Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 574Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 575Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 576Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 574Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 575Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 576 Чому ваші огірки гіркі? 5 порад як цього уникнути

огірки поради

Чому ваші огірки гіркі? 5 порад як цього уникнути

09-05-2023 Katia Pastukh 111
  • Чому ваші огірки гіркі? 5 порад як цього уникнути

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Гіркі огірки - майстри маскування. Вони можуть виглядати як свіжі, трохи солодкі огірки, які ви захочете з'їсти, але як тільки ви куснете, гіркоту неможливо буде не помітити. Вчені встановили, що робить огірки гіркими та чому цей неприємний смак розвивається. Розуміючи причини, легко уникнути гіркоти в огірках, які можуть зіпсувати наступний літній салат. Ось 5 простих порад, які допоможуть вам уникнути вирощування гірких огірків у вашому саду.

Чому мої огірки гіркі?

Часом трапляється, що навіть на одній і тій же лозі, можуть бути солодкі та гіркі огірки. Причина цього - органічний сполук кукурбітацин. Гіркі огірки містять велику кількість кукурбітацин у своєму плоді. У всіх рослин огірка міститься кукурбітацин, але огірки, вирощені в домашніх садах, зазвичай мають дуже мало цієї різкої речовини в плодах. Вона переважно знаходиться в стеблах, листях та коренях рослини, де вона може бути корисною відлякуванням шкідливих комах, таких як огіркові жуки.

Кукурбітацин мігрує в плід під час стресових умов росту. Входячи з кінця стебла плоду, гірка сполука може не розподілятись по всьому огірку, що пояснює, чому одна половина плоду - кінцевий кінець - гірка, а решта плоду є смачною. Шкіра огірка часто містить більше гіркої сполуки, ніж м'якуш. Видалення шкіри допомагає видалити більшість гіркого смаку також.

Як запобігти гірким огіркам?

1. Обирайте правильні сорти

Деякі види огірків за своєю природою більш схильні до гіркоти, ніж інші. Селекціонери відібрали нові сорти на основі вмісту кукурбітацину в частинах і стеблах рослин. Рослини з нижчим рівнем кукурбітацину менш схильні до гіркоти в несприятливих умовах вирощування. Серед популярних і легких для пошуку негірких сортів: «Балкан», «Арктика», «Мадріеле».


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТОП 5 сортів огірків, що не гірчать

2. Зволожуйте ґрунт

У посушливих умовах огірки частіше стають гіркими. Сполука кукурбітацину накопичується в рослині, коли вона намагається рости. Згодом кукурбітацин проникає до плодів, утворюючи гіркий огірок. Коли природних опадів мало, поливайте рослини глибоко, щоб вони отримували 3-4 см води на тиждень. Намагайтеся поливати вранці або пізно вдень, щоб листя могло швидко висохнути. Грибкові захворювання частіше розвиваються на листі, яке залишається вологим протягом тривалого часу.

Якщо ви живете в сухому регіоні, подумайте про встановлення крапельного поливу або шланга для зволоження поблизу рослин огірків. Надзвичайно ефективні та прості у використанні, ці системи поливу доставляють воду до основи рослини протягом кількох годин. Поєднайте їх із таймером біля джерела води, щоб було ще легше забезпечити точну кількість води, яка потрібна вашим огіркам.

3. Додайте мульчу

Розкладіть шар подрібненої кори, соломи або скошеної трави товщиною 5 см як мульчу навколо основи рослин, щоб допомогти зберегти вологість ґрунту та помірну температуру ґрунту. Стресові умови вирощування, від посухи до спеки та холоду, можуть стати причиною гіркоти огірків. Мульча бореться з посушливими умовами, створюючи бар’єр для обмеження втрати вологи ґрунтом. 5-сантиметровий шар мульчі також працює для ізоляції ґрунту. Ізоляційна здатність мульчі пом’якшує коливання температури в кореневій зоні рослини, що допомагає запобігти появі негірких плодів.

4. Висівайте огірки кожні 2 тижні

Посів підряд, мистецтво посадки насіння кожні кілька тижнів, є чудовою страховкою від гірких огірків. Важкі умови вирощування, такі як посуха або надмірний холод чи спека, зазвичай тривають лише тиждень або два. Висіваючи огірки кожні два тижні, починаючи з пізньої весни й продовжуючи до середини літа, ви, ймовірно, отримаєте багато врожаю, який дозріє до або після будь-яких викликів, які матиме природа. Наприклад, якщо один посів страждає від спеки та гірких плодів, а лози, які дозрівають через пару тижнів, коли спека мине, швидше за все дадуть солодкі, хрусткі огірки.

5. Будьте терплячі

Маючи справу з гіркими огірками, пам'ятайте, що це тимчасово. Загалом, щойно складні умови вирощування зменшаться, новоутворені огірки матимуть приємний смак і стануть бажаним доповненням до вашого наступного грецького салату, бутерброду чи бутерброду з делікатесом чи підносу із закусками.

Читайте також: