ірис посадка літо

Посадка та вирощування ірисів цього літа

29-06-2023 Katia Pastukh 85
  • Посадка та вирощування ірисів цього літа

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Все, що вам потрібно знати про вибір і догляд за ірисами

Іриси — це яскраві літні квіти, які люблять садівники за їх багаторічність і насичені кольори. Крім того, що вони прикрашають бордюри з весни до середини літа, вони неймовірно витривалі та можуть процвітати, навіть якщо ви ненавмисно ними знехтуєте. Тим не менш, розуміння того, як їх вирощувати, забезпечить найбільш плідне цвітіння, тому ми склали для вашої довідки цей зручний посібник із догляду за ірисами.

Що таке іриси?

Іриси належать до різноманітного роду квіткових рослин із 200 до 300 видів. Листя, схожі на меч, розташовані віялом, а стебла можуть виростати від 1 до 4 футів у висоту. Яскраві, злегка запашні квіти бувають різноманітні: від однотонних до двоколірних різновидів усіх відтінків, які тільки можна собі уявити, хоча більшість традиційних кольорів – сині та фіолетові.

Якщо ви купуєте іриси в магазинах, стандартні варіанти включають бородаті іриси, сибірські іриси та чубаті іриси.

Який би сорт ви не вибрали, пам’ятайте, що іриси токсичні для домашніх тварин, тому слідкуйте за цікавими котами та собаками, які люблять викопувати рослини у дворі.


Як і коли садити іриси?

Іриси, які цвітуть навесні та влітку, зазвичай з’являються з м’ясистих підземних стебел, які називаються кореневищами, хоча є сорти, які також походять із цибулин. Якщо у вас кореневищний сорт, найпростіше посадити іриси влітку або восени в період з липня по жовтень. Ви збираєтеся працювати або з грудкою кореневища з листям завдовжки 4–5 дюймів, або з повною рослиною з листям і квітами в дитячому горщику. У будь-якому випадку найважливішою частиною рівняння є здорове кореневище.

Щоб посадити свій ірис, викопайте яму, яка щільно прилягатиме до кореневища, ви можете викопати яму приблизно 30 см завширшки та 15 см завглибшки. Зробіть насип, потім покладіть на нього кореневище і розправте коріння в сторони. Ви хочете, щоб ваше кореневище знаходилося на рівні або трохи нижче поверхні ґрунту, оскільки іриси, посаджені надто глибоко, можуть не зацвісти та бути чутливими до гниття.

Тримайте кожне кореневище на відстані 30-60 см один від одного. Потім все, що вам потрібно зробити, це глибоко полити грунт. Додавання мульчі з кори необов’язкове, але це може допомогти позбутися від необхідності відсівати конкуруючі рослини. Тільки не перестарайтеся, оскільки потрібно, щоб кореневища трохи освітлювалися, а не були замульчовані повністю.


Як доглядати за ірисами?

Хоча іриси є витривалими рослинами, важливо знати, що їм потрібно, щоб не тільки вижити, але й процвітати. Ось поради щодо догляду за ірисами, про які слід пам’ятати, коли ви вирощуєте ці чудові квіти у своєму саду.

Світло: для рясного цвітіння іриси найкраще виглядають на сонці. У той час як бородаті сорти вимагають повного сонця, ви можете уникнути часткової тіні, якщо ви вирощуєте проміжні або сибірські іриси.

Ґрунт: Іриси віддають перевагу піщаному, піщаному ґрунту, який є злегка лужним. Ви хочете, щоб вони були в середовищі для вирощування з хорошим дренуванням.

Вода: оскільки кореневища ірису схильні до гниття, ви ніколи не повинні залишати свій ірис у воді. Іриси потребують близько дюйма води на тиждень, і ви повинні ретельно поливати їх протягом вегетаційного періоду.

Добриво: не зловживайте добривами, особливо якщо ви використовуєте їжу з високим вмістом азоту, яка більше сприятиме росту листя, ніж квітки. Ви можете давати своїм ірисам підкормку 10-10-10 або 5-10-10 (азот-фосфор-калій) безпосередньо під час посадки та через місяць після того, як вони відцвітуть.

Опора: низькорослі та середньорослі сорти ірисів не часто потребують опори, але високим сортам може знадобитися опора. Добре підійде пластиковий або металевий кілок зі зв’язками, хоча ви також можете використовувати решітку.


Як розмножувати іриси?

Хоча іриси можуть рости і скупчено, вони цінують простір: якщо їм не вистачить місця, вони можуть погано цвісти. Як правило, розсаджувати іриси рекомендується кожні 3-5 років, тому ви точно зможете відкласти це питання на певний період часу. Коли ж ви все таки вирішите зайнятися розсадкою, зробіть це приблизно через один-два місяці після того, як ваші квіти відцвітуть.

Щоб щоб розділити кореневу систему, можна використовувати гострий ніж або просто роз'єднати руками. Тим не менш, кожна коренева "грудка" повинна складатися з однієї точки росту з принаймні кількома сантименрами кореневищ і віялом листя. Ви також можете обрізати листя приблизно до 10-12 см, щоб зняти стрес від пересадки.


Видалення відцвітих квітів

Ви зрозумієте, що настав час "очистити" іриси, коли вони виглядатимуть зів’ялими або засохшими. Видалення квітів, що відцвіли підтримує охайний вигляд вашого саду та запобігає самосіву ірисів, які захоплюють ваш сад. На щастя, їх досить легко збити з голови. Видаліть відцвіття прямо за головками квітів за допомогою пальця або чистих ножиць. Деякі іриси можуть цвісти двічі, але якщо ви не очікуєте, що ваші іриси більше цвітуть, ви можете скоротити листя приблизно до 10-15 см.

Незалежно від того, новачок ви чи досвідчений квітник, ви знайдете, що вам сподобається в ірисах. За ними не тільки неймовірно легко доглядати, але вони також пропонують яскраве цвітіння, яким ви можете насолоджуватися протягом літа, якщо не цілого року. Поки ви не перезвожуєте їх і даєте їм достатньо світла, ви будете винагороджені вражаючим видовищем.


Читайте також: