квіти весна

7 весняних квітів, які оживлять ваш сад

14-05-2023 Katia Pastukh 183
  • 7 весняних квітів, які оживлять ваш сад

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Додавання рослин із весняним цвітінням — це чудовий спосіб прикрасити ваше подвір’я, сад, веранду чи патіо після довгих сірих днів зими.

Прикрасьте свій весняний сад цими квітучими однорічними та багаторічними рослинами, які миттєво додадуть веселих кольорів вашій клумбі. Вони добре поєднуватимуться з іншими ранньоцвітими квітами, які вже є у вашому дворі, зокрема крокусами, нарцисами та тюльпанами. Потім, коли все більше ефемерних квітів зів’януть, ці 7 весняно-квітучих рослин продовжуватимуть радувати вас своїм цвітом до настання літа.

1. Братки і Віоли

Важко встояти перед яскравими кольорами віол і братків. Братки - це більші, показні версії своїх маленьких, вишуканих на вигляд кузенів - віоли. Незважаючи на те, що вони виглядають делікатними, обидва види можуть спокійно перенести кілька похолодань і їх легко вирощувати в прохолодну пору року. Квіти бувають від яскравих до пастельних кольорів і часто є першою ознакою весни в садових центрах.

Висаджуйте рослини братків у землю, коли нічна температура більше не опускатиметься нижче 5°С, а денна температура буде досить стабільною на рівні 15°С, або коли температура ґрунту буде вище 7°С. Хоча братки класифікуються як дворічні або багаторічні рослини, їх часто вирощують як однорічники. Якщо їх захистити взимку, вони можуть зацвісти повторно наступної весни. Братки та віоли добре висаджувати безпосередньо в землю для веселих кольорових бризок на грядках, але також вони чудово процвітають у горщиках на веранді та віконних ящиках.

2. Гвоздики

Подібно до братків, гвоздика процвітає в прохолодну погоду. Це означає, що весна – ідеальний час, щоб висадити ці рослини в землю. Перед посадкою переконайтеся, що зовнішня температура не менше 5°C. Квіти, як правило, дуже запашні. Кольори квітів зазвичай мають відтінки рожевого, від темно-червонувато-рожевого до кольору фуксії, до більш світлих, ніжних відтінків.

Обов’язково висаджуйте рослини гвоздик там, де вони будуть отримувати сонячне світло не менше 6 годин на день. Якщо ви вирощуєте дворічну версію, залиште на рослині в’ялі квіти наприкінці сезону, щоб вони могли пересіятись на наступний рік.


Левиний зів (Антирринум)

Не потрібно чекати останніх заморозків, щоб посадити рослини левиного зева в землю. Ви можете заховати цих однорічних красенів у землю за кілька тижнів до останніх заморозків, якщо ґрунт придатний для роботи і не промерз. Львиний зів буває майже всіх кольорів і відтінків веселки.

Хоча львиний зів є одними з тих, хто зацвітає навесні, він погано переносить спеку. У більш прохолодному кліматі вони можуть цвісти з весни до осені. Але в районах з жарким літом левиний зів перестане цвісти. Посадіть квіти у півтіні, щоб вони радували своїм цвітом якомога довше. Видалення відцвілих квіток сприятиме повторному цвітіння

Цікавий факт: свою загальну назву львиний зів отримав тому, що, якщо пофантазувати, кожна квітка нагадує пащу лева. Якщо стиснути квітку з боків, а потім відпустити, то створюється враження ніби паща лева відкривається, щоб зівнути.


Аліссіум

Це одне з небагатьох ранньоквітучих однорічних рослин, які можна вирощувати з насіння, висіяного прямо на відкритому повітрі за кілька тижнів до дати останнього морозу. Або ви можете трохи почекати і знайти квартири аліссуму, які можна легко перенести у свій сад, поки погода ще холодна. Вони переносять температуру трохи нижче нуля, але віддають перевагу температурі повітря 7-9°С. Перевірте наявність сортів стійких до спеки у садовому центрі — є кілька видів аліссуму продовжуватимуть цвісти в теплу погоду.

Запашний аліссум віддає перевагу сонячному світлу, хоча йому підійде і легка тінь. Він швидко розростається в море крихітних квітів, зазвичай білих, але також рожевих, фіолетових, персикових і червоних. Рослини добре підходять для окантовки грядок, посадки біля стежок або в контейнерах і віконних ящиках. Аліссіум добре приваблює зпилювачів.


Флокс

Подібно до алісуму, флокс повзучий (Phlox subulata) — це низькоросла рослина, яка не буває вищою за 15 см, але навесні перетворюється у приголомшливу ковдру барвистих квітів. Однак флокс повзучий — це багаторічна рослина, тому ви можете з нетерпінням чекати його повернення з року в рік. Це особливо приголомшливо, коли висаджується велика кількість квітів (на вибір рожевий, фіолетовий, блакитний і білий). Повзучий флокс найкраще почувається, якщо його посадити після останніх заморозків у вашій місцевості, але швидко зацвітає пізньою весною, якщо вирощувати його на сонці.


Немезія

Чудові рослини немезії в контейнерах і підвісних кошиках — це плідно квітучі рослини, які цвітуть місяцями. Квіти чимось схожі на крихітні левині зіви або міні-орхідеї з сонячно-жовтою серединкою. Нові кольори яскраві, включаючи червонувато-сливовий і відтінки яскравого оранжево-жовто-червоного.

Ці однорічні рослини ростуть майже без проблем, однак під час літньої спеки можуть похилитися. В такому випадку просто зріжте відцвілі квіти, і вони відскочать, коли погода похолодає, щоб восени було більше кольорів. Немезію можна висаджувати прямо в землю, але вона повинна бути в дуже добре дренованому ґрунті на сонячному місці, бажано з полуденною тінню.


Морозник

Існує так багато нових гібридів морозника, що ви обов’язково знайдете один, два чи три сорти, без яких ви не зможете жити. Незважаючи на те, що вони відомі своїми суцвіттями, спрямованими вниз, деякі з нових сортів тримають свої квіти яскравих кольорів піднятими догори. Кольори можуть бути самі незвичайні: синій металік, темно-фіолетовий і навіть чорний. Крім того, вони пропонують більші та подвійні квіти та унікальні візерунки з конфетті. Ця багаторічна рослина, яку зазвичай називають пісною трояндою, часто з’являється першою ранньою весною, іноді вже в лютому, і може цвісти місяцями.

Ще одина перевага морозника: він росте в тіні або півтіні. Найкраще купувати морозники як повнорозмірні рослини і садити їх у землю, коли вона вже не замерзла.


Читайте також: