алісум – це низькорослий квітучий однорічник, відомий своїми дрібними біло-фіолетовими квітами. Але алісум - це не просто приваблива декоративна рослина. Це також одна з найкращих рослин-супутників для картоплі. Цвітіння алісуму є дуже привабливим для корисних комах, у тому числі для мух і сонечок, які можуть контролювати небажаних шкідників картоплі. Алісум також допомагає утримувати вологу в ґрунті та запобігати появі бур’янів, що допоможе вашій картоплі вирости більшою та сильнішою.

Капуста

Брокколі, білокачанна, кале, цвітна капуста та інші споріднені рослини мають коротку кореневу систему, яка не буде конкурувати з вашою картоплею за цінний простір у ґрунті. Поєднання цих двох типів рослин допоможе вам отримати максимальну віддачу від грядок. Ці рослини є сильними кормами слід регулярно удобрювати добре збалансованими добривами, щоб ваші овочі отримували всі необхідні поживні речовини.

Хрін

Хрін не так часто вирощують серед садівників, як деякі інші овочі, але він є чудовою приправою та навіть кращим рослиною-компаньйоном для картоплі. У хрону великі, великі листи, які допомагають захистити ґрунт навколо вашої картоплі, запобігаючи появі бур’янів і допомагаючи зберегти вологу в ґрунті. Більше того, виявляється, що хрін відлякує колорадського жука та може підвищити природну здатність картоплі протистояти хворобам. Однак він може поширюватися агресивно, тому найкраще садити хрін там, де його можна стримати.

Цибуля

Зелена цибуля, цибуля-порей, біла, червона цибуля та інші є одними з найкращих рослин для природного контролю шкідників. Сильний аромат цих рослин відлякує багатьох садових шкідників, включаючи попелиць і жуків. Коли прийде час збирати врожай, ви будете ще щасливіші, що посадили цих компаньйонів разом, оскільки у вас під рукою будуть усі інгредієнти для апетитного супу з картоплі та цибулі-порею.

Кінза

Кінза є чудовою рослиною-компаньйоном для картоплі, особливо коли їй дозволено цвісти. Під час цвітіння ця рослина приваблює до вашого саду мух, сонечок і паразитичних ос. Ці комахи, у свою чергу, полюють на звичайних шкідників картоплі, включаючи личинок колорадського жука та попелицю.

Настурція

Настурція — приваблива рослина, яку зазвичай вирощують через її зовнішній вигляд або збирають через її їстівні квіти та листя з перцевим смаком. Але настурція також є головною рослиною-супутником для природного контролю шкідників, оскільки вона допомагає контролювати кількох неприємних комах. Настурції часто діють як «пастки», заманюючи шкідників, таких як попелиця та колорадські жуки, від картоплі, тому їх легше стримати та знищити.

Квасоля та горох

Квасоля та горох не будуть конкурувати з вашою картоплею за простір у саду чи поживні речовини, тож вам не доведеться турбуватися про те, що ці рослини заважать вашому врожаю картоплі. Але більше того, природна здатність бобових культур фіксувати азот забезпечує ґрунт цінними поживними речовинами. Якщо посадити разом із картоплею, бобові можуть допомогти вам виростити пишніші рослини картоплі та більше бульб.

Крім того, квасоля може відлякувати колорадських жуків. У свою чергу, картопля захищає від мексиканських бобових жуків, які інакше можуть спустошити ваші рослини квасолі.

Шавлія

Шавлія – це ароматна трава, яка ідеально підходить для залучення бджіл та інших запилювачів у ваш сад. Але його сильний запах також добре відомий як засіб відлякування блощиць та інших поширених шкідників. І якщо вам потрібні додаткові причини, щоб вирощувати шавлію з картоплею, поєднання цих інгридієнтів разом додасть чудовий смак вашим стравам.

Салат

Для дозрівання картоплі в саду можуть знадобитися місяці, що може зайняти цінний садовий простір. Однак, якщо поєднати картоплю, що повільно росте, з рослинами, що ростуть швидше, наприклад, салатом та іншою листовою зеленню, ви зможете отримати набагато більше їжі зі свого городу. Посадка салату серед картоплі – це розумний спосіб використовувати простір у саду, і невибагливий салат також не буде конкурувати з картоплею за поживні речовини.

Чорнобривці

Зберігання чорнобривців у вашому органічному саду є одним із найкращих способів природного захисту від шкідників. Запах чорнобривців природним чином відлякує багатьох поширених шкідників, у тому числі колорадських жуків. Посів чорнобривців серед ваших бульб допоможе природним чином захистити рослини від шкідників, а квіти чорнобривців нададуть яскравого кольору, який оживить ваші грядки.

Читайте також: