ґрунт

Основні типи ґрунту: що потрібно знати

21-01-2024 Katia Pastukh 68
  • Основні типи ґрунту: що потрібно знати

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Чи знаєте ви, що існує кілька різних типів ґрунтів? Догляд за ґрунтом має вирішальне значення при обробітку власного саду та газону. Залежно від типу ґрунту це вплине на те, як ви доглядаєте за газоном і садом.

3 типи текстури ґрунту та їх визначити?

Догляд за ґрунтом має вирішальне значення при обробітку власного саду та газону. Існує кілька різних типів ґрунту, усі з різними властивостями, такими як розмір частинок, колір і текстура. Три компоненти ґрунту - глина, мул і пісок.

Глинисті ґрунти

Глинисті ґрунти вважаються більш родючими, ніж піщані. Як правило, вони мають вищу здатність до катіонного обміну. Однак частинки глинистого ґрунту щільніше упаковані, і це може призвести до того, що глинистому ґрунту потрібно довше дренуватись і прогріватися протягом весни. Глинисті ґрунти також надзвичайно схильні до ущільнення, особливо в місцях інтенсивного руху.


Структура Дрібна, легко ущільнюється
Злипання Злипається, коли вологий (можна скачати в кулю або ковбаску)
Колір Червоно-коричневий або темно-коричневий (блискучі у вологому стані)
Розмір частинок Маленький (найменший серед усіх ґрунтів)

Піщані ґрунти

Піщані ґрунти складаються переважно з частинок піску. Ці ґрунти зазвичай мають низький вміст поживних речовин, оскільки вони мають нижчий ЄКО (ємність катіонного обміну) або меншу здатність утримувати поживні речовини, ніж глинистий ґрунт. На відміну від глинистих ґрунтів, піщані ґрунти дуже добре дреновані, їх легко обробляти. Однак піщані ґрунти висихають швидше і, як правило, мають кислий рівень pH.


Структура Пісок, оли ви тримаєте жменю піщаного ґрунту, ґрунт розвалюється крізь ваші пальці
Злипання Не злипається легко
Колір Блідо-коричневий, бежевий або сірий, але колір може бути темнішим
Розмір частинок Великий (найбільший серед усіх ґрунтів)

Замулені ґрунти

Замулені ґрунти є більш родючими та мають кращу здатність утримувати вологу, ніж піщані ґрунти, але їх можна легко ущільнити, як глинисті ґрунти.


Структура Слизька, більш гладка текстура, подібна до глини
Злипання Не злипається
Колір Сіро-коричневий або темно-коричневий
Розмір частинок Середній між піщаним і глинистим

Ґрунтові суміші

Жоден тип ґрунту не є чисто піщаним або чисто глинистим, і в кожному ґрунті є невеликі відсотки кожного типу. Більшість ґрунтів буде десь посередині між трьома варіантами на діаграмі. Багато різних комбінацій компонентів ґрунту призводять до ґрунтів, названих на основі кількості кожного компонента в ґрунті:

  • піщана глина
  • супіщаний суглинок
  • глинистий суглинок
  • мулистий суглинок
  • мулиста глина.
Ідеальним типом ґрунту є суглинки, які є сумішшю глини, піску та мулу. Ці типи ґрунту, як правило, родючі, з ними легко працювати.

Як утворюються типи ґрунтів?

Існує п'ять факторів, які визначають, як утворюються ґрунти:

Клімат

Перепади температури та вологості призведуть до різних типів вивітрювання.

Біологічні фактори

Тварини і рослини також впливають на ґрунтоутворення. Рослини розкладаються в ґрунті, утворюючи органічну речовину, яка відіграє певну роль у формуванні ґрунту. Тварини змішують ґрунти, риючи та зариваючись у ґрунт.

Топографія

Форма ландшафту впливає на формування ґрунту, головним чином через його вплив на осушення та ерозію, а також через зміну впливу сонця та вітру.

Батьківські матеріали

Основний матеріал, який є вивітреною породою, з якої формується ґрунт, визначає хімічний і мінералогічний склад ґрунту. Піщані ґрунти утворюються в матеріалі, вивітреному з пісковика. Суглинисті, мулисті та глинисті ґрунти утворюються в матеріалі, що вивітрюється зі сланців.

Час

Процеси ґрунтоутворення безперервні. Нещодавно відкладені матеріали внаслідок затоплення та постійного руйнування з часом впливають на ґрунти.

Як доглядати за ґрунтом?

Найкращим ґрунтом для вирощування рослин і вашого газону є суглинок. Оскільки суглинок є комбінацією глини, мулу та піску, він має багато властивостей цих типів ґрунту та збалансований таким чином, що ущільнення ґрунту не є таким поширеним, але здатність утримувати поживні речовини забезпечує гарне середовище для процвітання рослин.

Незалежно від того, який тип ґрунту у вас є, глина, пісок чи мул, усі ґрунти виграють від додавання органічної речовини, такої як компост, мульча чи рослинний матеріал.

Для глинистих ґрунтів додавання органічної речовини може бути корисним, щоб допомогти розщепити глину, дозволяючи воді, повітрю та поживним речовинам легко досягати коренів рослин, а також запобігати ущільненню.

Піщані ґрунти потребуватимуть періодичного додавання органічних речовин через їх низьку здатність до катіонного обміну, тобто здатність утримувати поживні речовини та сильний дренаж. Додавання органіки допоможе ґрунту зберегти вологу, забезпечить поживними речовинами та захистить рослини від екстремальних температур.

Навіть якщо у вас ідеальний тип ґрунту, якщо ви доглядаєте за газоном чи садом, важливо регулярно додавати органічні речовини на додаток до вашої програми добрив, оскільки поживні речовини з органічної речовини в культивованих ґрунтах з часом виснажуються.

Читайте також: