виноград

Вирощування винограду: опорні конструкції

24-01-2024 Katia Pastukh 56
  • Вирощування винограду: опорні конструкції

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Щоб отримати найкращі плоди, виноградні лози потребують певної структури, щоб контролювати їх ріст; альтанка, решітка або інша конструкція також покращить здоров’я лози та максимізує врожай. Найпопулярнішою формою решітки для винограду є Т, хоча існують і інші варіанти. Щоб дізнатися, що вам потрібно знати про те, на чому росте виноград, читайте далі.

Для чого потрібна опорна конструкція?

Виноградні грона важкі! Коли ваші виноградні лози приносять плоди, ці грона винограду призведуть до того, що лози та гілки прогинаються, згинаються та ламаються; вам потрібна опора, щоб захистити ваш плід і рослину. Крім цього вирощування винограду на опорох має ряд переваг:

  • Вирощування винограду на конструкції полегшує обрізку. Оскільки правильна регулярна обрізка має життєво важливе значення для здоров’я, сили та врожайності ваших виноградних лоз, ця решітка або альтанка є важливими для ваших починань у виноградарстві.
  • Збирати врожай винограду легше, якщо ваші лози прив’язані до рами, що дає вам кращий доступ до плодових грон.
  • Прополювати бур’яни також простіше, коли листя та гілки ростуть над землею і не заважають вам.


Як створити опорну конструкцію?

  • Найпоширенішою шпалерою для винограду є Т-подібна форма. У землю вставляють стовпи, щоб підтримувати головний стовбур винограду, а між цими стовпами натягують дріт або троси. Залежно від того, як ви вирішите тренувати свої виноградні лози, Т-подібна форма є найпростішою шпалерою, з якою можна мати справу.
  • Дротова шпалерна система. За допомогою обрізки та підв’язування привчіть лози до дротів: ваша рослина виростить міцний головний стовбур, урожайні дворічні лози та багато нових стартів на наступний сезон.


  • Вертикальне розташування пагонів. У методі вертикального розташування пагонів також використовуються стовпи, але замість однієї або двох дротів стовпи нанизують на шість-вісім дротів, а виноградні лози формують у вигляді живоплоту.


Який варіант краще обрати?

Існують інші варіанти підтримки ваших виноградних лоз, коли вони ростуть. Можна використовувати все, що є міцним і дозволяє привчати лозу для найкращого росту. Хорошим вибором є альтанки; їх можна придбати або створити та надати велику підтримку. Вони не тільки забезпечують підтримку, але також створюють тінь і гарний сад.

Інші опори, такі як сітка або дріт для курчат і свиней, ланцюг або решітка, також чудово служать опорою для ваших виноградних лоз. Важливо переконатися, що конструкція міцна і добре заземлена, а ваші виноградні лози навчені рости на ній.

Читайте також: