Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 574Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 575Notice: Trying to access array offset on value of type bool in /home/xfacddkt/agrolook.info/catalog/controller/product/product.php on line 576 Як виростити пеларгонію в контейнерах?

пеларгонія

Як виростити пеларгонію в контейнерах?

03-05-2024 Katia Pastukh 44
  • Як виростити пеларгонію в контейнерах?

Зміст

Читайте цікаві статті та поради з мобільного на GoogleNews

Жоден сад не обходиться без різнокольорових пеларгоній, і їх настільки легко виростити, що практично будь-який садівник може досягти успіху. 

Якщо ви вирощуєте пеларгонію в горщиках, ви можете будь-коли перемістити свою рослину, щоб виставити її біля входу, перенести в приміщення під час раптових заморозків або перенести в більш затінене місце в найспекотніші дні літа.


Види пеларгонії

Ці популярні багаторічники доступні у багатьох видах і гібридах, кожен зі своїми перевагами.

  • Пеларгонія садова або зональна герань (Pelargonium x hortorum), двоюрідна сестра багаторічної герані, вирощують через різноманіття барвистих міцних квітів і оксамитового округлого листя. Свою назву вони отримали від зони червоних, синіх або фіолетових смуг посередині листя.
  • Пеларгонія плющелиста, також відома як в'юнка герань, популярна для вирощування у віконних ящиках.
  • Пеларгонія запашна, улюблені за різноманітні аромати їх тонко нарізаного листя. Хоча ця рослина не їстівна, запашне листя герані з запахом троянди, м’яти, шоколаду та лимона можна використовувати для додання тонкого смаку цукрам, консервам і напоям.
Який би вид герані ви не вирощували, герань потребує захисту від зимових вимерзань, літньої спеки та мокрого ґрунту.

Якщо ви будете дотримуватися кількох простих порад, пеларгонія стане однією з найпростіших і найплідніших квітів, які ви коли-небудь виростите.


Забезпечте повне сонце

Для гарного цвітіння пеларгонії потрібно від 6 до 8 годин повного сонця щодня

Дозвольте пеларгоніям поглинати ці промені, розмістивши контейнер на південній стороні стін, на стільницях патіо або як акцент на сонячних ділянках саду.

Якщо ви помітили, що ваша рослина перестала цвісти влітку, не панікуйте. Пеларгонія має тенденцію припиняти цвітіння під час особливо спекотної погоди, тому просто перемістіть свій контейнер кудись, де він буде затінений після обіду, якщо ви живете в жаркому кліматі.

Слідкуйте за вологістю

Незважаючи на те, що пеларгонія потребує вологи, вона, швидше за все, згниє, якщо суміш для горщиків залишатиметься вологою занадто довго.

Поливайте лише тоді, коли верхні 2 см ґрунту сухі, і переконайтеся, що волога може легко стікати через дренажні отвори в дні горщика.

Пеларгонії є відносно посухостійкими рослинами — вони можуть пережити значну кількість зневаги, але ніколи не можна допускати їх повного висихання.

Нехай пеларгонія цвіте

Щоб ваша пеларгонія цвіла: видаліть зів’ялі квіти, видаливши весь квітконіс до місця, де він стикається з основним стеблом.

Щоб зберегти рослини кущистими, повними та багатими квітами, використовуйте гострі ножиці або навіть пальці, щоб відрізати або відщипнути приблизно 2 см росту від кінця кожного стебла. Це змушує рослину вирощувати два нових стебла та створює більш повний вигляд і потенціал для більшого цвітіння.

Пеларгонія найкраще цвіте, коли вона трохи прив’язана до коренів, тому пересаджуйте її у більший контейнер лише за необхідності та використовуйте контейнер лише на один розмір більший за попередній.


Герань потребує підживлення, тому удобрюйте свої рослини кожні кілька тижнів навесні та влітку збалансованим добривом відповідно до етикетки продукту.

Підживлення припиняють в кінці літа!

Захист від холодної погоди

Садівники в зонах з теплим кліматом можуть накривати та захищати свої герані в морозні ночі, але садівники в більш холодних зонах повинні заносити пеларгонію для перезимівлі у приміщення.

Перед першими сильними морозами занесіть герань у будинок і помістіть її на сонячне вікно або залиште в прохолодному темному місці.

Тримайте квіти здоровими вдома

Зберігання пеларгонії  в цвіту вдома може додати трохи бадьорості в похмурі зимові місяці.

Ключ до збереження їхнього здоров’я полягає в підтримці температури вище 10°C, забезпеченні від шести до восьми годин сонця на день, дозволяючи верхнім 3-5 см ґрунту висохнути перед поливом і стежити за будь-якими хворобами чи шкідниками.

Остерігайтеся павутинного кліща

Слідкуйте за зимівлею герані на наявність ознак зараження павутинним кліщем.

Ви можете помітити пересохле листя, павутину або крихітні цятки, які нагадують павуків, дивлячись у збільшувальне скло.

Павутинних кліщів найкраще лікувати на ранній стадії, тому негайно реагуйте, як тільки помітите проблему.
  • Спочатку відокремте уражену герань від решти ваших рослин, а потім послідовно й агресивно обробляйте їх олією німу. Хоча це не вб’є їх негайно (це не отрута), воно втручається в їхні біологічні системи, повільно припиняючи інвазію.
  • Замочіть і рослину, і верхні 2 см ґрунту для досягнення найкращих результатів.


Нехай ваші рослини перебувають у стані спокою

Якщо вам не вистачає місця в приміщенні або немає сонячного вікна, ви можете залишити герані на зиму в стані спокою:

  • Помістіть їх у прохолодне (нижче 21°C) і темне місце, наприклад гараж або підвал, якщо температура не опускається нижче нуля.
  • Дайте ґрунту висохнути, щоб він залишався ледь вологим.
  • Видаляйте листя та квіти, коли вони відмирають, час від часу перевіряйте коріння та крону на наявність гнилих частин, видаляючи будь-яку гниль гострим стерилізованим ножем.

Після останніх заморозків навесні відновіть звичайний графік поливу і почніть щодня виставляти контейнер з геранню на вулицю.

Загортовуйте рослини приблизно на тиждень, повільно переміщуючи їх у місця з більшою кількістю сонця, щоб листя могло адаптуватися до додаткового сонця без опіків.

Після того, як ваша рослина займе місце і погода стане достатньо теплою для рослини (нічна температура вище 10°C), почніть підживлювати.

Читайте також: