кімнатні рослини догляд зима

Догляд за кімнатними рослинами взимку

23-11-2023 Katia Pastukh 91
  • Догляд за кімнатними рослинами взимку

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Ваші кімнатні рослини не захищені від небезпечних для життя проблем взимку, навіть якщо вони живуть у кліматі з регульованою температурою. Кімнатні рослини, незалежно від того, чи це кімнатні рослини, які вирощують цілий рік, чи рослини, які ви перенесли в приміщення перезимувати, можуть зазнавати впливу кількох факторів зимового стресу, зокрема температур, що коливаються від денної спеки до вечірньої прохолоди, сухого повітря та короткого дня, що зменшує кількість світла, яке вони отримують. Щоб ваші кімнатні рослини процвітали, змініть догляд за ними в прохолодні місяці року.

Поради перед початком роботи

Різні види рослин можуть суттєво відрізнятися за потребами догляду взимку, тому завжди проводите невелике дослідження, щоб дізнатися про особливі потреби ваших рослин. Наступні поради пропонують гарне загальне керівництво, але точні потреби амариліса чи пуансеттії, наприклад, будуть відрізнятися від швидкого лазання потосу або горщикової герані, яка приходить у приміщення на зиму.


Загалом намагайтеся імітувати зимові умови регіонів, де ці види є місцевими. Наприклад, рослини, що походять із тропіків джунглів, де незначна різниця між умовами взимку та влітку, часто не мають такого самого періоду спокою, як рослини, що походять із більш помірних зон. Хоча існують деякі загальні вказівки, пам’ятайте, що метою завжди є імітація природного зовнішнього зимового середовища існування рослини, наскільки це можливо.

Що вам знадобиться?

Обладнання / Інструменти

  • Оприскувач для рослин
  • Зволожувач кімнати
  • Лійка
  • Додаткові світильники для росту (за потреби)

Налаштуйте режим поливу

Це може здатися нерозумним, але більшості кімнатних рослин потрібно менше води взимку. Хоча це правда, що повітря взимку сухіше, у холодні місяці рослини ростуть повільніше; деякі навіть повністю сплять. Таким чином, рослинам потрібно менше води, щоб підтримувати зволоження, а надмірний полив може призвести до загнивання коренів. Майте на увазі, що різні рослини мають різну потребу у воді: посухостійкі кактуси та інші сукуленти можуть не потребувати поливу взагалі, тоді як деякі тропічні рослини можуть потребувати більш регулярного поливу.


Поверхня ґрунту може висихати швидше протягом зимових місяців, але це не є хорошим показником того, що рослина потребує води. Просуньте палець у ґрунт, щоб визначити, чи він сухий на 2-3 см вглиб — саме тоді настав час дістати лійку.

Не поливайте кімнатні рослини холодною водою

Використовуйте воду кімнатної температури, щоб не пошкодити коріння рослини. Водопровідна вода може бути дуже холодною в деяких зимових кліматичних умовах, тому дайте воді настоятися кілька годин, перш ніж поливати рослини. Поступове нагрівання таким чином також дозволяє розчиненим газам, таким як хлор, випаровуватися з води.

Зміна рівня вологості

Низький рівень вологості може бути найбільшою перешкодою, яку кімнатні рослини повинні подолати взимку. Рівень вологості в опалювальних будинках взимку може знизитися до 10-20%, а рослини віддають перевагу рівню, ближчому до 50%. Якщо у вас вдома є зволожувач повітря, перемістіть рослини туди, де вони будуть користуватися його перевагами. Якщо у вас немає зволожувача повітря, підвищте рівень вологості іншим способом.

Почніть з об’єднання рослин у групи. Рослини природним чином виділяють воду через листя шляхом транспірації, тому, згрупувавши їх разом, ви зможете використовувати цю вологу з користю. Ванні кімнати та кухні є найкращими кімнатами для збору рослин, оскільки вони вбирають вологу від душу та приготування їжі.

Іншим хорошим варіантом є старий трюк розміщення рослин на піддоні з водою або біля нього. Але не дозволяйте рослинам "сидіти" прямо у воді. Помістіть гальку або каміння в піддон, щоб підняти дно горщиків над рівнем води в піддоні, і поставте горщики на каміння. Це підвищить рівень вологості, не викликаючи гниття коренів.

Розпилення, як правило, краще сприяє тому, щоб садівник відчував себе добре, а не приносив користь рослинам. Ви можете подумати, що ви трохи полегшуєте свої рослини, але туман — це лише тимчасовий вибух вологи. Щоб бути ефективним, вам потрібно використовувати рослинний розприскувач кілька разів на день, щоб дійсно побачити будь-яку користь, оскільки температура в приміщенні швидко випаровує вологу. Якщо у вас є лише пара рослин, і ви думаєте, що будете дуже сумлінно розпилювати, спробуйте. Кімнатну рослину важко перепорошити. Під час вологого літа запотівання рослин може призвести до грибкових проблем, але це не повинно бути проблемою взимку.

Зверніть увагу на температуру

Більшості рослин, як і людям, комфортно при температурі вдень від 18-20°С і вночі вище 10°С.

Щоб забезпечити це своїм рослинам, тримайте їх подалі від холодних протягів і джерел тепла, таких як радіатори, печі, каміни та електронні пристрої. Коливання температури можуть вбити кімнатні рослини так само легко, як і тривалі періоди спеки чи холоду.


Слідуйте за сонцем

Взимку не тільки менше годин сонячного світла, але й промені потрапляють під меншим кутом. Можливо, вам доведеться перемістити кімнатні рослини в більш освітлене місце або навіть додати додаткове освітлення. Хорошим місцем є вікно, що виходить на південь або захід, яке залишається сонячним протягом усього дня. Однак не пересувайте рослини занадто близько до морозного вікна, оскільки вони можуть отримати протяг.

Повертайте горщики приблизно на 1/4 оберту щоразу, коли поливаєте рослини. Це гарантує, що всі сторони рослини отримають трохи сонця та ростуть рівномірно, а не деякі гілки, які витягуються, щоб досягти світла.


Порада

Шари пилу на листках рослин також можуть зменшити кількість світла, яке вони отримують. Протирання листя вологою ганчіркою видалить цей пил і забезпечить рослинам кращий доступ світла взимку.

У місцях, де зимове сонце майже відсутнє взимку, і рослини повинні отримувати більшу частину світла від додаткового освітлення, вони повинні бути піддані освітленню протягом більш тривалого часу. Якщо рослині потрібно 6 годин прямого сонячного світла, їй може знадобитися 12 або 14 годин додаткового світла, щоб забезпечити рівну кількість енергії. Світло для вирощування значно менш інтенсивне, ніж пряме сонячне світло, тому рослини потребують більш тривалого впливу, щоб отримати достатню кількість енергії.

Посадіть кімнатні рослини на "дієту"

Більшість кімнатних рослин не потребують добрива взимку, оскільки вони не так активно ростуть. Годування їх зараз просто порушить їхній природний цикл, тому припиніть годування до ранньої весни. Коли ви починаєте помічати ознаки нового росту або наявне листя починає зеленіти, відновіть підгодівлю, щоб дати їм поштовх до вегетаційного періоду.

Деякі тропічні рослини, особливо в'юнкі ліани або ліани, ростуть досить активно всю зиму, і вони все ще можуть потребувати певних підживлень, хоча зазвичай у зменшених нормах.


Читайте також: