Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 574Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 575Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 576 Як очистити глиняні горщики для квітів?

прибирання

Як очистити глиняні горщики для квітів?

25-11-2023 Katia Pastukh 258
 • Як очистити глиняні горщики для квітів?

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Глиняні горщики є популярним вибором для контейнерного садівництва не лише через їхній гарний помаранчевий відтінок, але й через їх поглинання, що допомагає запобігти надмірному поливу. Але абсорбуючі властивості глиняного горщика також роблять матеріал схильним до утворення мінеральних відкладень, оскільки глина вбирає добрива та воду. Ці мінеральні відкладення, а також ріст водоростей можуть бути згубними для рослин.

У цій статті ви знайдете покрокові інструкції щодо очищення глиняних горщиків, щоб підготувати їх до нового сезону посадки або коли їх потрібно спустошити та помістити на зберігання. Крім того, є ознаки, на які варто звернути увагу, які вказують на те, що глиняний горщик потрібно продезінфікувати перед повторним використанням або зберіганням, а також кілька методів на вибір, коли мова йде про стерилізацію цих контейнерів для вирощування.

Регулярний догляд за глиняними горщиками допоможе зберегти їх колір. Здебільшого, очищення глиняного горщика передбачає видалення старого ґрунту та сміття, а також миття горщика в розчині засобу для миття посуду, так само, як ви миєте горщик, який використовується для приготування їжі.

Однак з часом білі мінеральні відкладення від рослинної їжі та жорсткої води, а також ріст зелених водоростей, пліснява та пліснява накопичуватимуться на глині, затуляючи її прекрасний помаранчевий відтінок і роблячи сам горщик непривітною посудиною для життя рослин. . Мінеральні відкладення, зокрема, можуть позбавити рослини води, що призведе до зневоднення або опіків. Хоча деякі садівники віддають перевагу більш сільському вигляду заплямованих і зістарених глиняних горщиків, частини з зеленими або білими плямами слід продезінфікувати після чищення, щоб переконатися, що рослини не зневоднюються від тривалого впливу мінеральних відкладень.


Як часто треба мити глиняні горщики?

Глиняні горщики і всі садові контейнери та інструменти — слід ретельно очистити після обробки хворих або заражених шкідниками рослин. Їх також слід очистити в кінці вегетаційного періоду, коли рослину видалено, або якщо вони були придбані вживаними і містив рослину в іншому місці вирощування.

Як очистити глиняний горщик?

Очищення глиняного горщика схоже на миття посуду. Після очищення горщиків огляньте їх, щоб визначити, чи потрібно їх дезінфікувати перед повторним наповненням або зберіганням.

Що вам знадобиться?

Обладнання / Інструменти

 • Щітка для чищення з жорсткою щетиною

Матеріали

 • Маска проти пилу
 • Захисні рукавички
 • Засіб для миття посуду
 • Дезинфікуючі засоби (за бажанням)

Інструкції

Видаліть землю

Почніть з видалення та утилізації старого ґрунту та будь-яких рослинних залишків з горщика. Потім скористайтеся щіткою з жорсткою щетиною, щоб видалити будь-який ґрунт, який прилип до стінок або дна горщика. Для цієї роботи рекомендується надягати протипилову маску та захисні рукавички. Крім того, скористайтеся садовим шлангом, щоб видалити застиглий бруд.


Замочіть горщики в розчині миючого засобу

Визначте місце, достатньо велике, щоб повністю занурити горщик або горщики у воду, наприклад, кухонну раковину, господарську раковину, велике відро або навіть ванну. Наповніть раковину теплою водою та додайте кілька крапель миючого засобу для посуду, щоб отримати розчин миючого засобу. Помістіть глиняні горщики в розчин миючого засобу.

Пошкрябайте горщики

Використовуйте щітку з жорсткою щетиною, мочалку зі сталевого ворсу або губку для чищення, щоб почистити горщики.


Промийте горщики

Злийте миючий розчин і добре промийте горщики в чистій воді. Огляньте горщики на наявність залишків рослин або соляних плям: плями від рослин виглядатимуть зеленими, а плями від солі – білими. Якщо ознаки того чи іншого залишаються після чищення, дотримуйтесь інструкцій  щодо дезінфекції горщиків.


Продезінфікуйте горщики (необов’язково)

Якщо після чищення на глиняних горщиках є ознаки залишків рослин або соляних плям, продезінфікуйте їх перед повторним наповненням або зберіганням. Щоб продезінфікувати горщики шляхом замочування, приготуйте розчин рівних частин білого дистильованого оцту та води та замочіть горщики щонайменше на 30 хвилин. Потім вийміть горщики з розчину оцту, викиньте його та дайте горщикам повністю висохнути на сонці, перш ніж наповнювати свіжим ґрунтом і рослинами або зберігати. Крім того, глиняні горщики можна продезінфікувати, помивши їх у верхній полиці посудомийної машини або обприскавши дезинфікуючим засобом.


Наповніть або зберігайте горщики

Якщо ви відразу заповнюєте глиняний горщик після очищення, залиште його вологим, оскільки сухий горщик буде висмоктувати вологу з ґрунту. Якщо ви будете зберігати горщик після очищення, дайте йому повністю висохнути; ніколи не зберігайте мокрий або вологий глиняний горщик.

Зберігайте глиняні горщики ободом донизу в приміщенні та, якщо це можливо, не кладіть їх один в інший. Якщо їх потрібно скласти в стопку, помістіть шматки газети між ними, щоб запобігти їх злипанню, яке може спричинити пошкодження, коли вони розділені.

Дезінфекція глиняних горщиків

Очищення та дезінфекція або стерилізація глиняних горщиків — це дві різні речі. Перед дезінфекцією горщика важливо спочатку очистити його, видаливши бруд і сміття. Очистивши горщик, його можна продезінфікувати одним із двох методів.

Спосіб 1: Дистильований оцет

Замочити горщики в дезинфікуючому розчині. Хоча для цього можна використовувати розчин однієї частини хлорного відбілювача на дев’ять частин води, дистильований білий оцет є кращим вибором, оскільки він є безпечнішим, ніжнішим миючим засобом, який настільки ж ефективний. Незалежно від того, який дезінфікуючий розчин ви виберете, ніколи не змішуйте хлорний відбілювач з оцтом, оскільки це створює небезпечну хімічну реакцію, яка призводить до утворення токсичних газів.

Щоб продезінфікувати горщики шляхом замочування, приготуйте розчин рівних частин білого дистильованого оцту та води та замочіть горщики щонайменше на 30 хвилин. Потім вийміть горщики з розчину оцту, викиньте його та дайте горщикам повністю висохнути на сонці, перш ніж наповнювати свіжим ґрунтом і рослинами або зберігати.


Спосіб 2: Ізопропіловий спирт

Дезинфекція горщиків горщики ізопропіловим спиртом відбувається наступним чином:

 • Виберіть ізопропіловий спирт із концентрацією 70% або вище.
 • Після того, як теракотові горщики вимито, занурте горщики в нерозбавлений спирт або помістіть спирт у пляшку з пульверизатором і покрийте горщик зсередини та зовні.
 • Дайте горщикам висохнути на повітрі.


Спосіб 3: Фенольний дезинфікуючий засіб

Продезінфікуйте теракотові горщики фенольним дезінфікуючим засобом:

 • Перевірте етикетку та виберіть дезінфікуючий засіб, який містить щонайменше 0,1% активного інгредієнта алкілдиметилбензиламоній сахаринату. Дезінфікуючий засіб Lysol — це одна торгова марка, яка добре працює.
 • Не розбавляйте дезінфікуючий засіб. Змочіть або обприскайте всі поверхні горщика дезінфікуючим засобом.
 • Дайте горщику висохнути на повітрі.


Спосіб 4: Посудомийка

Ще один спосіб продезінфікувати глиняні горщики після очищення — помити їх на верхній полиці посудомийної машини, оскільки тепло від посудомийної машини усуне мінеральні відкладення та залишки рослин.

Читайте також: