топ-сусіди салат

10 найкращих рослин-супутників для салату

21-05-2024 Katia Pastukh 44
  • 10 найкращих рослин-супутників для салату

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Найкращими рослинами-компаньйонами для салату є овочі, трави та квіти, які добре ростуть у прохолодну погоду та потребують регулярного поливу.

Однак першокласна рослина-сусід також має певним чином принести користь посівам салату. Багато рослин, перелічених тут, допомагають природним чином контролювати садових шкідників, але деякі також прискорюють ріст салату.


Ви можете вирощувати ці рослини-компаньйони у великих садах, розташованих у ґрунті, але більшість з них також підійде для маленьких балконних контейнерів і горщиків. Зберігайте свій урожай салату вільним від шкідників і міцним, вирощуючи деякі з рослин-супутників у цьому списку поблизу, щоб створити тінь і захистити від комах.

Цибулеві

Якщо ви коли-небудь боролися зі шкідниками на своїх рослинах салату, але не хочете використовувати пестициди у своєму саду, спробуйте виростити цибулеві культури.

Часник, цибуля, шніт-цибуля та інші рослини з сімейства луків мають сильний і різкий запах, який відлякує асортимент садових шкідників. Якщо використовувати як рослини-супутники салату, представники родини цибулевих можуть захистити від:

і допомогти вам виростити листя салату без вад для салатів та інших рецептів.


Коренеплоди

Коренеплоди, такі як:

не займають багато місця на грядках, а їх низький рівень росту означає, що вони не будуть конкурувати за сонячне світло, якщо вирощувати їх як рослини-супутники салату.

Оскільки рослини салату мають неглибоку кореневу систему, вони не заважають коренеплодам у ґрунті, і ви можете розмістити багато рослин на невеликій площі, вирощуючи ці види рослин разом.

Краще всього коренеплоди і салат добре ростуть на весняних і осінніх городах, коли багато інших овочів менш урожайні.


Полуниця

Завжди хвилююча пора року, коли рослини полуниці починають плодоносити. Однак шкідники не можуть встояти перед яскраво-червоним кольором і соковитим смаком садової суниці.

Одним із рішень є вирощувати полуницю у контенерах, але ви також можете посадити салат поруч із полуницею, щоб приховати ягоди від пильних очей птахів, гризунів та інших відвідувачів саду.

Вирощувати полуницю та салат разом також зручно, оскільки ці дві рослини мають однакові потреби у вирощуванні та процвітають у прохолоднішу погоду.


Огірки

Огірки та салат потребують багатого ґрунту та великої кількості води, тому додавання огірків як рослин-супутників салату на грядку може спростити ваші роботи в саду.

Вирощування салату в тіні лозових огірків захищає його листя від яскравого сонця та не дає салату випасти на початку літа. Вирощування салату під огірковими лозами також є хорошим способом використовувати порожній ґрунт і розмістити більше рослин у вашому саду.


Помідори

Помідори є відносно високими рослинами, і вони можуть займати багато місця в садах і контейнерах для вирощування, але компактні рослини салату можуть легко рости навколо основи помідорів, щоб збільшити простір вашого саду та допомогти вам отримати більший урожай овочів.

Як і у випадку з огірками, рослини салату виграють від додаткової тіні та повільніше відростають, коли температура підвищується влітку.


Бобові

Як і у випадку з помідорами та огірками, рослини квасолі та гороху можуть створити додаткову тінь для салату та запобігти виникненню рослин салату.

Боби та горох фіксують азот у ґрунті, прискорюючи ріст і здоров’я сусідніх рослин.

Вирощування салату поруч із бобовими допомагає рослинам салату давати більше листя та зменшує кількість добрив, які необхідно вносити під урожай салату.


Календула

Календулу в основному вирощують як лікарську траву, але ці рослини також можна використовувати в квітниках або для складання букетів.

Крім своєї декоративної привабливості, календула корисна для природної боротьби зі шкідниками, і ці рослини використовуються як пастки для слимаків і равликів.

Каледндула відволікає слимаків від салату та зберігають листя салату вільними від шкідників і дірок.

Шпинат

Шпинат і салат мають однакові вимоги до вирощування та не займають багато місця. Незалежно від того, чи є у вас сад у ґрунті чи тримаєте кілька овочів у горщиках, ви можете знайти місце для салату та шпинату. Ці дві рослини чудово ростуть разом і процвітають у прохолодну погоду та багатий ґрунт.


Алісум

Медівницю приморську (лобулярія приморська або алісум) часто висаджують на декоративних бордюрах і в контейнерних садах, але він також може рости на овочевих грядках.

Ці низькорослі квітучі рослини добре відомі тим, що приваблюють у сад корисних комах і запилювачів.

Якщо вирощувати як рослини-супутники салату, лобулярія може залучати мух, паразитичних ос та інших хижих комах, які зберігають ваші рослини салату та інші овочі природно чистими від шкідників.


Спаржа

Спаржу збирають наприкінці весни, але пір’ясте листя спаржі зазвичай залишають на місці влітку та восени, щоб рослина продовжувала фотосинтезувати. З

береження місця у вашому саду для листя спаржі може зменшити доступний простір для вирощування на грядках. Однак ви завжди можете посадити кілька рослин-супутників салату під листям спаржі, щоб отримати більше свіжих продуктів зі свого саду.

Посадка салату під листя спаржі збереже продуктивність ваших садових грядок протягом усього сезону, а салат виграє від додаткової тіні.


Читайте також: 10 найкращих компаньйонів для спаржі

Питання що часто задаються

Які рослини-супутники найгірші для салату?

Фенхель - найгірша рослина-компаньйон для салату. Він виділяє хімічну речовину, яка гальмує ріст салату.

Інші небажані рослини-супутники:

  • Петрушка, яка може призвести до того, що салат швидше зникне.
  • Капустяні (качанна капуста, брокколі, цвітна капуста, листова капуста та ін.) виділяє з коренів речовину, яка перешкоджає проростанню насіння салату.

Які трави є хорошими рослинами-супутниками для салату?

Трави з сильним запахом відлякують багатьох садових шкідників. Наприклад:

  • М’ята допомагає відлякувати слимаків
  • Чебрець покращує смак салату і відлякує тлю
  • Базилік, приваблюють корисних паразитичних ос.

Читайте також: