орхідея

Горщики для орхідей: все, що потрібно знати

20-11-2023 Katia Pastukh 325
  • Горщики для орхідей: все, що потрібно знати

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Незалежно від того, пересаджуєте ви горщик або шукаєте ідеальний горщик для своєї орхідеї, дотримуйттесь порад нижче, щоб допомогти вашим квітам процвітати.

Квіти привертають усю увагу, коли мова йде про орхідеї, але цвітіння, схоже на метелика, підтримується набором основних елементів. Чудовий горщик знаходиться біля верхньої частини списку допоміжного персоналу для орхідей. Найкращі горщики для орхідей сприяють росту, звільняючи місце для розквіту тривалого цвітіння.

Як ростуть орхідеї в природі

Вибираючи горщик для орхідеї для улюбленого цвітіння, орієнтуйтеся на те, як ростуть орхідеї в дикій природі. Більшість орхідей є епіфітами в їхніх рідних середовищах, схожих на джунглі. Ці наполегливі рослини чіпляються за стовбур або гілку дерева та збирають вологу та поживні речовини з повітря, дощу та сміття, яке накопичується навколо їхніх кореневих зон. У джунглях ви знайдете орхідею фаленопсис, що росте на гілці дерева, а її коріння піддаються впливу руху повітря, дощу та вологості. Найкращі горщики для орхідей імітують ці вологі, але добре дреновані умови, водночас сприяючи легкому надходженню кисню в горщик і з нього.

Чому горщики для орхідей мають отвори?

Горщики для орхідей в першу чергу призначені для чудового дренажу. Коли рослини поливають, надлишок вологи повинен мати можливість вільно витікати з суміші для горщиків орхідей у хорошому контейнері. Може здатися, що вода витікає з ємності занадто швидко, швидше, ніж коріння може її ввібрати. Це нормальна діяльність для чудового контейнера для орхідей. Орхідеї та кімнатні рослини найчастіше гинуть від надмірного поливу. Контейнер із швидким дренуванням допомагає власникам орхідей із добрих намірів не вбити свою орхідею з доброї волі.

Знайдіть контейнер для орхідей, який має багато невеликих дренажних отворів на дні. Чудовий горщик для орхідеї може навіть мати отвори з боків ємності. Ці бічні отвори сприяють дренажу води та заохочують рух повітря навколо кореневої системи рослини. Рух повітря навколо кореневої системи рослини в горщику імітує вітер і бриз, які постійно обтікають кореневу систему орхідеї в природі. Дренажні отвори збоку контейнера не обов’язкові, але вони є чудовим доповненням до горщика для орхідеї.

Матеріали горщиків для орхідей

Від пластику до сітки, кераміки та теракоти, горщики для орхідей виготовляються з усіх видів матеріалів. Не будьте перевантажені вибором. Якщо горщик має багато дренажних отворів, він, ймовірно, хороший горщик для вирощування орхідей. Різні види матеріалу мають певні переваги. Ось короткий перелік найпопулярніших.

Глиняні горщики для орхідей


Глиняний горщик з отворами дозволяє повітрю і воді вільно проходити крізь стінки. Їх пориста природа означає, що середовище для орхідей висихає швидше, тому вам, імовірно, доведеться поливати частіше. Теракотові глиняні горщики особливо популярні серед любителів орхідей.

Пластикові горщики для орхідей


Легкі, майже незнищувані та недорогі пластикові горщики для орхідей доступні будь-яких форм, розмірів і кольорів. Вибираючи пластиковий горщик для орхідеї, обов’язково вибирайте такий, який має велику кількість дренажних отворів відповідно до розміру ємності.

Прозорі пластикові горщики популярні серед деяких садівників орхідей. У природі коріння орхідей часто піддаються впливу світла. Прозорі пластикові горщики імітують ці умови. Ці типи горщиків особливо корисні, якщо ви схильні до надмірного поливу орхідеї. У прозорому пластиковому горщику перед поливом легко побачити, чи вологе середовище для горщика.

Керамічні горщики для орхідей


Керамічні горщики, прикрашені різнокольоровою глазур’ю або творами мистецтва, чудово доповнять будь-яку кімнату. Якщо керамічний контейнер не обладнаний дренажем, посадіть орхідею в простий пластиковий горщик і встановіть посаджений контейнер всередину керамічного горщика. Під час поливу вийміть орхідею з керамічного горщика, щоб стекла зайва вода.

Сітчасті горщики для орхідей


Плетені пластикові або волокнисті горщики найбільше нагадують те, як багато орхідей ростуть у природі. Ці контейнери, схожі на кошики, вільно утримують коріння орхідей і середовище для горщиків, дозволяючи повітрю та воді легко проходити. Сітчасті горщики найкраще використовувати у вологому середовищі, щоб рослини не висихали занадто швидко.

Найкращий розмір горщиків для орхідей

Найкраще орхідеї ростуть у тісних ємностях. Вибираючи новий горщик для орхідеї, шукайте контейнер, який трохи більше попереднього горщика. Зрештою, горщик має бути приблизно такого ж розміру, як і переплутана маса коренів.

Занадто великі горщики будуть заповнені надлишком рослинного середовища, яке має тенденцію утримувати воду та підтримувати кореневу зону орхідеї занадто вологою.

Як пересадити орхідею?


Пересаджувати орхідеї рекомендуєтьс кожні 1-3 роки. Суміш для горщиків з часом розпадеться, не дозволяючи їй фізично підтримувати рослину, а також забезпечувати поживними речовинами. Крім того, здорові, активно зростаючі орхідеї дадуть м’ясисті нові корені та з часом переростуть горщик.

Пересадити орхідею в горщик просто і займає всього кілька хвилин. Думайте про це скоріше як про розбирання рослини та повторне збирання її в новому горщику, а не про традиційний процес посадки. Ось швидкі кроки:

  • Використовуйте секатор, щоб обрізати стебло квітки біля основи рослини.
  • Вийміть рослину з горщика, обережно потягнувши коріння, щоб звільнити її.
  • Якщо коріння щільно прилягають один до одного, обережно розпушіть їх і розправте.
  • Видаліть мертві або пошкоджені корені. Здорове коріння тверде і сірого або зеленого кольору.
  • Приберіть щіткою будь-яку суміш для горщиків, яка прилипла до коренів.
  • Наповніть новий горщик сумішшю, призначеною для орхідей.
  • Помістіть орхідею в горщик і обережно нанесіть суміш навколо коренів.
  • Добре полийте рослину.

Читайте також: