Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 574Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 575Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 576Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 574Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 575Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 576 Як збільшити цвітіння квітів гортензій?

гортензія поради

Як збільшити цвітіння квітів гортензій?

14-05-2023 Katia Pastukh 297
 • Як збільшити цвітіння квітів гортензій?

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Скористайтеся цими порадами, щоб спонукати ваші гортензії до ще більшого цвітіння протягом літа й осені.

Великі красиві квіти гортензії легко привертають увагу. Гортензії — одні з найяскравіших квітів, які виділяються як центр саду, вази чи весільного букета. Крім того, кущі відносно легко вирощувати та витривалі на більшій частині країни. Щоб отримати якомога більше квітів від ваших гортензій, переконайтеся, що ваші рослини отримують правильну кількість води та добрив. Головне обрати види гортензій, які ви плануєте вирощуєте.

Три найпопулярніші види гортензії: волотиста, деревовидна і великолиста (садова). Кожен тип має дещо різні вимоги до догляду. Маючи певні знання та планування, ви зможете належним чином підготувати свій конкретний сорт гортензії до оптимального цвітіння. Про кожен з видів ми розкажемо нижче.

Як часто поливати гортензії?

Всі гортензії люблять воду. Їх назва походить від грецького hydra, що означає «вода», і angeon — «посудина». Але скільки води потрібно гортензії? Ви дізнаєтесь, подивившись на листя. Листя гортензії опускаються, коли рослина занадто суха, кажучи вам, що їм потрібна вода. Листя також в’януть під час полуденної спеки, тому зачекайте до вечора, щоб побачити, чи вони одужають, перш ніж поливати їх. Висаджуючи гортензію в грунт, краще поливати її не менше трьох разів на тиждень, щоб утворилася міцна коренева система. Обов’язково тримайте ґрунт вологим, але не мокрим.

Як удобрювати гортензії?

Удобрення гортензій може бути складним завданням. Більшості гортензій не потрібно багато, ахівці з садівництва говорять, що найкращим добривом для гортензій є універсальне добриво для рослин, яке вносять наприкінці зими або на початку весни.

Будьте обережні, вносячи добрива для гортензії: якщо ви дасте рослинам занадто багато, ви можете отримати більше листя, ніж цвітіння. Занадто багато азоту також дає довгі стебла, на яких можуть не закладатися квіткові бруньки.


Гортензія волотиста

Гортензія волотиста (Hydrangea paniculata) - один з найуніверсальніших та невибагливих видів гортензій. Волоті утворюють величезні конусоподібні суцвіття гортензії, як правило, мають біле суцвіття, але квіти деяких сортів з віком стають рожевими.

Одні з найпопулярніших сортів цього типу гортензій «Limelight» (квіти мають зеленуватий відтінок) і «Vanilla Strawberry» (улюблений за свої рожеві та білі двоколірні квіти).

Цвітіння почне з'являтися в липні, продовжуючи до осені. Рослини найкраще почуваються на сонці та добре дренованому ґрунті. Волотиста гортензія може підійти вам, якщо ви хочете мати величезні квіти гортензії та рослини, які виростають до 3 м у висоту.

Як отримати більше квітів волотистої гортензії:

 • Висаджуйте волотисту гортензію у сонячні дні, або в час післяобіднього сонця
 • Поливайте їх під час посухи, особливо якщо помітили в'янення.
 • Додайте багато органіки (наприклад, компосту) навколо рослини.
 • Обмежте будь-яку радикальну обрізку ранньою весною, безпосередньо перед появою нової порослі.

Гортензія деревовидна

Деревовидні гортензії (Hydrangea arborescens), названі за текстуру свого великого листя, більш відомі своїми величезними, сферичними, білими головками квітів. Найвідоміший сорт, «Анабель» (іноді званий Snowball Bush), був відкритий професором садівництва в 1960-х роках у штаті Іллінойс. Гортензія «Анабель» («Annabelle») характеризується великими квітами, які спочатку чисто білі, але поступово змінюються до зелених. Invincibelle Spirit (рожева «Анабель») — це новий сорт, який цвіте рожевим замість типового білого.

Гортензія деревовидна починає цвісти в кінці червня і продовжує цвісти з перервами протягом усього літа. Росте в сонячних або частково тінистих умовах.

Як отримати більше квітів гортензії деревовидної:

 • Висаджуйте гортензії на сонці, якщо ґрунт залишається вологим. Півтінь краща в місцях, де ґрунт просихає.
 • Поливайте їх під час посухи, особливо в літню спеку.
 • Додайте в грунт органіку (наприклад, компост).
 • Обріжте стебла ранньою весною, безпосередньо перед появою нової порослі.

Гортензія великолиста

Група великолистих гортензій (Hydrangea macrophylla) та її родичів, гортензії дуболистої (H. quercifolia), гортензії черешкової (H. anomala ssp. petiolaris) і гортензії зубчастої (H. serrata) можуть стати найбільшою проблемою, коли справа стосується отримання більшої кількості квітів. Квіти цих гортензій в основному розпускаються на стеблах попереднього року (іноді їх називають «торішньою деревиною»). Якщо ви обрізаєте стебла одного року, ви, швидше за все, обріжете квіти наступного року. Найкраще видаляти відмерлі стебла навесні. Якщо ви хочете обрізати кущ для створення форми, зробіть це до початку серпня, оскільки квіткові бруньки наступного року закладаються, коли температура знизиться.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 6 cекретів вирощування блакитних гортензій

У прохолодному літньому кліматі з рясною літньою вологістю великолисті гортензії можна вирощувати на сонці. Однак там, де літо спекотне або сухе, ці гортензії цінують ранкове сонце та полуденну тінь. Вирощування їх у надто затінених місцях призведе до того, що квіток гортензії буде менше або взагалі їх не буде.

Великолистні гортензії можуть бути особливо врзливими, якщо їх вирощувати в регіонах з низькими температурами взимку. У такому випадку, ви можете покрити великолисті гортензії 30-45 см мульчі після перших заморозків, та видалити мульчу, як тільки мине загроза заморозків навесні.

Розглянте можливість вирощування нових квітів, які цвітуть на старих і нових стеблах. Їх часто називають повторно квітучими, але технічно вони ремонтантні, тобто вони цвітуть більше одного разу на сезон. Великолисті гортензії можуть вражати не тіьлки красою квітів, а й кольором листя: деякі сорти мають зелено-білі строкаті листя або лимонно-лаймові відтінки. Грубе листя цих рослин додає текстуру та фантастичний осінній колір саду. До поширених сортів із строкатим листям належать «Guilded Gold», «Lemon Wave» і «Light-O-Day».

Як отримати більше квітів великолистої гортензії:

 • Посадіть великолисті гортензії на південне сонце в помірний ґрунт; повне сонце в районах з прохолодним літом і постійно вологим ґрунтом.
 • Навесні і на початку літа добре поливате кущі; з кінця літа до початку осені - норма, якщо вони будуть трохи сухими .
 • Щороку доповнюйте ґрунт органічними речовинами (наприклад, компостом).
 • Не обрізайте без необхідності (за винятком вирізання мертвих/хворих гілок). Обрізку сортів, які цвітуть тільки на старих стеблах, обмежте кінцем червня і початком серпня.
 • Забезпечте стеблам додатковий захист взимку, обернувши їх мішковиною та утепливши подрібненим листям.
 • Дотримуйтесь повітряного простору між рослинами, не скупчуйте їх разом або не садіть щільно до інших рослин.
 • Не балуйте великолисті гортензії: якщо їм занадто комфортно (вода, добриво тощо), вони можуть присвятити росту все своє листя, замість цвітіння.

Читайте також: