дизайн ідеї

17 ідей дизайну для тіньово саду

14-05-2023 Katia Pastukh 398
 • 17 ідей дизайну для тіньово саду

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Ці ідеї для тіньового саду, пропозиції щодо рослин і фотографії надихнуть вас додати сміливі красиві кольори навіть у найтемніші куточки вашого двору.

Скориставшись цими порадами щодо дизайну, насолоджуйтеся сміливими красивими кольорами в тіньовому саду, де ваш двір отримує найменше сонця. Комбінуйте тіньовитривалі однорічники, багаторічники та кущі, щоб зробити кожен дюйм вашого двору приголомшливим місцем для відпочинку.

Додайте садову доріжку

Надійний спосіб покращити будь-який тінистий двір — розділяй і володарюй. Доріжка з бруківки створює відчуття мети та призначення серед маси хостів та інших листяних рослин. Доріжка, замульчована темною деревною стружкою, також стане приголомшливим елементом ландшафтного дизайну, коли її оточать декоративні трави.

Садіть менше трави, особливо в тінистих місцях

Кожен газон відчуває труднощі, якщо йому не вистачає світла. Тож замість того, щоб боротися з великою ділянкою зів’ялої трави у своєму дворі, збережіть лише невелику ділянку дерну та зробіть її елементом ландшафту, оточивши її тінистим садом. Або відмовтеся від трави і використовуйте тіньолюбні ґрунтопокривні рослини, такі як гейхера і аюга.


Зробіть тіньовий сад зоною відпочинку

Перетворіть невикористане тінисте місце у своєму дворі на прохолодний і стильний літній оазис, додавши лавку та кілька кущів квітів. Створивши тінистий куточок, це стане ідеальним місцем, щоб насолодитися келихом лимонаду в спекотні сонячні літні дні.


Використовуйте рослини з різними текстурами

Додайте ефект драматичності своєму тіньовому саду, навіть без квітів, комбінуючи рослини з різною структурою та кольорами листя. Простий спосіб створення текстурних комбінацій – поєднання листя з протилежними характеристиками. Наприклад, рута золота лугова є приголомшливим контрастом з анемоною, пурпурнолистими кораловими дзвіночками та крупнолистими зонтичними рослинами.


Яскраві кольори рослин

Відтінки жовтого і золотого сяють в тіні, тому використовуйте їх для підсвічування тьмяних місць в саду. Також в компазицію можна додати яскравих кольорів, посадивши квіти або кущі з кольоровим листям.


Використовуйте тіньолюбні ґрунтопокривні рослини

Скористайтеся перевагами низькорослих ґрунтопокривних рослин, які витісняють бур’яни, щоб полегшити догляд за вашим тіньовим садом. Як бонус, багато типів забезпечують привабливий кольоровий килим, який може додати живий шлях до вашого ландшафту. Наприклад, ця золота повзуча Калізія практично світиться під рослинами синіх хост, пурпурного колеуса та чорної трави мондо.


Посадка квітучих кущів

Багаторічники, такі як хоста, завжди популярні для тіньових садів, але не забувайте про широкий вибір квітучих кущів, щоб наповнити тіньові місця кольором, текстурою та висотою. Наприклад, різноманітні азалії та рододендрони створюють великий весняний ефект, а їхнє вічнозелене листя зберігає гарний вигляд саду взимку.


Додайте водні елементи

Встановіть струмок або іншу водну споруду, щоб надати вашому тіньовому саду екстрасенсорної привабливості завдяки шуму джурчання води. Простий фонтан і циркуляційний насос — все, що потрібно, щоб створити чарівний сад.

  

Використовуйте архітектурні елементи

Шукайте веселі, унікальні об’єкти, щоб зробити свій сад більш цікавим. Встановіть круглі жорна, старі бочки в якості контейнерів та різні матеріали для мощення. Вони додають химерності та є чудовим акцентом на рослинах.


Додайте тіньолюбиві однорічники

Виберіть однорічники, щоб створити колір у тінистих місцях. Однорічні рослини є ідеальним доповненням для тіньового саду, оскільки вони цвітуть усе літо. Найпопулярніші сорти включають немофілу, бальзамін, торенію, броваллію, бегонію тощо.


Використовуйте бордюрні рослини

Облямуйте свої грядки та бордюри цікавими рослинами та матеріалами, адже вони додають бордюрам кольору та текстури. Шукайте архітектурні елементи, які відображають вашу індивідуальність.


Створюйте цікаві комбінації рослин

Прикрасьте свій тіньовий сад кількома приголомшливими комбінаціями рослин, які стануть центром уваги. Хости зазвичай мають грубу текстуру, тому ви не помилитесь, змішавши їх із рослинами тонкої текстури.


Садіть у великих кількостях

Майже всі види рослин виглядають краще у великих групах, ніж окремо. Масова посадка не обов’язково означає вирощування лише одного сорту. Ви можете поєднати кілька сортів, але не варто використовувати більше 5.


Використовуйте багаторічні ліани, щоб додати кольору

Вирощуйте багаторічні ліани, щоб додати додатковий шар кольору вашому тіньовому саду. Менші ліани, такі як клематиси, часто із задоволенням піднімаються по стовбуру малих і середніх дерев. Більші виноградні лози ідеально підходять для покриття стіни або створення ширми для конфіденційності.


Трьома найкращими ліанами для тінистих місць є:

 • Кампсіс (Текома)
 • плетиста гортензія
 • дівочий (дикий) віргінський виноград.

Зверніть увагу на садові форми

Перейдіть за межі кольору та текстури, щоб зробити свій сад справжнім експонатом. Використовуйте форми рослин, щоб привернути увагу. Наприклад, щільно підстрижена жива огорожа з самшиту контрастує з більш пухкими рослинами, повторюючи плавні лінії теракотової урни.


Посадіть тіньовитривалі дерева

Створюйте багатошаровість, щоб ваш сад був цікавим. У багатьох тіньових садах під кронами високих дерев ростуть відносно низькі багаторічні рослини, такі як хоста, криваве серце та астильба. Подолайте розрив, використовуючи високі кашпо або архітектурні елементи, такі як стовпи, або виростіть тіньовитривалі дерева та кущі, щоб надати вашому саду різної висоти.


До тіньовитривалих можна віднести такі дерева та кущі:

 • тсуга канадська
 • блакитна ялина
 • калина
 • давидія
 • кизил
 • вишня
 • яблуня
 • слива
 • липа
 • клен

Виберіть кольорову гаму

Збільшіть силу кольору у своєму тіньовому саду, вибравши лише один або два відтінки. Цей сад, наприклад, покладається на тони рожевого та бордового від гортензій, імпатієнсів та листя японського клена. Завдяки широкому асортименту доступних тіньових рослин ви можете створити тему майже будь-якого кольору.


Читайте також: