Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 574Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 575Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 576Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 574Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 575Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 576 Як обрізати виноград для найкращого врожаю

виноград обрізка поради

Як обрізати виноград для найкращого врожаю

12-06-2023 Katia Pastukh 148
  • Як обрізати виноград для найкращого врожаю

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Для отримання міцних, здорових виноградних лоз обрізка є ключовою. Отримайте поради експертів щодо всього, від того, як підготуватися до того, коли саме робити скорочення.

Рік за роком иноградна лоза рік за роком дарує вам свіжі, смачні плоди. Головний секрет отримання найбільшого врожаю: обрізка. Якщо пропустити обрізку цього року це може перешкодити вашим виноградним лозам отримати все необхідне сонячне світло, що гальмує ріст.

Якщо ви новачок у обрізанні виноградної лози, не хвилюйтеся — це простий процес, який вам доведеться виконувати лише раз на рік. Першим кроком є знайомство з анатомією виноградної лози. Тоді все, що вам знадобиться, це виноградна решітка, ріжучий інструмент та впевненість в собі. Переваги від отримання більшого врожаю ( домашнє вино, джеми, соки тощо) безперечно того варті.

Терміни, які варто знати

Перш ніж торкатися будь-якої виноградної лози, переконайтеся, що ви знаєте основну термінологію. Ось частини рослини, які варто додати до свого садівницького словника:

  • Стовбур: стара деревина, що росте вертикально
  • Кордон: стара деревина, що розтягнута по шпалері горизонтально або нахилена під кутом до стовбура
  • Гілки: старі пагони, що ростуть з основного стовбура або з кордону
  • Пагони: зелені відростки, які почали ріст у поточному сезоні
  • Тростини: 1-річна гілка, яка була зеленим пагоном у попередньому році, також там, де ростуть бруньки
  • Бруньки: плідні пагони, які ростуть на лозах

Розуміння цих термінів полегшує процес обрізки виноградної лози. Ви можете також ознайомитися з картинками та фотографіями в Інтернеті, або відвідати сайт Каліфорнійської комісії столового винограду, на якому детально представлений життєвий цикл винограду протягом року.

Чому потрібно обрізати виноградну лозу?

Простіше кажучи, обрізка виноградної лози дозволяє рослинам отримувати достатньо сонця. Якщо ви дозволите своїм виноградним кущам вільно рости, пагони та грона перекриють рослину та створять бар’єри, які блокують світло. Також важливо позбутися старих, менш здорових тростин і старої деревини, щоб сприяти новому росту та уникнути хвороб.

Експерти рекомендують керувати розташуванням сонця та плодів, бо без обрізки грона не зав’яжуть достатню кількість ягід, оскільки самих грон буде занадто багато, що створить великий тіньовий безлад.

Виноградна лоза – багаторічна, тобто повертається щороку. Якщо не обрізати пагони, щоб обмежити кількість плодів, які виробляє виноградна лоза, це може дати вам більший урожай у перший рік, але в довгостроковій перспективі це зашкодить вашій рослині.


Поради щодо обрізки винограду

Обрізку слід проводити щороку взимку або в період спокою, залежно від того, де ви живете (зазвичай з січня по березень). Осінь надто рання — навіть якщо рослини виглядають так, ніби вони сплять, вони все одно виробляють цукор і поживні речовини. Щоб підготуватися до обрізки, використовуйте літній сезон, щоб навчити ваші виноградні лози рости вертикально на вашій опорі (решітці, альтанці або стовпах). Щоб зрізати тростини, придбайте пару ручних секаторів або сучкорізів. Тримайтеся подалі від пил (особливо бензопил).

Бруньки на виноградній лозі дають багато плодів, але вам не потрібно зберігати їх усі, щоб отримати повноцінний урожай. Кожного сезону спокою, коли приходить час обрізати, вибирайте кілька найсильніших лоз, щоб залишити їх, а решту зрізайте.

«Зазвичай садівники вибирають від 10 до 12 хороших виноградних лоз і вкорочують їх до 4-5 бруньок на кожному». 

Рендал Вос, експерт з виноградарства

Вибираючи пагони, зверніть увагу на гладку кору та темний колір: чим темніший колір, тим більш морозостійкіше стебло. Довші лози дають більші грона, тому, якщо ви вирощуєте столовий виноград і хочете отримати стандартний розмір, ви можете обрізати коротші.


Помилки при обрізанні виноградної лози, яких слід уникати

Яка найпоширеніша помилка садівників? Вони не прибирають достатньо виноградних лоз, - каже експерт. Якщо думка про те, щоб агресивно зрізати виноградну лозу, викликає у вас легку паніку, просто пам’ятайте, що обрізка означає процвітання. Це може здатися суперечливим, але чим більше порослі ви видалите, тим здоровішими будуть ваші лози, що залишилися.

«Якщо ви залишите від 40 до 50 бруньок на виноградній лозі середнього розміру, коли вона повністю виросла, у вас все доволі непогано. Ви можете ускладнювати формули обрізки, але якщо у вас є сильна виноградна лоза віком від 4 до 5 років, орієнтовно там має бути від 40 до 50 бруньок, щоб все вдалось» . 

Рендал Вос, експерт з виноградарства

Ще одна помилка, на яку варто звернути увагу, стосується розміру лози: пам’ятайте, що більше не означає краще. Тростини середнього діаметру дають найкращі результати: трохи товщі за великий палець і точно не менше за олівець.

Читайте також: