перець топ-сусіди овочі

10 найкращих компаньйонів для перцю

09-05-2023 Katia Pastukh 184
 • 10 найкращих компаньйонів для перцю

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews
Збільште свій урожай і захистіть від шкідливих шкідників за допомогою цих рослин-супутників для перцю.

Виростити рослини болгарського перцю, без хвороб і шкідників, уникаючи при цьому використання токсичних пестицидів, вам допоможе посадка правильних супутніх рослин. Обравши правильні рослини для вирощування поруч із грядкою перцю, ви зможете покращити садовий ґрунт, відлякати проблемних шкідників і збільшити простір городу.

Помідори та перець не вважаються хорошими сусідами, оскільки вразливі до тих самих шкідників і хвороботворних мікроорганізмів.

Цибуля

Попелиця є одними з найпоширеніших шкідників перцю, які спричиняють викривлення та жовті листя, коли вони харчуються соком рослин.

Шніт-цибуля, цибуля ріпчаста, цибуля-порей та інші види природним чином відлякують попелицю та інших проблемних комах.

Ще краще, якщо ви дозволите рослинам шніт-цибулі зацвісти, їхні веселі фіолетові квіти привернуть запилювачів, щоб збільшити ваш урожай перцю.

Переваги:

 • відлякує шкідників
 • приваблює запилювачів


Базилік

Базилік добре відомий як чудовий компаньйон для помідорів, але він також добре підходить для перцю.

Сильний аромат базиліка допомагає йому відлякувати широкий спектр поширених шкідників, у тому числі трипсів.

У свою чергу, вищі рослини перцю створюють деяку полуденну тінь для базиліка поблизу, допомагаючи захистити ніжне листя трави від надто яскравого сонця.

Переваги:

 • відлякує шкідників
 • захищає своє листя від сонця


Горох і квасоля

За допомогою певних бактерій квасоля, горох та інші бобові мають здатність природним чином додавати азот у ґрунт і покращувати здоров’я ґрунту.

Посадка квасолі та гороху між вашими перцями може дати вашому перцю поживні речовини та сприяти більш інтенсивному росту.

Щоб ваші бобові не переважили над рослинами перцю, спробуйте вирощувати їх на вертикальних опорах або виберіть кущові культури, які ростуть компактно.

Переваги:

 • насичують ґрунт азотом
 • сприяють інтенсивному росту


Пак-чой

Рослини перцю можуть стати мішенню для блощиць, які прогризають отвори в листі рослин і можуть передавати бактеріальне в’янення. Щоб уникнути цього, посадіть пак-чой поруч із рослинами перцю, він буде діяти як «пастка». Блошиці та інші шкідники віддають перевагу листям пак-чой і збираються на цих рослинах, допомагаючи зберегти ваш перець вільним від шкідників.

Переваги:

 • захищає від шкідників

Кінза

Вирощування кінзи з перцем підходить не лише для домашньої сальси. Це також один із найкращих варіантів для органічного контролю шкідників.

Квіти кінзи приваблюють усіх видів корисних комах, таких як паразитичні оси, сітчатокрилі та сонечка.

Ці комахи харчуються попелицею та іншими поширеними шкідниками перцю.

Переваги:

 • контроль шкідників
 • приваблює запилювачів, що харчуються шкідниками


Огірки та кабачки

Огірки та кабачки добре поєднуються з перцем, оскільки їх низький рівень росту захищає ґрунт від прямого сонця, запобігає появі бур’янів і запобігає швидкому висиханню ґрунту.

Якщо ви вирішуєте вирощувати огірки як ґрунтопокривні рослини без вертикальної опори, спробуйте додати органічну мульчу навколо рослин. Це вбереже ваші огірки від торкання з землею, що може може сприяти гниттю.

Переваги:

 • захищають ґрунт від прямого сонця
 • утримують вологість ґрунту
 • запобігають появі бур'янів


Гострий перець Черрі

Дивно, але гострий перець Черрі є одними з найкращих рослин-компаньйонів для болгарського перцю, які ви можете виростити. Болгарський перець може бути вразливим до перцевих личинок, які роблять отвори в плодах, що розвиваються, і спричиняють їх гниття на рослині.

Дослідження показали, що ці шкідники віддають перевагу гострому перцю у порівнянні з іншими сортами.

Посів гострого перцю Черрі в якості пастки може допомогти зберегти решту ваших перців.

Переваги:

 • відлякує шкідників, переманюючи їх на себе


Салат

Салат — це невибаглива, швидкозростаюча рослина, яку можна посадити між кущами перцю. Посадка салату або іншої листової зелені між вашим перцем добре заповнить порожній ґрунт. Крім того, перець може запропонувати трохи післяобідньої тіні вашим рослинам салату, уповільнюючи процес розкручування та продовжуючи збір урожаю.

Переваги:

 • є гарним варіантом для заповнення пустих ділянок між кущами перцю
 • захищає своє листя від сонця, завдяки високим кущам перцю


Коренеплоди

Морква, буряк, редиска та інші коренеплоди ростуть низько над землею, тож вам не потрібно турбуватися про те, що вони конкуруватимуть із вашими рослинами перцю за сонячне світло.

Посадка коренеплодів між рослинами перцю також є розумним способом отримати максимальну віддачу від простору вашо городу.

Поки ви чекаєте, коли ваш перець дозріє, посійте навколо рослин перцю швидкорослі коренеплоди та зберіть їх вже за кілька тижнів.

Переваги:

 • не конкурують з перцем за сонячне світло
 • раціональне використаня простору на городі


Соняшник

Великі плоскі квіткові головки соняшників роблять їх особливо привабливими для бджіл та інших запилювачів. Збільшення активності запилювачів поблизу ваших рослин перцю підвищить рівень запилення та сприятиме збільшенню кількості врожаю перцю.

Якщо ви працюєте з невеликою площею саду, але все ж хочете спробувати посадку соняшників у супроводі, шукайте карликові сорти, які залишаються набагато компактнішими.

Переваги:

 • сприяє збільшенню врожаю
 • приваблює запилювачів


Читайте також: