Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 574Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 575Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 576Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 574Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 575Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 576 Як часто поливати насіння трави?

газон полив поради

Як часто поливати насіння трави?

14-06-2023 Katia Pastukh 316
  • Як часто поливати насіння трави?

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Красивий, пишний зелений газон – це те, до чого прагнуть багато власників будинків, але іноді культивація такого газону може бути головним болем. Вирощування трави з насіння ще більше ускладнює справу, оскільки молоді рослини від природи більш крихкі. Переконайтеся, що ваше насіння трави виживе, щоб стати газоном вашої мрії, включає багато факторів, але правильний полив насіння трави може вирішити багато проблем ще до їх виникнення.

Різні сорти насіння трав можуть мати різні проблеми, але одне з найпоширеніших питань, яке виникає у людей, це як поливати насіння трави. Занадто багато води може заглушити насіння або змити їх, але недостатня кількість води може призвести до того, що насіння перейде в стан спокою. Якщо ви турбуєтеся про неправильний полив насіння трави, ця стаття для вас. Ось усе, що вам потрібно знати про те, як поливати насіння трави.

Які фактори впливають на режим поливу?

Коли справа доходить до вашого графіка поливу, є деякі очевидні елементи зовнішнього середовища, які слід враховувати:

Опади

  • коли на вулиці сухо, поливати потрібно частіше
  • якщо йде дощ, поливати не потрібно.

Вітер

  • якщо сухо і вітряно, ваше насіння, швидше за все здує
  • якщо ґрунт вологий, насіння може трохи зануритися в землю, що дасть їм трохи більше захисту, щоб утриматися на місці.

Якщо ви знаєте, що тиждень буде сухим і вітряним, подумайте про те, щоб спочатку зволожити ґрунт або створити тимчасовий захист від вітру.

Сорт трави

Хоча різні сорти трави потребують різної кількості води після того, як вони повністю виростуть, усі види насіння трави більш-менш однакові.

Єдина відмінність між сортами, яка дійсно впливає на графіки поливу, полягає в тому, як швидко вони ростуть. Коли ваша трава досягне приблизно 3 см у висоту, її потрібно поливати рідше, ніж насіння. Тож насіння, яке швидко проростає та росте, потребуватиме менше води, ніж насіння трав, яке росте повільніше.


Який ідеальний графік поливу?

Перезволоження так само, як і недостатній полив несуть загрозу Вашій траві, тому вкрай важливо обрати правильний час і кількість води. Ось як це зробити:

Крок 1: Поливайте насіння трави щодня, за винятком днів, коли йде дощ. Полив насіння трави безпосередньо перед або після дощу призводить до перезволоження.

Крок 2: Зачекайте, поки закінчиться найспекотніша частина дня, але встигніть до заходу сонця, щоб полити насіння. Наявність вологого ґрунту протягом ночі може призвести до грибкових інфекцій, тому дайте ґрунту достатньо часу, щоб висохнути, перш ніж стемніє.

Крок 3: Поливайте насіння часто, але невеликою кількістю води. Верхні 5 см ґрунту повинні бути вологими, але не надто сильно. Для досягнення цього зазвичай потрібно п’ять-десять хвилин поливу, залежно від того, наскільки вологим був ваш ґрунт на початку.

Крок 4: Обчисліть, скільки води потрібно вашому газону, вимірявши, скільки води потрібно для зволоження 1 квадратного метра землі, а потім помножте це на загальну площу газону.

Крок 5: Нахиліть водяний шланг так, щоб вода надходила зверху насіння — розбризкування води безпосередньо на насіння може змити їх. Для цього стане в нагоді насадка-розпилювач, але ви також можете покласти великий палець на частину отвору, щоб досягти того самого ефекту.


В який ґрунт караще сіяти траву: у сухий чи вологий?

Висаджуйте насіння, коли ґрунт вологий. Цей стрибок запускає насіння, даючи їм зрозуміти, що настав час рости. Якщо розкидати їх по сухому ґрунту, ваше насіння стає вразливим для птахів, вітру або просто переходить у стан спокою. Крім того, у вологому ґрунті легше пересуватися корінням, тоді як сухий ґрунт може бути твердішим або більш компактним.

Ось як правильно підготувати ґрунт:

Крок 1: Ретельно замочіть свій газон на кілька днів, перш ніж планувати його посів.

Крок 2: Переконайтеся, що верхні 15 см ґрунту вологі.

Це розпушить ґрунт і забезпечить рясне постачання водою насіння трави. Якщо насіння поміщено в зволожений пухкий ґрунт, вони повинні негайно почати проростати.


Які сорти трави потребують найменше води?

Усім насінням трави потрібна приблизно однакова кількість води, поки вони не виростуть приблизно до 5 см у висоту. Коли вони стануть достатньо високими, ви можете перейти на графік поливузрілої трави. Повністю вирощена трава потребує лише 3-5 см води щотижня, тобто для неї потрібно менше води, ніж для насіння.

Є два типи трав, які можна розглянути:

  • Швидкорослі трави, такі як райграс і вівсяниця лугова. Трава, яка швидко проростає, потребуватиме менше води, оскільки вона витрачатиме менше часу, маючи вологолюбне насіння.
  • Посухостійкі трави, такі як вівсяниця лугова, бермудська трава, мятлик луговий та августинова трава. Посухостійка трава споживатиме менше води протягом усього циклу свого життя.

Найоптимальнішим варіантом для ефективного водозбереження є вівсяниця лугова, оскільки є оночасно і посухостійкою, і швидкорослою.


Скільки часу буде рости трава?

Відповідь на це запитання повністю залежить від типу трави, яку ви посадили, а також від погодніх умов у вашому регіоні, тому обов’язково при виборі трави, проведіть дослідження, щоб знати, чого очікувати.

Тим не менш, як правило, для росту насіння трави може знадобитися від кількох днів до місяця. Якщо вам цікаво, скільки часу мине, перш ніж ви зможете почати стригти свій газон, відповідь: десь від 3 до 4 тижнів.

Як поливати травурідше

Якщо ви бажаєте поливати насіння трави рідше, вам потрібно утримувати воду від надто швидкого випаровування. У більшості випадків шар мульчі є основним інструментом для зупинки випаровування, але це не спрацює для насіння трави. Мульча, як правило, занадто важка, щоб паростки трави могли пробитися крізь неї. Ось що потрібно зробити замість цього:

Крок 1: Розстеліть газон тонким шаром соломи.

Крок 2: Перед посадкою додайте в ґрунт компост, мульчу з листя або торф’яний мох.

Незалежно від того, чи ви вирощуєте абсолютно новий газон з нуля, чи просто хочете заповнити кілька ділянок, у вас є все, що вам потрібно для успішного посіву. Будьте обережні, щоб їх не змити, і пам’ятайте, що ваш ґрунт має бути вологим, а не схожим на болото.

Дотримуючись цих простих кроків, кожен може виростити здоровий, соковитий газон, який прикрасить Вашу ділянку

Читайте також: