фікус ґрунт

Найкраща ґрунтова суміш для фікуса Лірата

06-02-2024 Katia Pastukh 458
 • Найкраща ґрунтова суміш для фікуса Лірата

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Хоча фікуси мають репутацію складних у догляді, варто спробувати додати одну з цих красунь у свій дім. Один із способів гарантувати, що ваш фікус Лірата залишиться щасливим, це вибрати правильну суміш ґрунту. У цій статті ми розповімо про те, як приготувати найкращу ґрунтосуміш для фікуса Лірата вдома, а також про деякі готові суміші, які можна купити в магазині.

Який ґрунт потрібно для фікуса Лірата?

 • Добре дренований ґрунт: переконайтеся, що ваша ґрунтова суміш добре дренує, щоб запобігти одній із найпоширеніших проблем, пов’язаних із фікусом – гниллю коренів. Я завжди провітрюю ґрунт, додаючи перліт, пісок або кору, щоб покращити дренаж.
 • Злегка кислий рН: інжир з листя скрипки віддає перевагу злегка кислим рН приблизно від 5,5 до 7,0. Це типово для багатьох сумішей для внутрішнього заливання, але все одно варто перевірити. Якщо ваш грунт занадто лужний, ви можете змінити його торф’яним мохом, який є кислим. І навпаки, якщо він занадто кислий, можна додати подрібнений вапняк.
 • Органіка: додайте органічні матеріали, такі як компост, щоб забезпечити поживними речовинами та покращити структуру ґрунту.
 • Аерація: коріння потребують кисню так само, як і води. Ущільнений ґрунт може задушити коріння, що призведе до нездорової рослини. Для поліпшення аерації додайте кору орхідеї, перліт або грубий пісок. Це допоможе з дренажем і забезпечить коріння достатньо повітря.
 • Пересадка кожні 1-2 роки: у міру зростання фікуса коріння можуть зав’язуватися в горщиках. Регулярна пересадка кожні 1-2 роки може допомогти їм завжди мати свіжий, багатий поживними речовинами ґрунт для росту.


Основні компоненти ґрунтосуміші

Створити заливну суміш для фікуса легко. Все, що вам потрібно, це кілька звичайних матеріалів, які можна знайти в більшості садівничих магазинів:

Торф'яний мох сфагнум

Це природний матеріал, який забезпечує як утримання води, так і дренаж. Торф’яний мох забезпечує вашим рослинам доступ до необхідної води, а також забезпечує аерацію.

Кокосова койра

Виготовляється з волокнистої кокосової лушпиння. Його текстура та властивості схожі на торф’яний мох, але з часом він більше ущільнюється.

Перліт

Він чудово підвищує аерацію та дренаж ґрунтової суміші. Ця речовина є різновидом вулканічного скла, яке було нагріте до розширення.

Органічний ґрунт для горщиків

Зазвичай його виготовляють із матеріалів, включаючи компост, торф’яний мох і кору. Він може містити додані поживні речовини у вигляді таких матеріалів, як кров’яне та кісткове борошно. Не всі ґрунти для горщиків однакові, тому спробуйте кілька, доки не знайдете той, який вам подобається.


Рецепт ґрунтосуміші для фікуса Лірата

Наступна суміш ґрунту забезпечить чудову аерацію та дренаж, а також забезпечить вашому фікусу місце для закріплення та джерела поживних речовин. Оскільки всі органічні ґрунти для горщиків дещо відрізняються, з часом вам, можливо, доведеться трохи змінити цей рецепт.

Для створення найкращої ґрунтосуміші для вашого фікуса, вам знадобиться:

 • 2 частини органічного грунту
 • 1 частина перліту
 • 1 частина торфу сфагнуму або кокосової койри

Знайдіть великий контейнер, де ви можете змішати свої матеріали. Додайте три матеріали у вказаному вище співвідношенні. Додайте трохи води, щоб ґрунтова суміш була вологою, але не мокрою, а потім ретельно перемішайте. Після того як все добре перемішано, ви можете наповнювати горщики і починати посадку.

Магазинна суміш

Ви можете використовувати попередньо змішану суміш для заливки, якщо у вас немає часу або місця для приготування суміші вдома. Коли ви шукаєте ґрунтосуміш для фікуса, переконайтеся, що на ній зазначено, що вона добре дренується.

Уникайте сумішей, які містять велику кількість піску, наприклад, призначених для кактусів або сукулентів.


Чому ґрунт має значення?

Ґрунт — це не просто те, що утримує рослини на місці. Коли ви обираєте ґрунт, потрібно, щоб він забезпечував наступне:

 • Місце для закріплення та підтримки зростання
 • Правильний газообмін
 • Доступ до води
 • Контроль температури
 • Поживні речовини

Оскільки всі види рослин дещо відрізняються, вам потрібно вибрати ґрунтову суміш, яка підходить для кожного виду рослин.

Ознаки використання неправильного ґрунту для фікуса

Неправильна суміш ґрунту може спричинити різні проблеми з фікусом. Якщо ви бачите будь-який із наведених нижче симптомів, це може означати, що ви використовуєте невідповідну суміш.

Пониклі листя

Пожовтіння, поникання або опадання листя може бути ознакою того, що вашій рослині забагато або недостатньо води. Навіть якщо ви поливаєте свою рослину через, здавалося б, належні проміжки часу, неправильна суміш ґрунту може призвести до проблем.

Якщо ваша суміш не містить матеріалів, які сприяють хорошому дренажу, ваша рослина може стояти у воді кілька днів. Це може призвести до загнивання коренів, не даючи рослинам отримати необхідну воду. Крім того, якщо ви використовуєте ґрунтову суміш, яка ледь утримує воду, ваші рослини не зможуть поглинати воду.

Умови поганого освітлення також можуть бути причиною опадання листя. Можливо, вам доведеться розглянути питання про обрізання листя фікуса ліроподібного, щоб боротися з листям, що минули або гниють.

Коричневі плями

Коричневі плями є поширеною проблемою на інжирі. Однією з найімовірніших причин появи цих непривабливих плям є надмірний полив.

Навіть якщо ви поливаєте свої рослини кожні кілька тижнів, вони все одно можуть бути у воді. Грунтові суміші з поганим дренуванням можуть призвести до того, що ваші рослини стоять у воді протягом кількох днів, що призведе до появи коричневих плям.

Опадає листя

Ще один можливий показник кореневої гнилі. Коренева гниль найчастіше виникає при використанні суміші для горщиків із поганим дренуванням, що призводить до того, що ваша рослина сидить у воді.


Важливість добре дренованого ґрунту для фікуса Лірата

Фікус Лірата ненавидить сидіти у воді. Хоча занадто частий полив може призвести до проблем, іншою поширеною причиною кореневої гнилі є використання неправильного ґрунту для горщиків.

Коли ви обираєте ґрунт для ліроподбного фікуса, вам потрібно переконатися, що він добре дренується. Це означає, що коли ви наливаєте воду в ємність, надлишок має витікати через дно каструлі. Навіть коли ваш ґрунт повністю насичений, він все ще повинен містити повітряні кишені.

Який рН ґрунту найкращий для фікуса ліроподібного?

Рослини фікуса (включаючи свіжорозмножені рослини) найкраще ростуть у ґрунті з слабокислим рН між 5,5-7,0. Однак вони не надто вибагливі й можуть витримувати pH, який трохи виходить за межі цього діапазону.


Як форма горщика та розмір рослини впливають на вибір ґрунту?

Форма горщика та розмір рослини не вплинуть на вибір ґрунту. Рослини фікуса всіх розмірів у всіх типах горщиків віддають перевагу подібному ґрунту для горщиків.

Однак ці два фактори впливатимуть на те, як часто ви повинні поливати свою рослину.

Дорослим рослинам у великих горщиках знадобиться більше води, ніж маленьким рослинам у маленьких горщиках. Однак вам може знадобитися частіше поливати горщики меншого розміру, оскільки ґрунт у них швидше висихає.

Важливо пам’ятати, що завжди вибирайте суміш для горщиків із хорошим дренажем і регулюйте свій графік поливу відповідно до неї.


Найкращий ґрунт для пересадки фікуса

Коли прийде час пересаджувати ваш фікус Лірата, використовуйте суміш для заливки з тими ж якостями, які згадані вище.

Завжди змінюйте ґрунт, коли пересаджуєте рослини, щоб усунути проблеми з ущільненням і хворобами.

Поширені питання

Який рН ґрунту найкращий для фікуса Лірата?

Фікуси Лірата найкраще почуваються на ґрунті з слабокислим pH. Пам'ятайте, що нейтральний рН становить 7,0 - будь-яке число нижче цього вважається кислотним. Фікуси Лірата найкраще ростуть у суміші з pH 5,5-7,0.

Як змішати ґрунт для фікуса Лірата?

Щоб приготувати ґрунтову суміш для фікуса ліроподібного, додайте всі інгредієнти у велику ємність, а потім полийте до вологості. Ретельно перемішайте елементи, а потім наповніть горщик.

Чи люблять фікуси Лірата вологий ґрунт?

Фікуси Лірата найкраще почуваються в горщиковій суміші, яка утримує деяку кількість вологи, але дуже добре стікає. Переконайтеся, що ваша ємність для горщика має дренажну систему, щоб надлишок води міг розсіюватися під час циклів поливу.


Читайте також: