помідори

Як з'явилися перші помідори

09-05-2023 Katia Pastukh 157
  • Як з'явилися перші помідори

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Помідори є одним з найпопулярніших і корисних овочів, які використовуються в кулінарії по всьому світу. Але мало хто знає, що цей овоч не має єдиного походження, і його історія виникнення досить складна та цікава.

Походження помідорів

Вважається, що помідори походять з Південної Америки, зокрема з території, що зараз належить до Перу та Мексики. Саме тут їх вирощували більше 2 тисяч років тому, але в той час вони виглядали значно відмінно від тих, що ми знаємо сьогодні.

Первинні помідори мали дуже маленький розмір і були жовтого або зеленого кольору. Також їх смак відрізнявся від сучасних помідорів, вони були гіркими та кислуватими. Індіанці використовували їх у своїй кулінарії та лікарських цілях, але не знали про існування помідорів у інших частинах світу.

Поширення помідорів у світі

Перші згадки про помідори на території сучасної Європи відносяться до 16 століття, коли їх привезли з Америки. Однак, у початковий період, помідори не були популярним овочем, а навпаки, вони вважалися отруйними і непридатними для споживання. Іноді помідори вирощували як декоративні рослини.

У 18 столітті популярність помідорів почала зростати, коли їх вирощували як корм для тварин та використовували в кулінарії, але все ж було під сумнів їх безпеку. Багато людей вірили, що помідори можуть викликати отруєння та навіть смерть. Це пов'язували з тим, що плоди помідорів належать до родини півникових, до якої також належить і біленький отруйний бєлладона.

З часом, завдяки розвитку науки та біотехнологій, вдалося довести безпечність та корисність помідорів для людини. Зокрема, помідори багаті вітаміном С та антиоксидантами, які покращують здоров'я імунної системи та зменшують ризик розвитку раку. Також помідори містять лікопен, який зменшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

Зараз помідори вирощуються в усьому світі та використовуються в різних галузях, від кулінарії та фармації до косметології та текстильної промисловості. Історія виникнення помідорів є прикладом того, як цінні культурні інновації можуть змінити світ та покращити життя людей.

Читайте також: