огірки

Вертикальне вирощування огірків: 3 прості способи

10-04-2024 Katia Pastukh 272
 • Вертикальне вирощування огірків: 3 прості способи

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Свіжі та хрусткі огірки є одними з найпопулярніших овочів для вирощування в теплому та сонячному дворі. Однак ці швидкорослі розлогі рослини можуть зайняти багато місця на вашій овочевій ділянці.

Дізнайтеся, коли і як вирощувати огірки вертикально, щоб заощадити простір і сприяти кращій циркуляції повітря та здоровому рівномірному росту.

Фактори, які слід враховувати при вертикальному вирощуванні огірків

Є кілька універсальних факторів, які слід враховувати незалежно від техніки, яку ви використовуєте для вирощування огірків вертикально.


Тип огірків

 • Плетисті огірки. Найпоширеніші види огірків – це швидкорослі сорти лози з довгими стеблами, які лазять або широко розповзаються по землі. Це ті, які найкраще підходять для вертикального вирощування.
 • Кущові огірки. Вони дають дрібніші плоди та мають більш компактну звичку росту з коротшими лозами, які залишаються близько до землі.

Ви розбалувані вибором, коли справа доходить до вирощування сортів огірків для вертикального вирощування. Кілька популярних варіантів: вірменський, бостонський маринований, прямий вісім і лимонний огірок.

Вусики

Який би спосіб вирощування огірків у вертикальному положенні ви не вибрали, їм, швидше за все, знадобиться допомога, щоб вони почали обертатися навколо вертикальної опори.

Обережно закрутіть вусики, що швидко ростуть, навколо опори та закріпіть, стежачи за тим, щоб не зігнути та не зламати лози.


Догляд за огірками

Коли справа доходить до вирощування огірків, незалежно від того, чи то вертикально, чи то на землі, вам потрібно забезпечити правильне місце та умови. Деякі ключові вимоги для здорового та рясного врожаю огірків включають:

 • Виберіть сонячне місце
 • Доповніть пухкий, добре дренований ґрунт органічними речовинами
 • Регулярно поливайте, щоб забезпечити рівномірне зволоження (без намокання)
 • Регулярно удобрюйте ці важкі годівниці
 • Збирають урожай до того, як огірки пожовкнуть і стануть гіркими
 • Виберіть відповідні рослини-компаньйони для огірків, такі як бобові та коренеплоди

Як виростити огірки вертикально на шпалері?

Трельяжі – найпоширеніший інструмент для вертикального вирощування огірків. Можна придбати конструкцію на замовлення, але ви також можете виготовити огіркову решітку своїми руками, якщо у вас обмежений бюджет або вам подобається переробка.

Ви можете зробити А-подібну раму або решітку для кріплення огорожі з різних матеріалів, включаючи дріт, труби з ПВХ, бамбукові кілки або панелі для худоби.


При вирощуванні огірків вертикально на шпалері:

 • Виберіть конструкцію висотою не менше 1,5-2 м, щоб розмістити високі виноградні лози.
 • Переконайтеся, що конструкція достатньо міцна, щоб витримати вагу зрілих плодоносних лоз.
 • Щоб конструкція не перекинулася під вагою врожаю або сильного вітру, закріпіть її кілками в землі або прикріпіть до огорожі.
 • Посійте насіння біля основи решітки (ви ж не хочете пересаджувати лози, коли вони ростуть).
 • Розмістіть кожну рослину огірка на відстані принаймні 30 см одна від одної вздовж основи решітки.
 • Обережно тренуйте лози навколо опори решітки, коли вони подовжуються та розповзаються.
 • Підтримуйте вусики виноградної лози, закріплюючи їх на решітці за допомогою стяжок, мотузок, садових липучок або стрічки.

Як виростити огірки вертикально в контейнерах?

Якщо ваш сад здебільшого озеленений, можна вертикально вирощувати огірки в контейнерних садках на сонячній терасі або веранді.

При вирощуванні огірків вертикально в контейнерах вам все одно знадобиться опора. Ви можете використовувати високі бамбукові кілки (принаймні 1,8 м заввишки) і нитку, встановлену по периметру горщика. Зв’яжіть тростини разом у верхній частині, щоб створити конусоподібну опорну структуру. Крім того, розташуйте контейнер біля огорожі та прикріпіть решітку.


 • Вам знадобиться велика посудина — 45-50 см у діаметрі та 50 глибиною, об’ємом щонайменше 20 л.
 • Горщик повинен мати хороші дренажні отвори, але тримайтеся подалі від пористої теракоти. Це може швидко вбирати вологу, що не ідеально для огірків, які люблять, щоб ґрунт залишався рівномірно вологим.
 • Огірки, вирощені в контейнерах, потребують більш регулярного поливу і підгодівлі, ніж вирощені в грунті.
 • Встановіть горщик у найтеплішому та сонячному місці на внутрішньому дворику. 

Як виростити огірки вертикально на перголі?

Плетисті троянди можуть бути однією з найпопулярніших ліан для вирощування на перголі. Однак, якщо ця конструкція отримує достатньо сонця, це також ідеальне рішення для підтримки вертикального вирощування огірків.


 • Посадіть огірки біля підніжжя конструкції, закріпивши їх на опорних стовпах садовим шпагатом, наприклад, джутовим або сизалевим.
 • Посадіть огірки у великі контейнери поруч зі стовпами, якщо ваша альтанка стоїть на жорсткому ландшафті.
 • У міру того, як огірок росте, повільно направляйте ліани на верхню конструкцію, закріплюючи їх садовим шпагатом поперек решітки.
 • Плоди будуть звисати з навісу перголи. Коли ваші огірки будуть готові до збору, їх дуже просто обрізати.

Поширені питання

Огірки краще вирощувати вертикально або в землі?

Виноградні сорти огірків найкраще вирощуються вертикально, а не на землі.

Вирощування у вертикальному положенні сприяє кращій циркуляції повітря, що означає меншу ймовірність розвитку зараження шкідниками, гнилі або грибкових захворювань.

Крім того, коли рослини вільніше поширюються, вони краще освітлюються сонцем. Плоди ростуть пряміше і мають більш однорідну форму, і, звичайно, рослини не займають багато місця у вашому дворі.

Чи можна використовувати шпалеру для помідорів для огірків?

Ви можете використовувати клітки для помідорів для вирощування виноградних огірків, але переконайтеся, що конструкція має достатню висоту.

Ці рослини потребують принаймні 1,5-1,8 м висоти, щоб пристосуватись до їх розлогості.

Яка найкраща опора для вертикально зростаючих огірків?

Садові шпалери є найпоширенішою і популярною опорою для вертикально зростаючих огірків. Вони доступні для покупки та доступні з широкого асортименту матеріалів, а також легко зробити решітку своїми руками.

Читайте також: