полуниця

Полуниця в горщиках: все про вирощування та догляд

29-04-2024 Katia Pastukh 147
 • Полуниця в горщиках: все про вирощування та догляд

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Вирощувати полуницю в горщиках легко і просто. Будь-який вид полуниці може давати плоди при вирощуванні в контейнерах.


Незалежно від того, який ви виберете, переконайтеся, що ви купили контейнер потрібного розміру, оскільки вони мають різні розміри контейнерів. Щоб підвищити шанси на успішний урожай, дотримуйтеся цих кроків щодо вирощування та догляду за рослинами полуниці в горщиках.

Що вам знадобиться?

Обладнання / Інструменти

 • Лійка
 • Садова лопатка

Матеріали

 • Полуниця крон або розсада
 • Посадкова тара
 • Ґрунтосуміш
 • Рідке добриво

Процес посадки

1. Підготуйте рослини

Вирощувати полуницю можна як з оголеної крони (місце, де стебло з’єднується з корінням), так і з пересадки.

Пересаджені рослини одразу виглядатимуть пишними та красивими в контейнерах, але вам потрібно буде почекати: поки сплячі крони з голими коренями приживуться та пустять листя.

Рослини полуниці не люблять скупченості, тому висаджуйте лише три рослини полуниці на 30 см2 ґрунту (наприклад, для горщика розміром 30х30 см).

Оскільки їх коріння досить неглибоке, виміряйте площу поверхні контейнера, щоб визначити вільний простір (за умови, що контейнер не звужується різко).


2. Додайте ґрунт

Заповніть ємність землею.

Найкращий ґрунт для полуниці в горщиках – це пухка, суглиниста суміш для горщиків, яка утримує вологу, але швидко відводить зайву воду.

Обов’язково використовуйте контейнер з дренажним отвором на дні!


3. Посадіть полуницю

Висаджуйте рослини полуниці так, щоб їх крона (місце, де стебло з’єднується з корінням) було трохи вище поверхні ґрунту.

 • Зробіть невеликий горбок у горщиковій суміші та розкладіть коріння над ним.
 • Потім покрийте коріння до крони горщиковою сумішшю і добре полийте ґрунт.
 • За потреби додайте більше суміші для горщиків після того, як ґрунт осяде від поливу, але не засипайте крону землею.


4. Поставте контейнер

Встановіть горщик у місці, яке отримує щонайменше 8-12 годин сонця щодня, щоб забезпечити багато квітів та ягід.

Якщо сонячне світло падає лише з одного боку, по можливості змінюйте контейнер кожні 3-4 дні, щоб рослини росли рівномірно.

Також переконайтеся, що рослини захищені. Те, що полуниця знаходиться в горщиках, не означає, що шкідники не можуть дістатися до неї. Комахи, птахи та гризуни все ще будуть приваблювати ваші рослини, тому захистіть їх сіткою або огорожею.


5. Полийте рослини

Поливайте полуницю щоразу, коли ґрунт сухий приблизно на 2-3 смнижче поверхні або приблизно двічі на тиждень.

Рослини не повинні "сидіти" у воді або мокрому ґрунті. Тому переконайтеся, що ґрунт залишається злегка вологим — не сухим і не мокрим — щоб забезпечити найкраще середовище для формування плодів.

Ґрунт у контейнерах висихає швидше, ніж ґрунт на землі.

Таким чином, тривалі періоди спекотної сухої погоди можуть вимагати поливу двічі на день.


6. Підживіть полуницю

Більшість контейнерних рослин отримують користь від додаткової підгодівлі.

Підгодовуйте полуницю кожні 3-4 тижні збалансованим рідким добривом.

Обов’язково внесіть збалансоване добриво восени, оскільки рослини почнуть формувати багатовікові бруньки в кроні, які стануть квітами та плодами наступного року.


7. Забезпечіть зимовий захист

Полуниця дасть найкращй врожай, якщо взимку залишити її в стані спокою.

Однак у холодних місцях коріння може замерзнути, а деякі контейнери тріснуть, якщо залишити їх на морозі. Ви можете перемістити свої контейнери в неопалюваний гараж або під настил для захисту взимку.

Поливати тільки тоді, коли ґрунт стане надмірно сухим. Ви також можете замульчувати контейнер і залишити його на місці.


Причини вирощувати полуницю в контейнерах

Полуниця є чудовим вибором для контейнерних рослин з кількох основних причин:

 • Простір: полуниця — компактна рослина, і навіть садівники з обмеженим простором зазвичай можуть обійтися кількома горщиками.
 • Краса: деякі сорти полуниці дають квіти, схожі на мініатюрні дикі троянди, що робить їх одночасно естетичними та смачними.
 • Зручність: ви можете поставити горщики з полуницею біля вашої кухні або відкритої зони для відпочинку, щоб було легше збирати.
 • Боротьба зі шкідниками, хворобами та хімічними засобами: вирощування рослин полуниці з землі може допомогти зменшити проблеми зі шкідниками, а також бактеріальні та грибкові захворювання. Також легше запобігти потраплянню небажаних хімікатів для газону та саду, таких як пестициди та гербіциди, на ваші рослини.

Види контейнерів для вирощування полуниці

Незалежно від того, чи це спеціальний горщик для вирощування полуниці, підвісний кошик або кашпо, найкращий контейнер для вирощування полуниці – це контейнер із хорошим дренажем. Підійде кілька дренажних отворів на дні контейнера або кілька отворів по всьому контейнеру.

Полуниця має відносно невелику кореневу грудку, тому їй не потрібно надто глибоко садити.

Полуницю можна вирощувати в контейнерах:

 • діаметром від 25 до 30 см
 • глибиною 20 см.

Однак чим менше ємність, тим частіше потрібно поливати. Якщо ви хочете виростити червневу полуницю, найкраще посадити її на грядці з дерев’яним каркасом, а не в горщику.

Крім того, синтетичні горщики та горщики світлого кольору збережуть коріння в більшому холоді, ніж темні кольори та природні матеріали, які проводять тепло, такі як глина та метал.

Рослини полуниці не люблять дуже високих температур, тому вибирайте контейнери світлого кольору, якщо ви живете в жаркому кліматі.


Коли міняти полуницю в горщиках?

Навіть при найкращому догляді полуниця є недовговічним багаторічником.

Ваші рослини, ймовірно, доведеться міняти приблизно кожні три роки, коли їх врожайність зменшується і вони починають гинути.

Однак ви можете безкоштовно відрізати пагони та розмістити їх у горщику, щоб створити нові рослини полуниці.

Поширені питання

Чи можна вирощувати полуницю в горщиках в домашніх умовах?

Так, ви можете вирощувати полуницю в горщиках у кімнатних умовах у контейнерах із гарним дренажем і суміші для горщиків. Висаджуйте їх у будь-який час року в приміщенні та дайте їм багато сонця. Єдина істотна відмінність полягає в тому, що вам, можливо, доведеться запилювати рослини вручну.

Чи можна виростити полуницю в горщиках з насіння?

Так, звісно! Коли висіяне насіння проросте, просто посадіть його в горщики. Тільки пам’ятайте, що ці крихітні жовті крапки на зовнішній стороні полуниці не є насінням.

Полуниця краще росте в горщиках або в землі?

Вирощування полуниці в горщиках або ґрунті має свої плюси і мінуси. Рослини полуниці можуть зберігатися довше, якщо їх посадити в землю. Але ви також можете краще контролювати бур’яни, якість ґрунту та дренаж, висаджуючи їх у горщики.

Читайте також: