Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 574Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 575Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 576 Мульчування та полив томатів: поради експертів

помідори мульчування

Мульчування та полив томатів: поради експертів

10-07-2023 Katia Pastukh 1068
  • Мульчування та полив томатів: поради експертів

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Коли і як часто потрібно поливати томати? У чому користь мульчування помідорів? Дізнайтеся все, що вам потрібно знати про мульчування та полив цих соковитих плодів.

Літо – пора помідорів – ви бачите, як ваші рослини ростуть, цвітуть, а потім дають перші маленькі зелені плоди. Це також час звернути особливу увагу на те, як ви поливаєте свої рослини томатів. Помідори потребують великої кількості поживних речовин і води, які іноді буває важко задовольнити. Щоб допомогти з поливом і мульчуванням, ми зібрали кілька корисних порад, які допоможуть рослинам, які страждають від спраги, пережити літо.


Полив томатів

Рослини помідорів потрібно поливати регулярно і в ідеалі вранці. Ранковий полив помідорів дозволяє рослинам увібрати якомога більше води перед висиханням під час денної спеки – це висушування також допомагає запобігти грибковим захворюванням. Загалом помідори віддають перевагу теплій дощовій воді кімнатної темпратури, а не холодній водопровідній воді, яка може містити занадто багато вапна.

У спекотні місяці може знадобитися поливати рослини помідорів у горщиках кілька разів на день, оскільки ґрунт може висихати особливо швидко. У теплиці волога в грунті зберігається набагато довше; тут поливати можна щедро кожні два дні. Тим не менш, дуже важливо ніколи не перезволожувати рослини. Також слід уникати намочування листя при поливі томатів. Просто полийте щедру кількість безпосередньо навколо основи рослини. Мокре листя – і волога загалом – сприяють поширенню багатьох хвороб томатів. Крім того, полив рослини зверху (тобто змочування листя) полегшує поширення шкідників, які живуть у ґрунті, на рослину.

Хоча багатьом городникам важко повірити, полив помідорів таким способом дійсно окупається. Ось короткий виклад наших порад:

  • Поливайте помідори вранці, щоб протягом дня рослини просохли;
  • Регулярно поливайте дощовою водою кімнатної температури;
  • Ніколи не перезволожуйте помідори, поливайте лише навколо основи рослини.

Порада: за допомогою правильних методів поливу можна запобігти різноманітним захворюванням томатів. Прочитайте нашу статтю про проблеми з помідорами, щоб дізнатися більше та дізнатися, як їм запобігти.


Мульчування томатів

Мульча відноситься до матеріалу, який використовується для покриття поверхні відкритого ґрунту.

Є два варіанти:

  • Штучні матеріали для мульчі, такі як мульчуюча плівка або гравій
  • Органічні матеріали, такі як обрізки рослин, компост або кора дерев

Подальша інформація стосується органічних мульч, оскільки вони стійкі та мають особливо позитивний вплив на ґрунт.

Чому потрібно мульчувати помідори?

Мульча, виготовлена з рослинних матеріалів, таких як солома або трав'яний відсік (залишки скошеної трави), пригнічує ріст бур’янів і допомагає ґрунту утримувати вологу. Організми, які живуть у ґрунті, поступово розщеплюють мульчу, виділяючи в ґрунт поживні речовини для томатів. Помідори з мульчею ростуть краще і часто здоровіші, оскільки ґрунт під ними менш навантажений. Крім того, оскільки мульча зменшує випаровування, вам не потрібно поливати помідори так часто. Мульча активно покращує структуру ґрунту та захищає його від стиснення та ерозії вітром, дощем та перезволоженням.


Коли мульчувати томати?

В принципі, мульчувати варто протягом усього сезону, але перше мульчування помідорів краще робити вже в березні або квітні.

Коли ґрунт починає прогріватися, мульча допомагає ґрунту зберігати тепло та готує його до чутливих до холоду коренів томатів.

Будь-який весняний дощ також може прискорити розщеплення мульчі на органічну речовину та поживні речовини в ґрунті. Тоді поживні речовини будуть легко доступні для рослин томатів у травні. Після того, як помідори будуть пересаджені на грядку або в горщики, регулярно додавайте трохи рослинного матеріалу в шар мульчі, щоб ґрунт завжди був тонко покритий.

Як мульчувати помідори?

Залежно від матеріалу мульчі, покривайте ґрунт шаром від 2 до 5 см сантиметрів. Чим дрібніший матеріал, тим менш товстим має бути шар — надто товста мульча може загнити й уразити рослини томатів.

Залиште трохи місця навколо основи стебла помідора. Навколо рослини можна розсипати ще не повністю перепрілий компост. Його можнадодати в ґрунт, що не тільки покращить рівень поживних речовин, але й розпушить сам ґрунт. Крім того, у ґрунт можна внести трохи органічного гною та кісткового борошна. Майте на увазі, вам слід уникати використання кислої мульчі з кори на помідорах.

Кропива також ідеально підходить для мульчування. Ви можете розкласти її цілими рослинами на верхньому шарі ґрунту або подрібнити, щоб вони швидше розщеплювались ґрунтовими організмами. Коли кропива розкладається, азот виділяється в рослину помідорів, допомагаючи їй рости.

Шар мульчі впливає на ріст томатів трьома способами:

  • Випаровується менше води, завдяки чому ґрунт залишається рівномірно вологим − стрес, спричинений нестачею води, призводить до меншого врожаю.
  • Мульча зберігає тепло вдень і віддає його вночі.
  • Мульча підтримує надходження поживних речовин, що в поєднанні з природним довгостроковим добривом забезпечує рясний урожай томатів.

Підживлення томатів в період вегетації

Здоровий баланс добрив дуже важливий при вирощуванні томатів. Занадто мало добрив, і врожайність постраждає.

Занадто багато добрив, і рослини стають більш сприйнятливими до хвороб і дають м’які на смак помідори.

З цієї причини ми рекомендуємо добриво з повільним вивільненням. У випадку якщо дефіцит поживних речовин вже є, рідке добриво є швидким засобом для відновлення здоров’я рослин помідорів.

Читайте також: