полуниця топ-сусіди ягоди

10 найкращих рослин-сусідів для полуниці

14-05-2023 Katia Pastukh 118
  • 10 найкращих рослин-сусідів для полуниці

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews
Полуниця — солодкі ласощі для садових шкідників, тому правильні рослини-компаньйони можуть захистити ваш фруктовий сад.

Зібрати солодку стиглу полуницю прямо зі свого саду – це справжнє задоволення для домашнього садівника. На жаль, те саме, що змушує нас любити полуницю, також робить ці фрукти популярними серед садових шкідників. Хороша новина полягає в тому, що ви можете пом’якшити вплив шкідників за допомогою правильного сусідства та зберегти полуницю в безпеці, поки ви не будете готові до збору врожаю.

Розуміючи конкретні потреби вирощування полуниці, ви можете вибрати правильні овочі, квіти та трави для вирощування, щоб отримати максимальний урожай і скоротити садові роботи. Нижченаведені рослини пропонують різні переваги, тому ви можете вибрати правильних компаньйонів для полуниці, які задовольнять ваші садові потреби.

Цибуля

Існують докази, що рослини сімейства цибулевих (такі як шніт-цибуля, цибуля-порей і цибуля ріпчаста) можуть допомогти придушити такі захворювання, як фузаріоз. Добре відомо, що сильний запах цих рослин є природним способом відлякують садових шкідників, включаючи слимаків і тлю.

Але не всі комахи не люблять запах цибулі: бджоли та інші запилювачі люблять квіти шніт-цибулі, і посадка шніт-цибулі біля вашої полуниці може збільшити швидкість запилення та допомогти вам виростити більший урожай ягід.

Спаржа

Полуниця та спаржа чудово поєднуються в саду, оскільки мають однакові вимоги до вирощування. Більше того, ці дві рослини мають дуже різну структуру коренів, і вони не заважатимуть росту одна одної.

І спаржа, і полуниця є багаторічними рослинами в більшості регіонів вирощування, тобто ви можете створити більш постійну посадку, посіявши ці дві рослини разом. Тільки майте на увазі, що спаржа має високе та тонке листя, яке може затьмарити нижчу полуницю. Щоб уникнути цього, розмістіть рослини полуниці перед рослинами спаржі, щоб вони отримували достатньо світла.


Шпинат

Салат із полуницею та шпинатом є типовим весняним частуванням, і якщо вам подобається його смак, має сенс вирощувати ці дві рослини разом, а якщо ви ніколи його не коштувати, то обов'язково треба посадити цю парочку і спробувати. Шпинат і полуниця є культурами для прохолодного сезону, їх збирають навесні. Вони також мають подібні вимоги до вирощування, не конкурують між собою, і вони обидва досить компактні, щоб добре працювати як у грунтових грядках, так і в контейнерних кашпо.

Бобові

Бобові культури, такі як квасоля і горох, завдяки своїм властивостям азотфіксації покращують садовий грунт. Посів бобів або гороху навколо вашої полуниці може дати вашим рослинам легкий приріст поживних речовин і допомогти їм рости енергійніше. Для особливо привабливої експозиції спробуйте вирощувати в'юнкі бобові на вертикальних грядках чи шпалері та посадіть кілька рослин полуниці перед ними, щоб створити багатоярусний дизайн саду.

Деревій

Деревій — це чарівна декоративна рослина з великими плоскими квітками жовтого, рожевого та білого кольорів. Якщо посадити поруч із полуницею, деревій допоможе збільшити швидкість запилення, залучаючи бджіл та інших запилювачів.

Деревій також приваблює корисних комах, таких як хижі оси, сонечка та щирики. Ці хижі комахи є «хорошими хлопцями» у вашому саду і допоможуть утримати попелицю та інших шкідників.

Кріп

Подібно до деревію, кріп та інші представники сімейства морквяних чудово підходять для залучення корисних комах, які природним чином справляються з неприємними шкідниками. Квітки кропу здебільшого приваблюють мух та інших корисних комах, тому подумайте про те, щоб залишити свій кріп на городі після того, як він відцвіте в літню спеку. Навіть якщо він більше не їстівний для вас, він все одно буде творити чудеса для боротьби зі шкідниками вашої полуниці.

Огірочник

Зазвичай огірочник тримають як декоративну рослину або вирощують заради його їстівних барвінково-блакитних квітів. Але ця потужна рослина пропонує багато інших переваг, якщо її вирощувати як рослину-супутника для вашої полуниці.

Надзвичайно привабливий для запилювачів і корисних комах, огірочник може збільшити ваш урожай полуниці та допомогти втримати шкідників. Крім того, відомо, що огірочник прискорює ріст багатьох різних рослин, у тому числі полуниці.

Чебрець

Під час цвітіння квіти чебрецю особливо привабливі для запилювачів і корисних комах, як-от мух-сирфід.3 Личинки мух-сирфід у природі полюють на попелицю, тому, якщо ви боретеся з попелицею на полуниці, поєднання цих двох рослин разом може допомогти зберегти ваші рослини. без шкідників. Крім того, низький рівень росту чебрецю робить його чудовою живою мульчею. Посів таких рослин, як чебрець повзучий, навколо вашої полуниці може контролювати бур’яни, зберегти вологість ґрунту та допомогти запобігти ерозії.

Чорнобривці

Чорнобривці є одним із найкращих варіантів природного захисту від шкідників серед домашніх садівників, а також вони є одними з найкращих квітів-компаньйонів для полуниці. Веселі помаранчеві та жовті квіти чорнобривців допомагають відлякувати різноманітних поширених шкідників, зокрема оленів, кроликів і комах, як-от трипси.

Звичайні чорнобривці можуть вирости досить великими, тому, якщо ви висаджуєте ці квіти серед рослин полуниці, ви можете шукати карликові сорти, які виростають від 6 до 12 дюймів у висоту і з меншою ймовірністю будуть конкурувати з вашою полуницею за сонце.

Багряна конюшина

Багряну конюшину можна посадити як природну живу мульчу навколо рослин полуниці, щоб допомогти придушити ріст бур’янів. Будучи членом сімейства бобових, конюшина багряна також покращить структуру ґрунту, підвищуючи рівень азоту та розпушуючи ґрунт, тому коріння вашої полуниці можуть краще рости.

Під час цвітіння багряна конюшина обов’язково приверне запилювачів і корисних комах. Квіти також є ідеальним середовищем існування для маленьких жуків-піратів, які харчуються трипсами та іншими поширеними шкідниками.

Читайте також: