буряк топ-сусіди овочі

10 найкращих сусідів для буряків

09-05-2023 Katia Pastukh 141
  • 10 найкращих сусідів для буряків

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

За допомогою вибору правильної супутньої посадки для буряків можна виростити здоровий урожай.

Буряк — смачний овоч, і його легко виростити на присадибній ділянці. Але коли шкідники заволодіють вашим садом або якщо у вас було труднощі з вирощуванням цих рослин у минулому, ви можете спробувати висаджувати буряки. Правильно підібрані рослини-супутники можуть захистити ваш буряк від шкідників, а також підвищити урожай навіть на невеликому саду. Скористайтеся цим посібником, щоб вибрати найкращі рослини-супутники буряків і як їх вирощувати.

Цибулеві

Члени родини цибулеві такі, як і часник, цибуля та шніт-цибуля, є рослинами з сильним ароматом, які чудово підходять для органічного контролю шкідників. Якщо посадити цибулю або часник серед ваших буряків, вони відлякуватимуть попелицю, слимаків і деяких жуків.

Капуста

Капуста, включаючи брокколі, цвітну та брюссельську капусту, має такі ж вимоги до вирощування, як і буряк. Всі ці рослини люблять багато вологи, і вони найкраще ростуть у прохолодну погоду, що робить їх очевидним вибором для посадки по сусідству. Оскільки буряк є меншою рослиною, її можна легко висівати під високі види капусти, щоб зберегти простір саду та забезпечити більш інтенсивну посадку.


Квасоля

Не всі боби мають однакові вимоги дл росту, тому рекомендується уникати вирощування бобів поруч із буряком, оскільки вони можуть загальмувати коріння буряка та дати надлишок зелені. Однак кущова квасоля є ідеальними компаньйонами для буряків і забезпечують потрібну кількість азоту в ґрунті для правильного розвитку буряка. Квасоля також низька рослина, тому вона не перешкоджає потраплянню сонця на буряки.


Морква

І коренеплоди, і морква, і буряк не займають багато місця, їх можна легко вирощувати разом як на грядках, так і в контейнерах. Оскільки ці рослини мають схожі вимоги до вирощування, посадка їх на одній ділянці може зменшити обсяг робіт на городі, якщо ви дотримуватиметеся правильних рекомендацій щодо відстаней, вони не будуть конкурувати між собою за площу. Якщо на вашому подвір’ї випадково завелися полівки, ви можете захистити і моркву, і буряк, посіявши їх у контейнери або мішки для вирощування.

Котяча м’ята

Котяча м’ята не тільки для котів, вона також стане гарним сусідом по грядці для буряків та інших коренеплодів. Запах котячої м’яти може відлякувати різноманітних шкідників, включаючи мишей, блішок і попелиць, а її квіти привернуть запилювачів у ваш сад. Якщо ви хочете отримати більше користі від рослин котячої м’яти, можна заварювати листя в трав’яному чаї з м’яким ароматом.

Гісоп лікарський

Гісоп лікарський (Hyssopus officinalis) — це приваблива квітуча багаторічна трав’яниста рослина, яка досягає приблизно 18 дюймів у висоту. Гісоп, який колись вирощували в основному заради його лікувальних властивостей, сьогодні здебільшого використовується в якості декоративної рослини. Це найкращий вибір для садів із запилювачами, оскільки комахи не можуть встояти перед його ароматними фіолетовими квітами. Якщо посадити біля буряків, ісоп допомагає відлякувати кількох різних шкідників, включаючи блішок і капустяну совку.

Салат

Салат, як культура прохолодного сезону, має тенденцію зникати в літню спеку, але він добре росте навесні та восени. Крім того, оскільки рослини салату мають неглибоку кореневу систему, вони не будуть конкурувати з буряком чи іншими коренеплодами за місце для вирощування. І буряк, і салат також є компактними рослинами, їх можна легко вирощувати разом навіть у невеликих контейнерах або в інших обмежених місцях для вирощування.

Чорнобривці

Чорнобривці добре ростуть з більшістю овочів і є одними з найкращих рослин-супутників для природного контролю шкідників. При вирощуванні поряд з буряком чорнобривці допомагають відлякувати різноманітних шкідників, а також приваблюють мереживні крильця, які харчуються попелицею та іншими комахами. Якщо ви займаєтеся садівництвом у невеликому просторі чи контейнері, вибирайте карликові чорнобривці, максимальна висота яких становить близько 25 см.

М'ята

Ще одна виняткова трава для боротьби зі шкідниками, м’ята, яку часто ігнорують як рослину-компаньйон, але вона пропонує багато садових переваг. Коли квіти м’яти розпускаються, вони дуже привабливі для корисних комах, які полюють на шкідників. Частина проблеми полягає в тому, що м’ята, як відомо, швидко росте та розростається, однак, якщо тримати її в горщиках біля буряків, він не пошириться так сильно.

Редиска

Редиска і буряк є коренеплодами, які найкраще ростуть у прохолодну погоду, що робить їх хорошим вибором як для весняних, так і для осінніх садів. Крім того, що редиска має подібні вимоги до вирощування, він також може розщепити жорсткий ґрунт, що сприяє кращому росту буряків. Оскільки редиска маленька і швидко зростає, її можна легко посадити серед буряків, щоб підвищити врожай на городі.

Читайте також: