добрива

Що таке добриво 10-10-10 і коли його вносити?

07-01-2024 Katia Pastukh 96
 • Що таке добриво 10-10-10 і коли його вносити?

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

10-10-10 — добриво, яке містить азот, фосфор і калій в рівних пропорціях. Він використовується для забезпечення рослин основними поживними речовинами, які їм потрібні. Оскільки він містить усі три макроелементи, він підходить для більшості рослин, але є обмеження.

Читайте далі, щоб дізнатися про те, що таке добриво 10-10-10, коли його використовувати, коли не можна використовувати і як його застосовувати.

Резюме

 • 10-10-10 також називають повним збалансованим добривом. Він містить три рослинні макроелементи (азот, фосфор і калій) і є «збалансованим», оскільки добриво містить поживні речовини в рівному відсотковому співвідношенні 10%.
 • Добриво додається до рослин, які отримують користь від загального посилення добрив і не мають великої потреби в будь-яких конкретних поживних речовинах.
 • Немає єдиного правила щодо того, скільки 10-10-10 застосовувати, оскільки це залежить від рослин, якості ґрунту, часу внесення та інших факторів. Завжди перевіряйте норми внесення на етикетці добрива.


Що міститься в добриві 10-10-10?

Добриво 10-10-10 також відоме як NPK-добриво, оскільки воно містить три макроелементи азот (N), фосфор (P) і калій (K), необхідні більшості рослин для процвітання. Часто додають інші мікроелементи та інгредієнти, наприклад, залізо для глибокого озеленення.

Формула 10-10-10 нічого не говорить про джерела цих поживних речовин, які можуть бути синтетичними (неорганічними) або природними (органічними). Прочитайте етикетку продукту або опис продукту, щоб дізнатися більше про джерела поживних речовин для рослин. Зауважте, що органічні добрива 10-10-10 зазвичай не зустрічаються, оскільки органічні добрива зазвичай містять поживні речовини для рослин у менших відсотках концентрації.


Рідке проти гранульованого добрива 10-10-10

10-10-10 доступний у двох різних формах: у вигляді рідкого добрива та у вигляді гранул. Обидві форми мають свої плюси і мінуси.

Рідке добриво 10-10-10

 • Попередньо змішані для легкого використання та зручності
 • Поливають зі шланга під час нанесення
 • Діє швидко, але не так довго, як гранульоване добриво
 • Потрібно наносити частіше

Добриво гранульоване 10-10-10

 • Потрібна рівномірна трансляція
 • Необхідно рясно поливати; Якщо цього не зробити, рослини можуть спалитися
 • Повільно вивільняється і діє довше, ніж рідина
 • Гранули можуть бути змиті дощем
 • Можлива небезпека для здоров'я дітей і домашніх тварин, поки не потрапить у ґрунт

Яким рослинам корисне добриво 10-10-10?

10-10-10 називають універсальним добривом, тому що його можна використовувати практично для будь-яких типів відкритих рослин, включаючи овочі, кущі, дерева, квіти, газони та кімнатні рослини. Як правило, його можна застосовувати для будь-якої рослини, яка не потребує одного з трьох макроелементів у більшій кількості.

Добриво слід застосовувати з обережністю для будь-яких квітучих рослин та інших рослин, де надмірна кількість однієї поживної речовини, як правило, азоту або фосфору, може бути шкідливою. Наприклад, без розбору добриво 10-10-10 до квітучого куща або квітів може додати надлишок азоту в ґрунт і змусити рослини виробляти переважно листя замість квітів.


Що потрібно знати перед початком?

Перш ніж удобрювати свій двір добривом 10-10-10 або будь-яким добривом і регулярно вносити його протягом вегетаційного періоду, важливо провести тестування ґрунту. Це не обов’язково робити щороку, але це слід робити принаймні кожні 2-3 роки, щоб отримати базову якість ґрунту.

Тільки детальний аналіз, проведений у спеціалізованій лабораторії, може сказати вам, які поживні речовини слід додати в ґрунт для типів рослин у вашому ландшафті. Може виявитися, що добриво 10-10-10 не найкращий варіант для ваших рослин. Надлишок добрив може бути таким же шкідливим, як і брак добрив, що може призвести до в’янення рослин, згоряння добрив на газонах і спаленого листя на кущах, деревах та інших декоративних рослинах.

Як використовувати добриво 10-10-10?

Зазвичай існує три способи використання 10-10-10:

За площею поверхні (газони):

Виміряйте площу, яку потрібно удобрити, і, якщо сумніваєтеся, використовуйте менше, ніж більше, коли вносите добриво. Окрім вимірювання розміру вашого газону, дотримуйтесь інструкцій щодо того, коли вносити добрива залежно від типу трави, а також дотримуйтеся найкращих практик щодо удобрення газону.

За видом рослини

Для удобрення дерева, яке слід робити навесні, розраховують розмір кореневої зони, яку також називають крапельною лінією. Відмірявши кількість необхідного добрива, позначте крапельну лінію садовим шлангом або збризніть її натуральною фарбою для маркування трави та позначте ще одне коло на відстані 1 м - 1,2 м від стовбура. Рівномірно розподіліть добриво між двома колами і стежте, щоб добриво не потрапило на стовбур. Рясно полийте добриво.

Для ніжних рослин дотримуйтеся вказівок на етикетці та нанесіть на ґрунт подалі від стовбура або стебла рослини, щоб запобігти опікам. Полийте глибоко.

За рядом рослин (культури)

Виміряйте довжину ряду рослин у вашому городі. На відміну від газонів і декоративних рослин, багато овочів є важкими живильниками, тому вам не доведеться турбуватися про надмірне внесення добрив. Завжди дотримуйтесь інструкцій на етикетці щодо кількості та частоти.


Поширені питання

Чи 10-10-10 є хорошим стартовим добривом?

Ви можете використовувати 10-10-10 як початкове добриво для газону, але добриво з високим вмістом азоту є кращим вибором для нового газону.

Чим краще замінити добриво 10-10-10?

Хорошою заміною буде будь-яке органічне добриво, дещо збалансоване за співвідношенням NPK, наприклад 3-4-4. Він містить менше азоту в суміші та містить менше поживних речовин, тому вам доведеться застосовувати його частіше, ніж 10-10-10, але він безпечніший під час застосування для дітей і домашніх тварин.

Чи є добриво 10-10-10 добривом із повільним вивільненням?

Це залежить від того, рідке або гранульоване добриво ви використовуєте. Гранульовані продукти зазвичай є добривами з повільним вивільненням, тоді як рідкі 10-10-10 мають швидший ефект.

Читайте також: