зима

7 рослин, які можна посіяти в грудні

08-12-2023 Katia Pastukh 104
  • 7 рослин, які можна посіяти в грудні

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Грудень для багатьох з нас – пора холодів, морозів і снігу, і ідея посіву насіння може бути далекою від планів садівника. Однак протягом зими все ще потрібно виконувати садівницькі роботи, і це може включати посів насіння – хоча й невеликого розміру.

Якщо ви збираєтеся посіяти насіння в грудні, вам потрібно буде зробити це в приміщенні, а проростити насіння в опалювальній теплиці або в будинку. Подібний пропагатор з підігрівом або килимок з підігрівом часто буде корисним у забезпеченні життєво необхідного тепла для сприяння проростанню насіння.

Посів насіння в грудні допоможе вам випередити, і ви отримаєте переваги раннього цвітіння та врожаю в теплі місяці, а також насолодитеся довшим періодом цвітіння.

Можливості посіву насіння в грудні мінімальні завдяки низьким температурам і освітленості взимку. Проте все ще є насіння, які можна посіяти для клумби чи городу, і ми докладніше розглянемо сім потенційних ідей, які можна додати до списку зимових справ.

Герань


Ніжну герань або пеларгонію можна висівати в приміщенні з кінця грудня, щоб забезпечити раннє забарвлення. Це означає, що ці надзвичайно привабливі рослини, які представлені в різноманітних кольорах і можуть мати чудове ароматне листя, можуть зацвісти вже в квітні після посіву в грудні. Регулярно обробляйте герань, і ви зможете зберегти її цвітіння протягом усього літа.

Насіння найкраще висівати в вільний дренажний насіннєвий компост у піддонах або горщиках і пророщувати при температурі 21-23°С. Уважно стежте за своїми лотками та переконайтеся, що ґрунт постійно вологий, але не перезволожений, і не дозволяйте йому пересихати на ранніх стадіях проростання.

Ці ніжні рослини можна посадити в горщик, а потім винести на вулицю після того, як мине ризик заморозків. Потім їх потрібно буде знову перенести в приміщення, коли температура впаде, щоб перезимувати герані.

Ізотома


Ізотома (лаурентія) є напівстійкими однорічниками, зазвичай їх вирощують як однорічники в холодному кліматі. Ці ніжні і компактні рослини мають ніжно-зелене листя і безліч маленьких зіркоподібних квіток. Лаурентії популярні на клумбах і бордюрах, а також для заповнення пустот у контейнерних садах.

Посів цих теплолюбних рослин у грудні потребуватиме додаткового тепла, люб’язно за допомогою пропагатора або нагрівального килимка, оскільки в ідеалі їм також потрібна температура щонайменше 21°C.

Бонус раннього посіву, якщо ви можете дати насінню необхідне тепло для проростання, полягає в тому, що ваша ізотома буде цвісти з початку літа і забезпечуватиме цвітіння та колір до настання заморозків.Левиний зів, або антіррінум, — це класична рослина для дачного саду та ще одна популярна квітка, яку можна висівати в приміщенні в грудні, щоб зацвісти на початку літа. Підзимовий посів може означати, що ваш левиний зів почне цвісти з червня.

Ротики


Є багато сортів ротиків садових на вибір, і це рослини, яким потрібен тривалий період росту, перш ніж зацвісти. Ви можете вибрати суміш, щоб отримати різноманітні кольори для своїх грядок або бордюрів.

Посійте насіння ротиків на поверхню якісного насіннєвого компосту. Не засипайте насіння тонким шаром ґрунту, просто залиште їх на поверхні та поставте лоток або горщики в розмножувач. Або помістіть лоток у прозорий поліетиленовий пакет, поки насіння не проросте. Ідеальна температура для проростання становить близько 20-23°С. Розсадіть розсаду в окремі горщики, а потім вирощуйте її, поки не висадите розсаду після того, як мине ризик заморозків.

Горошок запашний


Якщо ви хочете вирощувати запашний горошок (чина запашна), насіння можна висівати будь-де з осені до весни, але вважається, що посів у грудні приносить переваги рослинам. Горошок пахучий, посіяний взимку, потребуватиме захисту в теплиці або його пророщують на підвіконні, але вважається, що посів під зиму допомагає отримати міцні рослини, які мають міцний ріст верхівки та міцне коріння.

Посійте свій запашний горошок у глибокі горщики або коріння, доступні на Amazon, наповнені добрим компостом для насіння, і посадіть кожне насіння приблизно на дюйм на глибину в ґрунт.

Підтримуйте горщики вологими, але не перезволоженими, оскільки надлишок вологи може спричинити проблеми для розсади запашного горошку. Також уважно стежте за своїми рослинами, оскільки добре відомо, що миші дуже люблять їсти насіння запашного горошку.

Баклажан


Вони можуть бути теплолюбними рослинами та типовою літньою культурою, але баклажани мають тривалий вегетаційний період, і перевага їх раннього посіву означає більш ранній урожай. Оскільки від посіву насіння до збору врожаю баклажанам може знадобитися шість місяців, чим раніше ви зможете почати, тим краще. Хоча це буде можливо лише в певних ситуаціях. Наприклад, якщо ви вирощуєте їх як частину тепличного плану або живете в теплішому кліматі, тоді ви зможете посадити баклажани на їхнє остаточне місце раніше - це робить грудневий посів ідеальним для раннього збору стиглих баклажанів.

Насіння баклажанів потребуватиме багато тепла, щоб вони проросли, оскільки вони люблять температуру 15-21°С  для гарного проростання. Було б помилкою при вирощуванні баклажанів не давати їм додаткового тепла для початку. Посійте їх в окремі горщики або модулі та підтримуйте ґрунт теплим і вологим.

Цибуля


Цибулю можна сіяти насінням або взяти цибулю-сіянку. Початок посіву цибулі в середині зими означає, що він може мати тривалий вегетаційний період і готовий до висадки, щойно ґрунт почне прогріватися навесні.

Вирощуючи цибулю з насіння, її слід сіяти злегка в модулі та підтримувати температуру 10-15°С для проростання. Перед пересадкою цибулі-сіянки на город після періоду загартовування навесні проріджують сходи, що з’являться, і підтримують ґрунт у вологому стані.

М'ята


М’яту можна сіяти протягом усього року, а посів цієї трави в грудні означає, що у вас буде урожай м’яти в приміщенні, який можна збирати протягом усієї весни. Є кілька трав, які можна сіяти вдома взимку. Ви можете не тільки зібрати кімнатні трави, але й потім пізно навесні їх можна пересадити в сад. Окрім вирощування м’яти, у грудні можна посіяти в підвіконний пропагатор кріп, цибулю чи базилік.

Ви можете отримати широкий вибір насіння м’яти з різними смаками, і всі їх легко сіяти. Розсипте насіння тонким шаром поверх вологого компосту і не закривайте їх. Їм потрібен хороший рівень освітленості та температура близько 15°С – штучне освітлення можна використовувати для доповнення природного освітлення.

Розсада повинна рости швидко, і можна починати збирати м’яту, як тільки листя досягнуть придатного розміру. Збір трави гарантує, що рослина продовжує виробляти більше найсмачніших молодих пагонів. Рослини можна висадити в контейнери, щоб вирощувати на вулиці, коли мине ризик заморозків, або їх можна висадити в трав’яний сад, але переконайтеся, що містить м’яту, оскільки рослина може швидко поширюватися.

Які цибулини можна сіяти в грудні?

У грудні ще не пізно сіяти ярові цибулинні – для нарцисів чи гіацинтів вже пізно, але є ще деякі варіанти.

  • Тюльпани. Якщо ви хочете посадити тюльпани, то в цьому місяці вони ще можуть піти в землю, якщо земля не промерзла.
  • Крокуси. Висаджувати цибулини крокусів можна і в першій половині грудня.

Особливо розроблений компост для початку вирощування насіння завжди буде найкращим грунтом для посадки насіння. Також можна використовувати універсальний компост, але не слід спокушатися використовувати старий садовий грунт для посіву насіння, оскільки він буде занадто вологим узимку.

Читайте також: