Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 574Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 575Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 576Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 574Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 575Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 576 Обрізка малини для збільшення врожаю

малина обрізка поради

Обрізка малини для збільшення врожаю

10-10-2023 Katia Pastukh 113
 • Обрізка малини для збільшення врожаю

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Збільште урожай ягід, правильно обрізаючи малину.

Пара ножиць для обрізання може здатися не найкращим інструментом для збільшення врожаю ягід, але знання того, коли і як обрізати малину, значною мірою допоможе забезпечити, щоб ваші рослини давали багато соковитих плодів. Щорічна обрізка малини може збільшити ваш урожай ягід — іноді подвоївши його — і допоможе створити квітучу, здорову ділянку ягід. Скористайтеся цими порадами та техніками, щоб у потрібний час робити розумні скорочення.

6 важливих порад щодо обрізки малини

1. Знайте свою ягоду

Визначення того, як обрізати рослини малини, залежить від виду, який ви вирощуєте, а іноді й від того, коли ви хочете збирати плоди. Вся фіолетова і чорна малина має певний план обрізки. Обрізка червоної або жовтої малини залежить від того, коли рослини плодоносять.

Рослини червоної та жовтої малини можуть плодоносити восени і знову на початку літа наступного року — вони відомі як малина, що плодить осінню. Вони дають великий урожай восени і менший урожай наступного літа. Червона та жовта малина також може давати один великий урожай фруктів наприкінці літа до початку осені. Таку малину називають літньою. Перш ніж обрізати ягоди, дізнайтеся про свої ягоди.

2. Оберіть правильний час

Коли обрізати малину, залежить від виду ягід, які ви вирощуєте.

 • Фіолетову і чорну малину обрізають навесні, потім знову після плодоношення і ще раз на зиму.
 • Червону і жовту малину обрізають після плодоношення влітку і повторно взимку.

3. Зберігайте вільний простір

Червона і жовта малина дає всі види нових пагонів від своїх коренів. Протягом кількох років ці ягоди можуть створити густі зарослі малинових очеретів, ускладнюючи догляд за рослинами та збір плодів. Чорна і фіолетова малина "блукають" менше. Незалежно від типу малини, яку ви вирощуєте, обмежте рослини в рядок шириною 60 см, видаливши всі тростини, які вилазять за межі. Гостра лопата або фреза зручні для зрізання непотрібних гілок.

4. Дотримуйтесь чистоти

Зберіть і витягніть усі обрізані тростини та сміття. Видалення обрізкового матеріалу допоможе боротися з хворобами рослин, які можуть вражати малину, такими як антракноз і щитівка.

5. Добре мульчуйте

Може здатися, що мульча не впливає на обрізку, але шар мульчі товщиною 5 см, який щорічно поширюється на посадки малини навесні, насправді може допомогти. Мульча допоможе зменшити кількість бур’янів, створивши чисту грядку для посадки малини. Тростини миттєво видно на вільній від бур’янів малиновій грядці, завдяки чому легше бачити, що ви робите під час обрізки. Подрібнена деревина, лушпиння або соснова солома – все це чудові матеріали для мульчі. Можна навіть використовувати товстий шар скошеної трави.

6. Захистіть себе

Тростини малини густі з колючками. Шкіряні садові рукавички, довгі рукави та штани допоможуть захистити вашу шкіру. Ножиці для обрізання тростини підійдуть для обрізання кінців тростини, але сучкорізи з довгою ручкою необхідні для того, щоб безпечно дістати ягідну ділянку, щоб вирвати мертві тростини.

Як обрізати жовту і червону малину?

Осіння ягода

Червона та жовта малина, що плодить осінню, дає урожай ягід восени та інший урожай наступної пізньої весни або раннього літа.

Взимку:

 • Почніть обрізку взимку з видалення мертвих тростин.
 • Потім обріжте тростини, які плодоносили минулої осені, на одну чверть їх довжини. Зрізавши плодоносні тростини, ви спонукаєте їх до більшого плодоношення влітку.

Влітку:

 • На початку літа, після появи плодів, зріжте кожну плодоносну тростину до рівня землі. Ці тростини закінчили свій життєвий цикл; після плодоношення на початку літа вони гинуть.
 • Тримайте свій малинник в порядку, видаляючи його, як тільки він закінчить плодоношення на початку літа. Залиште молоді тростини, які не дали плодів, на місці. Вони дадуть плоди восени.

Червону і жовту малину, що плодить восени, також можна обрізати, щоб восени отримати один урожай.

Щоб отримати лише один урожай, який часто є більшим, просто зріжте всі здерев’янілі тростини до рівня землі наприкінці зими. Рослини створять нові тростини з бруньок, розташованих на коренях рослин. Очікуйте один рясний урожай ягід на початку осені.

Під час обрізки до того, як ранньою весною з’явиться листя, буває важко визначити, мертва малинова тростина чи жива. Шукайте тростини малини від білого до сірого кольору. Ці мертві тростини здадуться крихкими або легкими.

Літня ягода

Тростини літньої червоної малини ростуть протягом першого року, дають плоди влітку другого року, а потім гинуть.

Взимку:

 • Взимку обрізайте, щоб видалити всі слабкі, зламані та хворі тростини.
 • Прорідіть тростини, що залишилися, щоб вони були на відстані 15-20 см одна від одної.

Влітку:

 • Влітку стежте за червоною малиною, яка виростає, — вона вискочить за межі грядки. Видаліть все, що за межами гострою лопатою.
 • Після літнього плодоношення червоної малини видаліть плодові тростини.
 • Залиште неплодоносні тростини на місці: вони дадуть плоди наступного літа.

Як обрізати фіолетову і чорну малину?

Взимку:

 • Наприкінці зими видаліть маленькі, слабкі, мертві або пошкоджені тростини. Постарайтеся залишити від трьох до п’яти найбільших, найсильніших тростин на грудку.
 • Чорно-фіолетова малина має довгі дугоподібні тростини. Відріжте довгі тростини так, щоб вони були довжиною від 75 до 90 см.

Влітку:

 • Наприкінці весни або на початку літа приштовхніть тростини чорних і фіолетових ягід до розгалуження, обрізавши нові порослі приблизно на 10 см.
 • Приблизно через місяць після пізньої весняної обрізки знову обріжте нові гілки приблизно на 10 см. Таке повторне обрізання нових приростів спонукатиме рослини давати гілки та більше плодів.
 • Нарешті, влітку після збору врожаю видаліть усі тростини, які дали плоди. Ці тростини досягли кінця свого життєвого циклу.
 • Залиште неплодоносні тростини на місці. Наступного літа вони дадуть плоди.


Читайте також: