хризантема обрізка

Обрізка хризантем для кращого цвітіння

28-10-2023 Katia Pastukh 390
  • Обрізка хризантем для кращого цвітіння

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Прищипуйте та обрізайте хризантеми у потрібний час, щоб отримати якомога більше квітів.

Хризантеми, куплені восени для прикраси подвір'я, цього сезону не потребуватимуть обрізки, щоб бути красивими. Виробник уже зробив це для вас кілька місяців тому. Вашим хризантемам також не знадобиться скорочення на зиму. Однак, якщо ви плануєте тримати їх у горщиках або на грядках наступної осені, ось як і коли обрізати хризантеми, щоб рік за роком отримувати таку ж різнокольорову красу. Ці ж поради допоможуть вам зберегти найкращий вигляд хризантем, які ростуть у вашому саду.

Видалення квітів хризантемии

Хоча осінні хризантеми, які ви придбали цього року, не потрібно буде обрізати, їм знадобиться регулярна чистка. Старі відцвілі квіти слід видалити, щоб очистити зовнішній вигляд і сприяти більшому цвітінню. Рослини намагатимуться розмножуватися (утворювати насіння), доки не досягнуть успіху. Видалення старих квітів до того, як вони стануть насіннєвими головками, «розчарує» вашу хризантемиу, і вона почне знову з новими квітами у своєму прагненні утворити насіння.

Візьміть у звичку видаляти відцвівші квіти хризантеми кілька разів на тиждень, це займе лише хвилину. Не дозволяйте усім квітам рослини старіти, інакше завдання здасться непосильним.


Коли обрізати хризантеми

Більшість людей купують хризантеми наприкінці літа, щоб отримати яскраві осінні кольори, а потім викидають їх наприкінці сезону.

Найкращий час для обрізання хризантем у вашому саду – весна, щоб видалити мертве листя. Перш ніж з’являться нові парочтки, обріжте кущ на пару сантиметрів від ґрунту. Видаліть увесь мертвий матеріал, який виглядає сухим і крихким. Якщо стебло хризантеми згинається, а не ламається, воно не мертве і може відновитися.

Якщо ви посадите горщикові хризантеми, які використовували для осіннього декору у своєму саду пізньою осінню, вони скоріш за все не переживуть зиму, оскільки коріння не матиме достатньо часу, щоб адаптуватися до нового середовища. Однак садові хризантеми, посаджені навесні та влітку, встигають пристосуватися та розвинути коріння, тому зазвичай виживають досить добре.


Поради щодо общипування хризантем

Общипування – це буквально так, як це звучить: за допомогою пальців видаліть ніжні кінці стебла. Цей процес не такий різкий, як обрізка.

Мета общипування полягає в тому, щоб стимулювати більш густий ріст і допомогти контролювати форму і розмір хризантеми. Ця техніка також може дати вам набагато більше цвітіння на одній рослині.

Хризантеми, залишені самі по собі, виростають високими та «довгоногими» і можуть розвинути гнучкі стебла пізніше в сезоні, тому прищипування в потрібний час призводить до купчастої та щільної форми, яку ми любимо для цих квітучих багаторічних рослин. Хризантеми ростуть зі швидкістю приблизно 4 см на тиждень у всіх напрямках, угору та назовні. На початку буде здаватися, що це небагато, але ближче до середини сезону ваші хризантеми, помітно збільшаться.

Висаджені навесні або на початку літа хризантеми можна прищипувати наступним чином:

  • Коли рослина досягне приблизно 15 см у висоту, відщипніть усі наявні бутони пальцями або ножицями.
  • У той же час прищипніть несформовані паростки, видаливши пару сантиментрів нового приросту. Рослина роздвоюється в точці защемлення і створить два стебла, щоб замінити той, який ви видалили.
  • Повторюйте цю процедуру кожні 2-4 тижні до середини літа. Ви захочете, щоб рослина почала розпускати бруньки та цвісти вчасно, щоб квіти набули осіннього кольору. Общипування після середини липня може затримати цвітіння.
  • Під час общипування видаліть паросль, щоб створити горбисту форму. У горщику хризантеми виглядатимуть найкраще, коли листя матиме у форму кулі, яка вдвічі ширша за верхню частину контейнера.

Питання що часто задаються

Як часто поливати хризантему?

Хризантеми люблять вологий ґрунт, але потребують хорошого дренажу. Перевірте ґрунт пальцем, якщо він сухий на 2-3 см вглиб, пора поливати. Старайтесь, щоб ваші хризантеми не зів’яли, оскільки це може вплинути на колір і довголіття квітки. Будьте особливо обережні з матусями в горщиках. Про них легко забути, і вони висохнуть швидше, ніж посаджені в землю.

Скільки живуть хризантеми?

При правильному догляді хризантеми можуть прослужити кілька сезонів. Якщо посадити в землю, ці багаторічні рослини, швидше за все, потрібно буде ділити кожні три-чотири роки. Вони будуть цвісти протягом 4-8 тижнів щороку.

Чому мої хризантеми не цвітуть?

Хризантеми починають цвісти залежно від періоду фотосинтезу або тривалості безперервної темряви. Залишене на ніч вуличне світло може збити з пантелику вашу хризантему, змусивши її подумати, що ще час «вегетативного росту», і вони можуть не зацвісти. Дайте їм темні ночі та яскраві сонячні дні, щоб отримати найкращий шансдля цвітіння.

Читайте також: