зелень трави

7 найкращих трав для сушіння

14-11-2023 Katia Pastukh 61
  • 7 найкращих трав для сушіння

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Ніщо не зрівняється зі свіжою зеленню, але вона не завжди доступна. Якщо це так, то немає нічого зручнішого, ніж мати під рукою сушені трави, особливо якщо вони були висушені свіжими з вашого власного саду.

Зберігання та використання сушених трав

  • У вас є кілька варіантів сушіння трав. Ви збережете найбільше смаку, якщо сушити на повітрі або використовувати дегідратор. Сушка в мікрохвильовій печі зручна, але може погіршити смак багатьох трав.
  • Яким би способом ви їх не сушили, переконайтеся, що ваші трави повністю сухі, перш ніж зберігати їх. Бажано періодично перевіряти трави, щоб переконатися, що немає ознак конденсації. Якщо ви бачите крапельки води, дайте травам трохи часу, щоб висохнути, і обов’язково утилізуйте ті, що почали пліснявити.
  • Ваші сушені трави збережуть найбільше смаку, якщо зберігати їх у герметичному контейнері в прохолодному сухому місці, захищеному від прямого сонячного світла. Насправді, найкраща повна темрява.
  • Залиште трави цілими, поки не будете готові їх використовувати. Вони зберігають більше олії, якщо зберігаються неушкодженими. Якщо подрібнити їх у будь-яку страву, яку ви готуєте, ці олії вивільняться, коли вони вам знадобляться.
  • Сушені трави більш концентровані, ніж свіжі. Що стосується сушених трав, почніть з використання лише 1/4 кількості свіжих трав. Смак буде змінним, і ви завжди можете збільшити кількість.
  • Не забувайте маркувати свої трави, коли їх зберігаєте. Деякі з них дуже схожі, а деякі навіть мають схожі запахи.

Не всі трави зберігають свій смак при висушуванні. Делікатні трави, такі як базилік, огірочник, шніт-цибуля, кінза та петрушка, при сушінні значно втрачають свою смакову силу. Заморожування може бути кращим варіантом із цими травами.

Однак деякі трави зберігають і свій запах, і значний смак, коли їх висушити. Смак змінюватиметься з року в рік і від саду до саду, але можна розраховувати на наступні трави.Ніщо не зрівняється зі свіжою зеленню, але вона не завжди доступна. Якщо це так, то немає нічого зручнішого, ніж мати під рукою сушені трави, особливо якщо вони були висушені свіжими з вашого власного саду.

Лавровий лист

Однією з найкращих переваг маленького лаврового дерева є те, що листя в основному сохнуть самі, коли вони дорослішають і готуються опадати. Лавровий лист має запах і смак, схожий на ментол, але якщо ви варите його досить довго, він розм’якшиться, перетворюючись на танінову ноту, яка справляє свою магію в стравах так само, як це робить шматочок мускатного горіха – ви не можете точно сказати, що це є, але це робить страву кращою. Однак, як і мускатний горіх, занадто багато корисного може зіпсувати страву. Лавровий лист використовується для додання смаку страві, а потім видаляється перед їжею.

Спосіб сушіння: листя висихають прямо на дереві

Кріп

Кріп – одна з тих рослин, яку виростити найлегше. Листя ароматні та гострі. Квіти приваблюють корисних комах. Насіння смачне саме по собі, воно надає смаку огіркам для соління, і воно самосівається, забезпечуючи вам більше рослин. Вузьке листя кропу швидко висихає, і з ним трохи важко працювати.

Спосіб сушіння: спробуйте висушити їх у паперовому пакеті.

Лаванда

Якщо якась трава зберігає свій аромат у сухому стані, то це лаванда. Усі частини рослини додають смаку вашим улюбленим стравам: від їстівних квітів, які прикрашають напої та десерти, до листя, яке створює пікантне печеня, і до стебел, які надають неймовірного аромату та смаку, якщо їх використовувати як шампури. Лаванда досить універсальна, щоб використовувати її в пікантних стравах, як-от свиняча вирізка, і досить солодка, щоб покращити торти. Деякі цікаві страви та напої включають лавандове пісочне тісто та лавандову горілку.

Спосіб сушіння: пучок лаванди повинен висохнути на повітрі протягом кількох тижнів.

Меліса

Існує багато трав з ароматом лимона, і мелісу часто вважають бідним родичем, ймовірно, тому, що вона вирощує надто ентузіазм. У ньому може бути відсутнім присмак лимонної вербени або лемонграсу, але він висихає набагато краще, ніж два інших, і зберігає справжній лимонний смак. Збирайте врожай до того, як він зацвіте, щоб отримати найвищу концентрацію олії та найкращий смак. 

Спосіб сушіння: меліса найкраще сохне в дегідраторі або під час сушіння на повітрі. З неї виходить чудовий та ароматний чай

Орегано

Орегано - одна з найпопулярніших сушених трав для приготування їжі. Куди ж без нього томатний соус? Сушений орегано насправді має кращий смак, ніж свіжий. Висихання концентрує аромат, одночасно зменшуючи гіркість, пекучість свіжого орегано. Це одна з трав, яку найлегше висушити.

Спосіб сушіння: просто зріжте стебла, повісьте їх, поки не висохнуть, а потім проведіть пальцями по стеблах, щоб покришити листя на посуд.

Розмарин

Сушений розмарин не обов’язково кращий за свіжий, але він має свої плюси. Як і лавровий, розмарин, здається, м’якне, коли його висушують. Він втрачає частину приголомшливого соснового аромату, але також втрачає свою податливу текстуру та стає крихким і міцним, як соснові голки. Найкраще подрібнити сушений розмарин, щоб уникнути неприємної текстури. Майте на увазі, що навіть сушеної вам потрібна лише невелика кількість для ароматизації їжі. Спокійно, ви завжди можете додати більше.

Спосіб сушіння: видаліть гілочку з рослини розмарину і дайте їй постояти пару днів. 

Чебрець

Смак чебрецю стає набагато делікатнішим, якщо його висушити, і це рідкісна трава, яку ви будете використовувати у більшій кількості в сушеному вигляді, ніж у свіжому. Однак, як і орегано, його надзвичайно легко висушити на стеблі. Залиште стебла недоторканими, коли зберігаєте, і проведіть пальцями вниз по стеблу, щоб подрібнити листя, коли ви будете готові додати це до свого приготування. Це допомагає чебрецю зберегти свою олію, а також багато аромату та смаку.

Спосіб сушіння: сушка на повітрі добре працює з чебрецем.

Читайте також: