орхідея пересадка

Посадка орхідей: як пересадити орхідею?

19-12-2023 Katia Pastukh 73
  • Посадка орхідей: як пересадити орхідею?

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Орхідея може довгий час щасливо жити в горщику, цвітучи сезон за сезоном, але кожні кілька років вам доведеться пересаджувати рослину. Середовище для вирощування з часом руйнується і не може належним чином закріпити рослину або забезпечити її необхідними поживними речовинами. Орхідея також може перерости свій горщик, або кашпо, в якому була орхідея, може не бути оптимальною посудиною для рослини. (Ви можете придбати спеціальні горщики для орхідей, які мають додаткові дренажні отвори.)

Знайте, як доглядати за орхідеєю, а також коли і як пересаджувати її, щоб ваша орхідея залишалася щасливою та здоровою.

Оптимальні умови для вирощування орхідей

Ці рослини процвітають при сильному освітленні, але не під прямим сонячним світлом пізньої половини дня (хоча дендробіуми витримують більше сонця). Їм також потрібна висока вологість і приплив повітря навколо коренів. Їм потрібні регулярні періоди сушіння, які чергуються з рясним поливом. Найкраще орхідеї почуваються при температурі вище 50 градусів, але нижче 85 градусів.

Чим ближче ви зможете наблизитися до створення цих умов, тим більше успіху та кращого цвітіння ви матимете.


Більшість куплених в магазині орхідей поставляються упакованими в дешеві пластикові горщики з корінням, упакованим у змочений мох. Очевидно, що це порушує два головних правила успішного зростання. Навколо коренів немає потоку повітря, і коріння ніколи не дають можливості повністю висохнути. Таким чином, рослина не може дихати і загнивання коренів неминуче.

Коріння орхідей - це вузькоспеціалізовані органи, призначені для швидкого вбирання води та дихання. Вони не витягують поживні речовини з ґрунту.

Як пересадити орхідею?

Перший крок до будь-якої купленої в магазині орхідеї – насолодитися її цвітінням.

Не намагайтеся пересадити квітучу орхідею

Після закінчення цвітіння стерильними ножицями зріжте мертвий квітковий колос і пересадіть рослину. Орхідеї слід висаджувати в спеціальні горщики для орхідей та суміші для орхідей. Горщики для орхідей мають широкі дренажні щілини, щоб вода буквально стікала крізь горщик. Вони широко доступні. Суміш для заливки орхідей зазвичай складається з кількох дрібних інгредієнтів, включаючи соснову кору, деревне вугілля та навіть пінопласт.

Щоб пересадити орхідею в горщик, виконайте такі дії:

Вийміть орхідею з горщика

Вийміть квітку з пластикового горщика й обережно видаліть якомога більше моху. Здорове коріння має бути білим і твердим, з невеликою зеленою точкою росту.


Обріжте нездорове коріння

Відріжте всі зморщені, гнилі або почорнілі коріння.


Додайте рослину в новий горщик

Помістіть рослину в горщик і залийте навколо нього горщиковою сумішшю. Рослина має бути міцно розташована, але вона не буде повністю закріплена. Згодом нові корені проростуть через горщикову суміш і прикріпляться до самого горщика, таким чином закріпивши вашу рослину.

Пересадивши в горщик, знайдіть хороше місце. Вікно, що виходить на схід і має кілька годин ніжного ранкового сонця, ідеально підходить. Щоб забезпечити необхідну вологість і вловити воду, що стікає, помістіть рослину в широкий глибокий піддон і засипте піддон гравієм.


Поради щодо догляду за кімнатними орхідеями

Доглядати за орхідеєю досить просто. Протягом літніх місяців поливайте його щотижня і рясно. Дайте воді змочити коріння та заповніть піддон для гальки. Не завадить час від часу класти рослину в кухонну раковину і справді замочувати її. Не хвилюйтеся, ви не вб’єте його, поки воно висохне.

  • У період вегетації щотижня підгодовуйте слабким розчином порошку або рідкого добрива.
  • Взимку тримайте рослину в теплі та скоротіть полив до одного разу на місяць. Час від часу розпорошуйте його, щоб переконатися, що він залишається зволоженим. Не удобрюйте його.
  • Якщо ви бачите ознаки біди, такі як пожовтіння листя, зморшкувате листя або відсутність цвітіння, перемістіть рослину та продовжуйте змінювати умови. Як тільки орхідея знаходить щасливе місце і входить у рутину, рослина повинна регулярно випускати нові коріння, листя або тростини і винагороджувати вас щорічним прекрасним цвітінням.

Читайте також: