газон зима

Як посіяти насіння трави зимою, щоб вона виросла?

15-12-2023 Katia Pastukh 81
  • Як посіяти насіння трави зимою, щоб вона виросла?

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Щоб мати чудовий газон, потрібно більше, ніж чудове насіння трави. Іноді для цього потрібно трохи зусиль. Одним із завдань, на якому люди завжди зосереджуються, є посів і повторний посів газонів.

Один із способів скоротити час і енергію, які потрібні для виконання цієї роботи, — посів взимку за допомогою процесу, відомого як сплячий посів.

Чи можна сіяти траву взимку?

Посів трави взимку можна проводити, і це називається посівом у стані спокою. Найкраще це робити в місцях із достатньою кількістю снігу та стабільно низькими температурами, які замерзають до весни.

Поки ви використовуєте різновиди трави, які можуть витримувати більш низькі температури, як-от:

  • мятлик луговий
  • деякі сорти райграсу
  • деякі високі віввсяниці

у вас не повинно виникнути проблем із посівом насіння взимку.

Насіння трави перебуватиме в стані спокою протягом зимових місяців, доки не відтане й не проросте, коли температура підвищиться.

Посів у стані спокою: як сіяти насіння трави взимку?

Посіяти траву взимку легко. Підготовка газону та ґрунту для насіння, яке ви хочете посіяти, потребує лише певної підготовки.

  • Косіть свій газон якомога коротше. Опустіть газонокосарку до найнижчого рівня та косіть її 2-3 рази, це називається скальпуванням газону.
  • Пройдіться по ділянці, яку плануєте посіяти, дротяними граблями, якомога більше дряпаючи поверхню ґрунту. Ваш газон готовий до посіву. Найкращий спосіб посіяти траву – це використовувати розкидач.
  • Підійде ручний розкидувач або колісна сівалка. Якщо ви можете зробити це до прогнозованого дощу - це ще краще. Тепер залишається лише дозволити природному процесу охолодження та потепління взимку зробити свою роботу.

У міру зсуву ґрунту насіння трави підтримуватиме контакт із землею, поглинатиме воду та почне проростати, коли температура підвищуватиметься.

Догляд за посіяною травою взимку

Посів у стані спокою працює не скрізь і може вимагати додаткового догляду в місцях, не ідеальних для цього методу посіву. Найважливішим для роботи посіву в стані спокою є волога.

Найкращі умови для посіву в стані спокою – це засніжена зими земля, яка не розтане до весни, або постійно низькі температури з великою кількістю опадів.

Якщо ви живете в місці, де не отримуєте ні того, ні іншого, можливо, вам доведеться час від часу обприскувати засіяну ділянку.

Іншою проблемою може бути захист засіяної ділянки, якщо вона не покрита снігом. Снігове покриття захищає насіння від поїдання дикою природою та рознесення вітром.

Покриття щойно засіяної ділянки тонким шаром соломи може допомогти захистити ваш газон, поки він не буде готовий до проростання навесні.

У будь-якому випадку посів у стані спокою — це чудовий спосіб заощадити ваш час, зусилля, а іноді й гроші, посіваючи газон і замінюючи дернову землю. Навіть необхідність зробити кілька додаткових кроків, щоб захистити насіння, посіяне взимку, ніщо в порівнянні з тим, щоб повторно засівати газон у спекотні літні місяці або викликати компанію, яка займається газонами, щоб зробити це за вас.

Популярні питання

Яке насіння трав найкраще використовувати для посіву під зиму?

Для підзимового посіву можна використовувати будь-яку траву, але найкращі варіанти, які дадуть вашому газону найбільші шанси на успіх, це райграс багаторічний або мятлик луговий.

Чи варто сіяти насіння трави перед зимою?

Різне насіння трави вимагає висіву в різний час, тому питання про те, коли потрібно садити певне насіння, залежить від виду, сорту або сорту. Зрештою, будь-яке насіння можна висаджувати в будь-який час з певним успіхом, але для досягнення найвищого успіху завжди дотримуйтеся рекомендацій щодо насіння, яке ви сієте.

Чи добре сіяти насіння трави до снігу?

Цей спосіб може мати як позитивні, так і негативні сторони. Сніг утримуватиме насіння у контакті з ґрунтом і дозволить йому взаємодіяти з ґрунтом природним шляхом, коли воно розширюється та стискається під час коливань температури. Негативними сторонами будуть нижчі показники схожості та ймовірність передчасних відлиг і проростання, а також пізні відлиги, мороз, що пошкодить щойно пророслу траву.

Читайте також: