Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 574Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 575Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 576Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 574Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 575Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 576 Персикове дерево з кісточки: 5 простих кроків

персик посадка поради

Персикове дерево з кісточки: 5 простих кроків

06-06-2023 Katia Pastukh 540
  • Персикове дерево з кісточки: 5 простих кроків

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Наступного разу, коли ви будете їсти соковитий персик, збережіть цю кісточку, тому що з неї можна виростити персикове дерево.

Насолодившись стиглим соковитим персиком, у вас залишиться велика кісточка. Виростити персикове дерево з насіння не тільки можливо, а і чудовий спосіб зацікавити дітей (і тих із нас, хто молодий душею) тим, що ми їмо. Побачити, як будь-яка їстівна рослина, як-от горох, квасоля чи кукурудза, виростає з насіння в рослину — це захоплюючий проект, щоб зв’язатися з тим, звідки походить наша їжа. З персиками процес трохи довший, ніж, скажімо, зі швидкозростаючою рослиною квасолі, але це все одно може бути корисним досвідом. Ось як виростити власне персикове дерево з кісточки.

Щеплені чи вирощені з насіння персики

У комерційних цілях персики вирощують на щеплених деревах, тому міцність дерева, якість плодів і смак персика, вирощеного з насіння, можуть сильно відрізнятися від персика, з якого він отриманий. Вирощування персиків із кісточки призначене для терплячих садівників, тому що для отримання будь-яких плодів знадобиться кілька років, і це може бути чи не вдалим.

Кроки для вирощування персикового дерева з насіння

Крок 1. Висушіть персикову кісточку

З’ївши персик, збережіть кісточку та видаліть м’якоть. Ретельно промийте її в раковині, а потім поставте в сухе місце з хорошим потоком повітря, наприклад на підвіконня. Дайте їй висохнути протягом трьох-чотирьох днів. Вона повинна бути повністю суха, щоб її можна було легко розкрити.

Крок 2. Вийміть насінину з кісточки

Коли кісточка висохне, настав час видалити з неї насіння. Можна використати ломач для горіхів або плоскогубці, щоб відкрити тверду оболонку. Не прикладайте занадто багато сили до кісточки, тому що ви можете пошкодити ніжну насінину всередині. Це дуже схоже на видалення мигдалю зі шкаралупи, але це потрібно робити з обережністю. Після появи тріщин видаліть зовнішнє тверде покриття, насіння персику біле і дуже схоже на мигдаль.

Крок 3. Замочіть насіння

Наповніть поліетиленовий пакет водою кімнатної температури на 2 см. Додайте персикове насіння і щільно закрийте пакет. Дайте насінню замочитися протягом 2-3 годин. Після завершення процесу замочування додайте приблизно чашку свіжої суміші для горщиків у пакет, доки консистенція ґрунту не стане вологою, але не мокрою.

Крок 4. Розслабтеся

Помістіть пакет із землею, водою та насінням персика в холодильник при температурі від 1 до 6°C. Розмістіть його подалі від будь-яких інших фруктів або овочів. Залиште пакет у холодильнику на 5-6 тижнів, перевіряючи його щодня, щоб побачити, чи відбулося проростання або проростання насіння. Коли насіння трохи проросте, настав час посадити його в горщик.

Крок 5. Висадіть саджанець персика в горщик

Посадіть розсаду в суміш наполовину з землі для горщиків і половину з компосту в керамічний або пластиковий контейнер. Це дозволить вам уважно стежити за водою та поживними речовинами порівняно з посадкою прямо в землю. Посадіть насіння приблизно на 15 см нижче верхньої частини контейнера. Поставте контейнер на місце з частковим потраплянням сонця та повільно перенесіть його на сонячне місце, коли на ньому відросте кілька листків. Продовжуйте поливати та спостерігайте за його зростанням щодня.


Коли висаджувати саджанці персика на вулицю

Висаджувати саджанці персика в саду можна в теплу пору року. Якщо ви висаджували насіння в приміщенні в холодні місяці, висаджуйте на відкритому повітрі в сад після того, як минули останні весняні заморозки і ґрунт прогрівся.

Найкращий час для посадки персикового дерева з насіння – осінь або початок зими (з вересня по листопад), залежно від вашого місця розташування. Це час, коли минула літня спека, але ще є достатньо часу, щоб молоде персикове дерево прижилося до появи снігу.

Як посадити персикове дерево?

Ймовірно, вперше персик культивували в Китаї, але його батьківщиною є Персія (сучасний Іран). Персики належать до того ж роду (Prunus), що й вишні, абрикоси, мигдаль і сливи.

Висаджуючи персикове дерево в саду, виберіть тепле і сонячне місце. Ґрунт у саду має бути добре дренованим, але вологим. Під час посадки додайте в грунт велику кількість органіки або компосту. Переконайтеся, що ґрунт потрапляє на основу стовбура дерева, а не піднімається по стовбуру. Це може спричинити гниття, якщо це зробити з ґрунтом або мульчею, створивши занадто багато вологи навколо основи стовбура.


Поради по догляду за новим персиковим деревом

Щойно висаджені персикові дерева слід поставити прямо, щоб вони трималися у вертикальному положенні, доки їх коренева система не розростеться достатньо, щоб надійно закріпитися в землі.

  • Мульчування: навесні мульчують шаром добре витриманого гною або компосту товщиною близько 2-3 см. Якщо очікуються заморозки і дерева цвітуть, накрийте їх агроволокном або поліетиленом.
  • Полив: поливайте в посушливі періоди.
  • Плодоношення: перш ніж зав'яжуться плоди, може пройти 2-3 роки. Як правило, у перший рік росту рослина зосереджує свою енергію на зростанні коренів, стебел і листя. Як тільки дерево добре приживеться, воно почне цвісти. Персики самоплідні, що означає, що вони можуть запилюватися за допомогою бджіл, але ручне запилення може збільшити зав’язування плодів. Для цього доторкніться м’якою кистю від квітки до квітки, імітуючи те, що зробила б бджола.
  • Обрізка: необхідна тільки для видалення мертвих або пошкоджених стебел. Видалення старих мертвих стебел сприяє активному росту нових. Обрізку ні в якому разі не можна проводити взимку, тому що ризик захворіти сріблястим листям або виразками занадто високий. Обрізайте ранньою весною до появи нових приростів або наприкінці літа/восени одразу після збору врожаю.

Читайте також: