Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 574Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 575Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 576Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 574Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 575Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 576 Скільки сонця потрібно томатам? Відповідь екперта

помідори поради

Скільки сонця потрібно томатам? Відповідь екперта

25-06-2024 Katia Pastukh 28
 • Скільки сонця потрібно томатам? Відповідь екперта

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Кожен садівник, який вирощує помідори, чекає на перший соковитий, свіжий шматочок. Коли здається, що очікування триває вічність, а ягоди залишаються зеленими тижнями, можливо, вони не отримують достатньо сонця.

Ось що потрібно знати про те, скільки сонця потрібно помідорам, і наша найкраща порада щодо того, як забезпечити їм необхідне освітлення, щоб забезпечити бажаний ріст.


Вимоги до світла для томатів

Хоча помідори будуть мати різні вимоги до світла залежно від стадії росту, їм потрібно 6–8 годин прямого сонячного світла на день, щоб отримати найсоковитіші плоди — це вважається «повним сонцем».

Що таке повне сонце? 

Повне сонце визначається як 6-8 годин сонячного світла на день, зазвичай з пізнього ранку до полудня.

Пошук ідеального місця для посадки помідорів вимагає певного планування, оскільки світло відіграє важливу роль на всіх етапах росту рослини.


До чого призводить недостатнє освітлення?

 • На ранніх стадіях погане освітлення з високою температурою може зменшити урожайність квітів і плодів, підвищити вразливість до грибкових хвороб і плямистості листя, а також призвести до появи шкідників.
 • Пізніше недостатнє освітлення дає слабкі лози та дрібні плоди низької якості.
 • Під час розвитку плодів занадто багато сонця призводить до поганого врожаю, плоди вразливі до сонячних опіків, розтріскування та нерівномірного дозрівання.

Вегетативна стадія

Протягом перших 30-45 днів після пересадки рослини томатів відрощують лози та листя. Це називається вегетативною стадією і може бути трохи коротшою або довшою залежно від сорту.

Лоза швидко росте і використовує багато поживних речовин. Оскільки поживні речовини доставляються через фотосинтез, який залежить від енергії світла.

Під час раннього росту необхідно мінімум 6 годин яскравого прямого сонця

Стадія цвітіння/раннього плодоношення

 • Між 30 і 45 днями ви повинні почати бачити маленькі жовті квіти, що розкриваються на ваших рослинах. На цьому етапі світлова енергія підтримує цвітіння і зав'язування плодів.
 • Між 70 і 100 днями залежно від сорту починають формуватися маленькі плоди
6 годин світла достатньо, а 8 годин можуть підвищити урожай плодів.

У рівняння починає входити надлишок тепла, і температури вище 29-32°C градусів можуть зменшити утворення квітів і розвиток плодів.

Стадія дозрівання

Через 30 днів після появи плодів температура стає більш важливою під час фази дозрівання приблизно.

Лікопін і каротин - пігменти, які надають помідорам червоний колір.

Ідеальна температура для розвитку пігменту становить від 20 до 24°C

Коли температура перевищує 29-32°C, виробництво пігменту зменшується і може навіть припинитися.

При правильному вирощуванні та догляді листя затінює плоди, які відводять тепло від прямих сонячних променів для більш рівномірного дозрівання. Щоб підтримувати здорові рослини, особливо для індетермінантних сортів, які дають плоди протягом усього сезону, потрібно 6-8 годин.


Чому освітлення вранці та вдень є вирішальним?

Ранкове і денне освітлення важливі для росту томатів. Вранці сонце високо над головою, світить прямо в сад. Опівдні вона досягає найвищої точки протягом світлового дня. Саме тоді він найсильніший, виробляючи найбільшу кількість енергії.

Ранкове світло важливе, оскільки воно висушує росу, зменшує втрату поживних речовин через випаровування та ініціює фотосинтез.

Післяобіднє перебування на сонці подовжує щоденну енергію та цикл росту, даючи томатам необхідну кількість сонячного світла.


Найкращі поради, щоб переконатися, що помідори отримують достатньо сонця

 • Висаджуйте сорти помідорів, які добре ростуть у вашій зоні вирощування та кліматі.
 • Мульчуйте, щоб знизити температуру ґрунту та покращити збереження вологи.
 • Розташуйте рослини зі сходу на захід, щоб мати доступ до першого сонячного світла вранці та протягом дня.
 • Враховуйте географічні особливості, які зменшують доступність світла або створюють мікроклімат.
 • Уникайте обрізки або видалення листя під час формування та дозрівання плодів.
 • Посадіть кукурудзу або боби із західного боку, щоб захистити від спекотного післяобіднього сонця.
 • Залиште достатній простір між рослинами для хорошої циркуляції повітря.
 • Подумайте про використання білої тканини, яка зменшує тепло, але не впливає на якість освітлення.
 • Збирайте плоди рано, як тільки вони почнуть забарвлюватися, і зберігайте їх у затіненому місці, щоб завершити дозрівання.

Поширені питання

Чи можуть помідори отримати занадто багато сонця?

Так, помідори можуть отримати занадто багато сонця. Занадто багато яскравого прямого сонячного світла на рослинах може підвищити температуру, надто високу для дозрівання, і призвести до розтріскування та сонячних опіків. Це також може створити проблеми, спричинені високою вологістю або сухим ґрунтом.

Помідори віддають перевагу ранковому чи денному сонцю?

Помідори потребують як ранкового, так і денного сонця і не менше шести годин сонця на день.

 • Ранкове сонце важливо, оскільки воно запускає фотосинтез.
 • Післяобіднє сонце підтримує енергію, необхідну для здорового росту.

Чотири години сонця достатньо для помідорів?

Помідори потребують мінімум 6 годин яскравого прямого сонця. Все, що менше, дає слабкі або низькорослі лози з поганим розвитком плодів і зниженням урожаю.

Чи можна вирощувати помідори в тіні?

Є певні сорти томатів, які ростуть у тіні, хоча врожай може бути меншим. До них відносяться помідори черрі або виноград, солодкі помідори «Золотий» і гібриди, такі як червоний помідор Джульєтта.

Читайте також: