Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 574Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 575Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 576 Азалія: місце, посадка і догляд взимку

азалія зима догляд посадка

Азалія: місце, посадка і догляд взимку

14-01-2024 Katia Pastukh 103
 • Азалія: місце, посадка і догляд взимку

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Азалія радує своїм цвітінням і в саду, і вдома. Тут ви можете дізнатися, як правильно посадити і перезимувати азалію.

Оскільки існують не тільки кімнатні, але і садові азалії, місце розташування і догляд необхідно адаптувати до відповідних потреб виду. Ми покажемо, чим азалії в горщиках відрізняються від азалій у відкритому грунті та на що звернути увагу при посадці азалій.

Азалія: квітка, походження і властивості

Азалії - це деревні рослини роду рододендрон, походять з Азії. Однак раніше вони розглядалися як окремий рід азалій. Однією з особливостей азалій є те, що їх можна тримати як на вулиці, так і вдома. Відповідно до їхніх характеристик відповідні групи називаються садовими або вуличними азаліями, а також кімнатними або домашніми.

Серед деревних рослин є листопадні та вічнозелені представники. Всі вони стають кущистими і можуть досягати висоти від 40 до 150 см. Листя мають цілі краї та овальні, глянцеві або навіть білі з волокнами. Квіти азалії вражають і можуть бути різноманітними забарвленнями.

Є також сорти з наповненими воронкоподібними квітками. Інші мають прості квіти. Час цвітіння азалії залежить від того, садова це рослина або кімнатна. Кімнатні азалії зацвітають раніше, іноді з вересня по квітень. З іншого боку, садові азалії починають свій сезон цвітіння в квітні і залишаються цвістими до серпня.


Різниця між рододендронами та азаліями:

Важко відрізнити азалію від рододендрону. Всі азалії відносяться до рододендронів. Деякі види рододендронів називаються азаліями: чутливі до морозу вічнозелені кімнатні азалії та витривалі зимові або листопадні азалії, які ростуть виключно на відкритому повітрі. Азалії, які вирощуються на відкритому повітрі, або скидають листя, або щорічно змінюють листяний покрив навесні. Навпаки, рододендрони вічнозелені, листя постійно змінюються протягом року, а не партіями навесні.

Посадка азалії як кімнатної рослини

Після того, як ви визначилися з кімнатною азалією, слід врахувати кілька моментів. Якщо ви вибрали відповідне місце розташування і вжили правильних заходів по догляду, ви будете винагороджені пишним цвітінням в холодну пору року.

Оскільки азалії родом з гірських лісів, вони віддають перевагу прохолодному і вологому клімату. Однак кімнатні азалії були належним чином виведені і тепер переносять більш теплі та сухі умови, такі як ті, які зазвичай зустрічаються в наших будинках.

Температура повинна бути від 12 до 18 °C.

Вибір місця

Знайдіть для азалії освітлене місце, яке пропускає пряме сонячне світло вранці або максимум увечері. Найкраще після покупки повільно привчати рослину до кімнатного клімату:

 • Спочатку помістіть його в прохолодне і напівзатінене місце.
 • Поступово виставляйте його на все більше світла та тепла.
 • На початку періоду цвітіння азалію можна поставити і на більш освітлене, трохи сонячне місце, забезпечивши тим самим рівномірне цвітіння. Вікно, що виходить на південь, або підвіконня над обігрівачем, навпаки, не підходять. Тут азалії занадто тепло і сухо, а також не переносить протягів.

Кімнатні азалії люблять проводити літо на відкритому повітрі в захищеному, злегка затіненому місці.


Субстрат

Азалія трохи своєрідна, коли справа стосується субстрату. Вона вимагає кислого ґрунту (рН від 4,0 до 6,0) і дуже чутлива до вапна.

Попередньо додайте в кашпо шар керамзиту або глиняних черепків, щоб поліпшити відведення води. Субстрат повинен бути весь час вологим і ніколи не пересихати або перезволожуватися. Бажано використовувати для поливу воду з-під крана без вапна або дощову воду.

Оскільки азалії люблять високу вологість, незважаючи на розмноження, вам слід регулярно обприскувати азалії в горщиках водою без вапна, щадячи квіти.

Посадка азалії у відкритий ґрунт

Деякі види найкраще живуть на відкритому повітрі і можуть проводити на відкритому повітрі весь рік завдяки своїй морозостійкості.

Якщо ви хочете посадити азалію в саду, то для неї відмінно підійде світле або напівзатінене місце без прямого сонця.

Ідеальний час посадки азалії - вересень-листопад або березень-травень.

Процес посадки:

 • Викопайте посадкову яму, яка приблизно в чотири рази перевищує діаметр кореневої кулі, оскільки азалії мають чітко виражені неглибокі та широкі корені.
 • Заповніть яму глибиною близько 40 см кислим субстратом, щоб створити оптимальні умови для куща азалії.
 • Замочіть все водою без вапна, щоб торф, що міститься, міг просочитися.
 • Помістіть азалію в цю болотну суміш води та субстрату.
 • Якщо необхідно, додайте додатковий субстрат і створіть поливальний обідок для оптимального поливу.
 • Ґрунт слід підтримувати вологим протягом усього року.

Якщо ви хочете посадити кілька азалій, відстань між посадками має становити від 30 до 100 см, залежно від виду та сили росту.

Крім регулярного поливу, азалію слід удобрювати, щоб забезпечити її поживними речовинами. Для цього особливо підходить спеціальне добриво для рододендронів і азалій, яке підтримує кислотність субстрату.

Перезимівля: які азалії морозостійкі?

Не всі види азалії морозостійкі. Морозостійкість в основному визначається тим, листяний вид чи ні. Листяні види здебільшого призначені для вирощування у відкритому грунті і також морозостійкі. Це означає, що вони можуть просто залишатися на вулиці взимку. Вічнозелені азалії призначені для кімнатного використання і не морозостійкі. Перезимувати їм потрібно в прохолодному і світлому місці. З іншого боку, японські азалії та алмазні азалії — це азалії для відкритого грунту, які зберігають більшу частину свого листя навіть взимку, як і листопадні азалії, вони морозостійкі.


Зимівля азалії в кімнатних умовах

Кімнатним рослинам азалії взимку потрібно прохолодне і світле місце. Тоді температура може впасти до 8°C. У цей час важливо забезпечити достатню кількість світла. Перш ніж посадити азалію на зимівлю, видаліть усі мертві квіти та плоди. Потім, навесні, поставте його на вулицю, щоб він міг знову процвітати в наступний сезон цвітіння.

Зимівля азалії надворі

Садові азалії витривалі, і їх можна залишати на вулиці взимку. Щоб зробити холодну пору року для них трохи комфортнішою, корисний шар мульчі. Це може складатися, наприклад, з листя. Мульча захищає ґрунт, а отже, і коріння від заморозків. Шар мульчі також корисний влітку, оскільки менше випаровується води та запобігає росту бур’янів. Якщо азалія знаходиться на вулиці в горщику, її також можна замульчувати, а горщик додатково обернути джутовим мішком або подібним.

Розмноження азалії

Живці

Найпростіший спосіб розмножити азалію живцями. Для цього зріжте приблизно 15-20 см завдовжки, злегка здерев’янілі пагони.

Найкращий час для розмноження – для кімнатної азалії початок літа, а для садової – з липня до середини вересня.
 • Використовуйте гострий ніж і розріжте під кутом, якщо можливо, щоб збільшити площу розрізу. Незабаром сюди почне вбиратися вода і поживні речовини. На пагонах повинні бути листя, але не квіткові бруньки.
 • Видаліть все листя, крім верхньої пари. Оскільки живці погано приживаються, рекомендується використовувати порошок для вкорінення. Це стимулює утворення коренів за допомогою спеціальних рослинних гормонів.
 • Помістіть живці в чистий білий торф з pH 4,0-4,5, який потім добре зволожите. Як варіант, темну ємність можна наповнити водою і помістити туди живець для вкорінення.
 • Тепер надіньте на горщик поліетиленовий пакет, щоб підвищити вологість. Це створює оптимальні умови для молодої рослини.
 • Поставте банку в світле і тепле місце.

Азалії також можна розмножувати методом відрубів, при якому дочірні рослини спочатку залишаються на материнській рослині і відокремлюються лише після утворення коренів.


Насіння

Розмноження азалії насінням також можливо за умови, що відбулося запліднення.

 • Відокремте насіння від капсул і розкладіть їх безпосередньо на підходящому кислому субстраті.
 • Оскільки азалії легко проростають, насіння не повинно пропадати під субстратом.
 • Поставте все в світле місце з температурою близько 20-25°C.
 • Обов’язково підтримуйте високу вологість за допомогою харчової плівки або прозорого чохла.

Пророщування повинно початися приблизно через два-три тижні.

Чи отруйні азалії?

Азалії, як і більшість рододендронів, отруйні. Частини рослин не можна вживати людям і домашнім тваринам. Рукавички також рекомендуються для безпеки під час роботи в саду.


Поширені хвороби та шкідники

До найпоширеніших шкідників азалії відносяться:

 • товсторотий довгоносик
 • павутинний кліщ (найчастіше зустрічаються в сухих приміщеннях).

Пліснява також часто може виглядати неестетично на красивих декоративних рослинах. Деякі сорти та види рододендронів, наприклад Rhododendron bureavii, природно мають борошнистий наліт на листі, але це не борошниста роса. Час від часу з'являються рододендронові цикадки і рододендронові сітчасті жуки, залишаючи яскраві цятки на листках, сік яких вони висмоктують. Загибель пагонів викликає гриб Phytophthora.


Читайте також: